Skip to main content

Czy martwisz się o swoje szczególne dziecko i boisz się, że brakuje nauki za innymi dziećmi? Specjalne dzieci mają specjalne potrzeby, ponieważ różnią się od innych. Te dzieci mają problemy z umiejętnościami komunikacyjnymi, interakcją społeczną i uczeniem się poznawczym z powodu swoich wad. Pomimo braku oczywistych umiejętności, mogą one znacznie skorzystać z zajęć na świeżym powietrzu. Oprócz korzyści fizycznych, zabawa na świeżym powietrzu jest absolutnie korzystna dla poprawy umiejętności społecznych i umysłowych u specjalnych dzieci. W tym poście omówię osobno korzyści fizyczne, psychiczne i społeczne.

Korzyści fizyczne

Najbardziej oczywistą korzyścią dla dzieci podczas zabawy na świeżym powietrzu jest wchłanianie witaminy D ze światła słonecznego. Wielu badaczy wykazało, jak ważne jest, aby dzieci były narażone na działanie promieni słonecznych przez kilka minut każdego dnia. Gra na świeżym powietrzu poprawia także zdolności motoryczne i równowagę, a także siłę mięśni, elastyczność i koordynację. Ponadto gra poprawia także zdrowie układu sercowo-naczyniowego, co z kolei zwiększa długość życia.

Korzyści psychiczne

Specjalne dzieci mają duży kompleks niższości. Jednak zabawa na świeżym powietrzu pomaga poprawić samoocenę, pokonując przeszkody i wyzwania. Nawet drobne wyzwania pomagają budować pewność siebie, ponieważ są dumni z osiągnięcia tego, co uważali za niemożliwe. Ponadto ich umiejętności rozwiązywania problemów są ulepszone, ponieważ wykonanie zadania niesie ze sobą wiele problemów, które należy rozwiązać. Ponadto, specjalne dzieci cierpią bardziej z powodu lęku, stresu i depresji niż normalne dzieci, a zabawa na świeżym powietrzu pomaga przezwyciężyć takie problemy psychiczne.

Umiejętności społeczne

Dzieci o specjalnych potrzebach najbardziej cierpią z powodu niemożności skutecznego współdziałania z innymi. Ponieważ zabawa na świeżym powietrzu polega na pracy zespołowej, masz okazję poznać nowych przyjaciół i nawiązać z nimi kontakt. Dzielą się swoimi pomysłami i słuchają innych, radzą sobie z konfliktami, które powstają podczas zabawy i pracują w grupie, aby osiągnąć swoje cele. Robią to wszystko w środowisku bez stresu i dobrze się przy tym bawią. W rezultacie mogą utrzymywać zdrowe relacje z rówieśnikami dzięki poprawie pewności siebie, odporności i reprezentacji. Proces sprostania wyzwaniom w grupie znacznie przyczynia się do promowania umiejętności społecznych.

Gdzie iść z dziećmi na zabawę na świeżym powietrzu?

Pytanie brzmi: gdzie zabrać swoje dzieci do zabawy? Szczerze mówiąc, może być wszędzie, ale wszędzie tam, gdzie go zabierzesz, upewnij się, że jest wystarczająco bezpieczny, aby się z nim bawić. Istnieją różne rodzaje konstrukcji placów zabaw, które wyglądają fantastycznie, ale nie są tak bezpieczne do zabawy na świeżym powietrzu, jak powinny. Dlatego najpierw sprawdź plac zabaw, na który zabierasz swoje dzieci. Ponieważ są czymś wyjątkowym, potrzebują specjalnej opieki. Istnieje kilka placów zabaw, które oferują takim dzieciom ekskluzywny plac zabaw. Jeśli znajdziesz taki plac zabaw w pobliżu, warto je tam zabrać. Jeśli nie możesz, nie ryzykuj i ustaw swój ogród w ogrodzie na plac zabaw i zbieraj dzieci z sąsiedztwa do zabawy.

[ff id=”1″]