Skip to main content

Smart Lipo jest dokładnie taki, inteligentny. Jest to najnowsza innowacja w technologii medycznej do liposukcji. Laserowo wspomagana metoda lipolizy oferuje minimalnie inwazyjne leczenie, które rewolucjonizuje usuwanie tłuszczu.

W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, tkanka docelowa specyficzna dla lipolizy laserowej topi się natychmiast i albo łatwo ją odpuszcza za pomocą narzędzia kaniuli, albo w inny sposób jest absorbowana przez układ limfatyczny organizmu. Z kaniulą obchodzi się prawie tak, jakby lekarz grał na skrzypcach pod naskórkiem, poruszając się tam iz powrotem, aby doprowadzić światło lasera do komórek tłuszczowych. Gdy tylko światło lasera dotknie komórek tłuszczowych, komórki tłuszczowe rozpuszczają się i łatwo spływają przez rurkę kaniuli. Układ limfatyczny naszego organizmu usuwa płynne komórki tłuszczowe, które nie zostały całkowicie opróżnione po operacji.

Smart Lipo jest również korzystny, ponieważ stymuluje tworzenie kolagenu pod skórą przez okres do 3 miesięcy bezpośrednio po operacji. W takim przypadku skóra jest napięta, gdy leczy się po operacji. Kolagen to tkanka łączna, która utrzymuje skórę i nadaje jej młodzieńczy wygląd. Kolagen rozkłada się z wiekiem, a skóra staje się luźniejsza. Jest to główna przyczyna zmarszczek na skórze. Produkcja kolagenu po operacji nadaje leczonej części ciała znacznie młodzieńczy wygląd.

Dodatkową konsekwencją wspierania produkcji kolagenu przez operację Smart Lipo jest reakcja na fale świetlne i ruch kaniuli. Długości fal skierowane przez laser w kierunku środowiska poniżej powierzchni naskórka sprzyjają rozwojowi kolagenu mniej więcej jako „efekt uboczny” pierwotnego leczenia, ale w tym przypadku jest to dobry efekt uboczny. Efektem jest lepszy, spłaszczony wygląd po całkowitym wyleczeniu.

Długoterminowy efekt liposukcji laserowej jest wyjątkowy. Od lasera stosowanego do stopienia komórek tłuszczowych w miejscu, do uszczelniania naczyń włosowatych krwi w celu zmniejszenia krwawienia i produkcji kolagenu, do nie traumatyzujących tkanek głębokich, jest to zaleta. Smart Lipo z jakiegoś powodu nazywane jest „inteligentnym”. Jest to inteligentna „liposukcja”, która znacznie wyprzedza konwencjonalne procedury liposukcji.

[ff id=”7″]