Skip to main content

Smartfony dominują przez cały dzień. Zmieniły one sposób, w jaki komunikujemy się z otaczającym nas światem, w tym sposób prowadzenia działalności.

Jeśli chodzi o podróże i gastronomię, telefony komórkowe drastycznie zmieniły swoją funkcjonalność, również na korzyść konsumenta. A wraz ze wzrostem oczekiwań dotyczących interaktywności mobilnej konsumenci stają się coraz bardziej wymagający wobec rodzajów dostępnych dla nich usług.

Możesz użyć następujących statystyk, aby zrozumieć, w jakim stopniu urządzenia mobilne weszły na rynek:

 • TripAdvisor to najpopularniejsza aplikacja mobilna w branży turystycznej, z ponad 230 milionami pobrań i 150 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie.
 • Liczba rezerwacji podróży mobilnych wzrosła o 1700% między 2011 a 2015 rokiem i wzrosła z 1% do 18% sprzedaży internetowej.
 • Łączność komórkowa stanowiła 40% sprzedaży podróży w 2017 r., Która ma osiągnąć 50% do 2021 r.
 • 88 procent urlopowiczów przechodzi na inną aplikację lub stronę internetową, jeśli ich wymagania nie są spełnione
 • Ponad 50 procent podróżnych nie ma na myśli konkretnego miejsca docelowego podczas planowania podróży – a 60 procent szuka następnej podróży za pomocą urządzenia mobilnego
 • 1 na 3 karty pokładowe będą dostarczane telefonicznie do 2019 r
 • 66 procent użytkowników woli restauracje z programem premiowym, a 78 procent korzysta z aplikacji mobilnej, gdy otrzymują zniżki.

Najważniejsze jest to, że Mobile zostanie tutaj. W rzeczywistości będzie odgrywać większą rolę w codziennym życiu konsumenta. Niezbędne jest więc dostosowanie branży hotelarsko-gastronomicznej, aby jak najlepiej wykorzystać urządzenia mobilne.

Branża hotelarska inwestuje znaczne kwoty w marketing online (około 6 miliardów USD w 2016 r., Aby dać Ci pomysł) i wykorzystuje ją do przyciągania klientów i zwiększania liczby konwersji. Jednak zaangażowanie online, które wykorzystuje tylko płatne reklamy, szybko traci na atrakcyjności.

Coraz więcej firm przemyśla swoją strategię i stara się uwzględnić mobilność na każdym etapie podróży – od badań po wymianę opinii na temat podróży i pobytu w hotelu.

Rola telefonów komórkowych w fazie badań

W przeszłości Twoje badania dotyczące podróży niekoniecznie obejmowały surfowanie po Internecie. Po szybkim wyszukiwaniu online powinieneś zadzwonić do biura podróży i zaufać mu, aby uzyskać zniżkę na cały pakiet.

Dzisiaj podróżni są dumni ze swoich „umiejętności badawczych”. oraz ich umiejętność wyśmiewania wspaniałych wrażeń przy jednoczesnym uzyskiwaniu najlepszych ofert dla siebie. Wiele jej badań prowadzi ją do stron internetowych w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook, Pinterest i Instagram, a także platform do recenzji użytkowników, takich jak TripAdvisor i Lonely Planet.

Oznacza to, że musisz zmotywować dotychczasowych klientów do podzielenia się swoją podróżą online. Sprawdzanie, recenzowanie, udostępnianie zdjęć, używanie niestandardowych hashtagów i blogowanie to popularne strategie publikowania.

Nie zostawiaj tego gościom. Hotele powinny również aktywnie uczestniczyć w tworzeniu i dystrybucji treści wysokiej jakości. Skoncentruj się na rzeczach zorientowanych na wartość, które skłonią potencjalnych klientów do myślenia. ” Ci faceci zdają się wiedzieć, o czym mówią, jeśli chodzi o podróże, więc się nimi przyjrzę! „I nie zapomnij zoptymalizować treści do czytania na smartfonach, ponieważ wyszukiwanie na PC jest tak staromodne. Współpracuj także z ekspertami, specjalistami i wpływowymi osobami, aby wzbogacić swoje treści i nadać im wiarygodność.

Po utworzeniu cennej treści upewnij się, że można ją znaleźć w Google. Miej solidną strategię SEO, abyś pojawiał się w najlepszych wynikach wyszukiwania. Uzyskaj także wykaz firm Google dla swojego hotelu i zapewnij spójność NAP (nazwa, adres i numer telefonu) na platformach takich jak Yelp, Yahoo, Foursquare i TripAdvisor.

Wirtualny konsjerż jest jeszcze lepszy. Goście mogą uzyskać dostęp do tej usługi na swoich telefonach komórkowych, aby zobaczyć wygodę swojego hotelu, odkryć lokalne atrakcje, a nawet sprawdzić opcje aktualizacji. Powinieneś skorzystać z mocy wideo, aby oferować wycieczki online.

Od rezerwacji do przyjazdu

Zawsze jest przerwa między rezerwacją gości a przybyciem do hotelu. Ten okres jest rzadko używany przez firmy, ale niektórzy myślą, że możesz zwrócić się do swoich gości i zaoferować usługi o wartości dodanej.

Komunikuj się z gośćmi na ich telefonach komórkowych, ale w sposób, który nie jest klasyfikowany jako spam. Przekaż im przydatne informacje o miejscu, zapoznaj się z interesującymi miejscami i poinformuj o wydarzeniach w okolicy hotelu. A jeśli coś ci się podoba, pozwól mu zarezerwować miejsca w smartfonie.

Dzięki aplikacji mobilnej możesz nawet ominąć linię odprawy i inne procesy. Goście mogą wybrać pokój, dodatki i łatwo się zameldować, aby mieć większą kontrolę nad swoim pobytem. To nie tylko uwalnia pracowników od innych aspektów firmy, ale także daje punkty brownie, jeśli jesteś proaktywny.

Hol hotelowy i pobyt

Ludzie zignorowaliby twoje lobby, ponieważ nie ma nic ciekawego poza zabawnymi aranżacjami i niesamowitą ciszą. Możesz to zmienić i użyć tego obszaru do interakcji z gośćmi korzystającymi z telefonów komórkowych.

Humanoidalny robot Pepper z SoftBank to jedna z innowacji, które szczególnie zauważyłem. Za pomocą tego robota klienci mogą w doskonały sposób korzystać z szeregu istniejących usług mobilnych, a jednocześnie torować drogę do usług i programów partnerskich.

Pepper można zaprogramować do czatowania z klientami, odpowiadania na pytania i udzielania instrukcji. Funkcjonalność jest podobna do tej z Amazon. W przypadku Peppera jednak przed klientami jest robot, który może tańczyć, rozglądać się, odtwarzać muzykę, zapalać, rumienić się, a nawet robić fajne selfie z przechodniami.

Pepper może nawet zbierać adresy e-mail i numery telefonów oraz być zaprogramowany do wysyłania klientom wiadomości z linkami do Twojej aplikacji mobilnej, programów lojalnościowych i innych rzeczy przed i po pobycie w hotelu. Pepper pozwala zbierać dane potrzebne do zapewnienia gościom spersonalizowanych wrażeń Powodem dla większości hoteli, które teraz wyglądają tanie mobilnie.

Wreszcie twoja aplikacja

Może zastanawiałeś się, kiedy do tego dojdziemy, ponieważ omawialiśmy prawie wszystko inne. Nie będziemy cię przekonywać, dlaczego potrzebujesz aplikacji, ale wiemy, że witryna mobilna to za mało. Same aplikacje przenoszą lojalność klientów na wyższy poziom, a biorąc pod uwagę konkurencję w branży, należy w pełni wykorzystać przewagę mobilną.

Idealna aplikacja powinna mieć następujące funkcje:

 • Ergonomiczna konstrukcja, intuicyjny interfejs użytkownika
 • Staranny wybór podstawowych funkcji
 • spójność marki
 • Kompatybilność między platformami (iOS, Android itp.)
 • Wygodne opcje rezerwacji
 • Aktualności – lokalne i branżowe
 • Analytics na zapleczu
 • Galeria zdjęć / wirtualna wycieczka
 • Plan budynku
 • Integracja programów lojalnościowych
 • kalendarz wydarzeń
 • Informacje o locie, aktualizacje pogody, dynamika
 • Zaproszenie do udostępniania sieci społecznościowych

Ponieważ technologia staje się coraz bardziej spersonalizowana i mobilna, nie można zaniedbywać zaangażowania w gościnność. Mimo że te sugestie są obszerne, powinieneś rozważyć niektóre (jeśli nie wszystkie) z nich, aby określić, jaki wzrost uzyskasz w swoim zaangażowaniu – osobiste doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Podsumowując, zaangażowanie mobilne umożliwia interakcję z gośćmi w bardziej spersonalizowany i proaktywny sposób, co ma pozytywny wpływ na wizerunek Twojej marki. Pozwala także wyróżnić się na tle konkurencji, co dla mnie brzmi jak sytuacja korzystna dla wszystkich!

[ff id=”4″]