Skip to main content

Technologia poprowadziła ludzkość na tak wyjątkowej ścieżce. Droga do wielkości i sukcesu. Ścieżka do rzeczy niewyobrażalnych. Komputer, technologia, którą trudno obejść bez tych dni. Prawie cała planeta ma dostęp do Internetu lub dostęp do jakiejś formy komputera. Daje ci dostęp do wszystkich informacji, których dana osoba kiedykolwiek chce.

W ciągu ostatnich 20 lat media społecznościowe stały się jednym z najpotężniejszych narzędzi sieciowych, jakie może posiadać dana osoba. Wiele osób zyskuje sławę i ma kariery, które zależą wyłącznie od ich środowiska społecznego lub firmy, którą wybrali. Istnieje wiele niesamowitych powodów, aby korzystać z mediów społecznościowych i wykorzystywać je dla osobistych korzyści, ale problemem jest to, jak ludzie zaczynają widzieć innych i siebie. Najpopularniejsze platformy mediów społecznościowych to Instagram, Facebook, Twitter i Snapchat. Początek większości tych platform był prosty: łączenie ludzi na różne sposoby. Połącz członków rodziny i przyjaciół i podziel się z nimi wszystkimi doświadczeniami. Oczywiście przyjechały gwiazdy, które wiele osób chciało śledzić, a nawet zostać, i to był problem. Ludzie byli bardzo podekscytowani uwagą, jaką otrzymali, i porównali ją do własnej. 10 lat temu nie był to tak duży problem jak dzisiaj. Wielu młodych dorosłych patrzy na te gwiazdy i kopiuje każdy aspekt ich życia pod dyktando. Wpływa to nie tylko na sposób, w jaki się towarzysko, ale także na ich spojrzenie na świat.

Większość nastolatków i młodych dorosłych spędza więcej czasu na telefonach komórkowych i mediach społecznościowych, martwiąc się o to, co się dzieje i żyjąc życiem innym niż ich. Ostatecznie prowadzi to do tego, że coraz więcej osób staje się niezdolnych społecznie i ma trudności z poznawaniem i doświadczaniem świata zewnętrznego. Oczywiście jest wielu, którzy decydują się na pracę opartą na mediach społecznościowych, ale fakt, że nie kontaktują się z ludźmi twarzą w twarz, prowadzi do wielu problemów społecznych, a nawet depresji. Ma również silny wpływ na relacje i to, w jaki sposób dwie osoby mogą zostać pochłonięte. Wiele młodych par nigdy nie znosi poważnych komplikacji, ponieważ media reprezentują zbyt doskonały związek. Jeśli w rzeczywistości każdy związek ma swoje problemy, tak jak każda osoba ma swoje problemy, to Ty decydujesz, czy je zaakceptować, czy nie.

Innym problemem jest to, ile osób określa swoją wartość na podstawie liczby osób obserwujących ich na tych platformach lub liczby polubień. Jeśli nie otrzymają określonej kwoty, mogą czuć się bezwartościowi. Nie dotyczy to wszystkich osób korzystających z mediów społecznościowych lub korzystających z nich, ale staje się coraz bardziej widoczne, że młodzi dorośli mają więcej problemów w późniejszym życiu.

Korzystanie z mediów społecznościowych powinno zostać znacznie ograniczone, szczególnie wśród nastolatków i młodych dorosłych, którzy wciąż doświadczają życia i uczą się dzięki tym doświadczeniom. Tak, może to prowadzić do wielu możliwości i bez wątpienia, ale stało się niezwykle niestabilne i destrukcyjne dla ludzkiego Pysche, z którym my, jako ludzie, musimy się zmierzyć. Czy to naprawdę jest tego warte?

[ff id=”5″]