Skip to main content

Każdy, kto przeszedł przez ciążę, wie, że każda forma rozciągania ciała jest dość bolesna, ponieważ kobieta w ciąży nosi żywą istotę. I choć wyprodukowanie małego pakietu radości zajmuje 9 miesięcy, ten czas jest sporym doświadczeniem.

Masaż ciążowy może pomóc pozbyć się bólu i zmniejszyć stres podczas ciąży. Skurcze mięśni, skurcze i ból można usunąć po zdrowym masażu ciążowym. Masaż zwiększa również przepływ krwi i krążenie limfy, co zmniejsza obrzęk podczas ciąży. Oprócz tego łagodzi stres, jaki ciężarna kobieta odczuwa na stresujących stawach – kolanach i biodrach. A czy wiesz, że masaż może również złagodzić skurcze poprzez wzmocnienie mięśni, które są maksymalnie obciążone podczas skurczów? Oczywiście poprawia także elastyczność skóry i sprawia, że ​​tkanka jest elastyczna. Wszystko to znacznie ułatwia emocjonalną pracę teściowej.

Zanim kobieta w ciąży wybierze terapeutycznego masażystę, musi przejrzeć ich referencje i zweryfikować, czy masażysta jest licencjonowany, a także ekspertem w zakresie „masażu ciążowego”. Masaż ciążowy jest wyspecjalizowaną gałęzią i wymaga specjalnego szkolenia, ponieważ masaż ciążowy musi być bezpieczny – nie ma miejsca na błędy i żaden zwykły masażysta nie zrobi tego, jeśli chodzi o masaż ciążowy.

Masaż ciążowy różni się na wiele sposobów od normalnego masażu. Masażysta musi wiedzieć wszystko o tym, jak ciało działa w czasie ciąży i jak ciąża powoduje nierównowagę strukturalną. Podczas tego masażu kobieta w ciąży jest w innej pozycji niż kobieta niebędąca w ciąży. Jeśli nie zostaną zachowane prawidłowe pozycje, masaż ciążowy może nawet zaszkodzić kobiecie w ciąży i jej dziecku. Nie trzeba dodawać, że niektóre części ciała kobiety w ciąży nie powinny być masowane.

Kobiety w ciąży muszą zawsze znajdować się w pozycji leżącej podczas masażu ciążowego, ponieważ jest to uważane za bezpieczne dla dziecka i przyjemne dla matki. W przypadku konieczności zmiany pozycji ciała należy stosować rekwizyty, takie jak poduszki i poduszki. Te rekwizyty zapewniają wysoki poziom komfortu podczas masażu. Stół do masażu ciążowego musi być prostym elementem i należy unikać fantazyjnych stołów z otworami. Jeśli kobieta w ciąży jest uczulona na zapachy, musi poinstruować terapeutę, aby zapalił świece lub rozpylił perfumy. Aby poprawić wrażenia z masażu ciążowego, należy odtworzyć lekką muzykę.

Stopień rozebrania jest kwestią osobistego wyboru i najlepiej jest zdecydować między kobietą w ciąży a masażystą. Niektóre kobiety w ciąży wolą całkowicie zdjąć ubranie, inne wolą nosić bieliznę, a inne wolą być przykryte prześcieradłami – to kwestia osobistego wyboru. Masaż ciążowy musi być delikatny i w żaden sposób nie powodować dyskomfortu kobiety w ciąży.

Okres ciąży obfituje w wiele lęków emocjonalnych i fizycznych. Masaż leczniczy podczas ciąży może zmniejszyć stres i przygotować kobietę w ciąży na cudowne wydarzenie – narodziny dziecka!

Więcej szybkich wskazówek i porad dotyczących masażu można znaleźć na tej popularnej stronie internetowej: http://www.health-nutrition-medicine-medical.info.

[ff id=”7″]