Skip to main content

SEO (Search Engine Optimization) jest bardzo popularny i wiele firm szuka sposobów na poprawę widoczności swojej witryny w głównych wyszukiwarkach (Google, Yahoo i Bing). Niezależnie od tego, czy outsourcingowałeś obowiązki SEO swojej firmy, czy robiłeś coś wewnętrznie, musisz upewnić się, że Twój program SEO nie wymknie się spod kontroli z powodu braku wiedzy lub zasobów. Nie zakładaj, że wszystko jest w porządku, bo czeka Cię wielka niespodzianka, jeśli sprawdzasz statystyki ruchu co miesiąc.

Jeśli zainwestowałeś w program SEO dla swojej firmy, upewnij się, że nie popełnisz żadnego z tych typowych błędów:

pierwszy Brak jasnej strategii. Skąd wiesz, że możesz osiągnąć swoje cele SEO, gdy nie ma planu? SEO może łatwo stać się stratą czasu i pieniędzy, jeśli nie ma planu działania. Solidna strategia zapewnia, że ​​wszystkie Twoje wysiłki online współdziałają w celu zwiększenia ruchu na Twojej stronie.

drugi Brak uwagi w mediach społecznościowych. Musisz regularnie publikować pomocne, przydatne i trafne treści, aby Twoi fani i obserwatorzy powracali na Twoją stronę raz za razem. Szybko tracisz zainteresowanie swoimi kontami na Facebooku lub Twitterze, jeśli posty są przypadkowo i rzadko publikowane lub wypełnione promocjami.

trzeci upychanie słów kluczowych. Google karze witryny ładujące strony i metatagi słowami kluczowymi lub liczbami. Według Google obejmuje to miasta, kody pocztowe i numery telefonów. To nie tylko nie poprawi twojego SEO, ale także obniży go.

4-ci Niewystarczające badanie słów kluczowych. Nie chcesz sam próbować generować słów kluczowych. Nie można przewidzieć, w jaki sposób wszyscy użytkownicy będą wyszukiwać oferowane przez Ciebie produkty lub usługi. Istnieje wiele narzędzi do badania słów kluczowych. Wykorzystaj je na swoją korzyść.

5-cia Używanie złej jakości lub uszkodzonych linków (w tym linków spamowych). Niska jakość i zepsute linki nie są użytecznym celem dla użytkowników wyszukiwarek, a to jest sprzeczne z wrażeniami użytkowników, których chce dla nich Google. Google postrzega to jako manipulację wynikami wyszukiwania i ma negatywny wpływ na optymalizację wyszukiwarek. Ponadto kupowanie lub sprzedawanie linków bezpośrednio narusza wskazówki Google dla webmasterów.

6-ci Brak świeżej zawartości strony. Użytkownicy powrócą na twoją stronę, jeśli zawiera zaktualizowane i aktualne informacje. Algorytmy wyszukiwarek również to lubią. Pomocny będzie ciągły blog lub seria artykułów.

7-ci Nic w Twojej witrynie do konwersji odwiedzających. Co robisz, aby przekształcić witrynę, nawet jeśli inne wysiłki spowodowały ruch w Twojej witrynie? Udostępnienie formularza zapytania w celu uzyskania dodatkowych informacji lub wyceny jest skuteczne, aby zachęcić użytkownika witryny do działania i dać ci wskazówkę, jak utworzyć listę potencjalnych klientów do marketingu kroplowego. Bezpłatne pobranie białej księgi lub innej oferty zachęcającej odwiedzających do podania danych kontaktowych stymuluje konwersje. Wysoka jakość treści, przesłanie, które przemawia do odbiorców, i przekonujące wezwanie do działania zrobią najważniejszą część tego wszystkiego: przekształcenie leadu w sprzedaż.

Prowadzenie skutecznego programu SEO to skoordynowany wysiłek, który wymaga poświęcenia czasu i zasobów niezbędnych do odniesienia sukcesu. Rezultaty uzyskane dzięki takim wysiłkom zwiększą Twoją obecność w Internecie i ruch w witrynie. Przyciągasz więcej odwiedzających, które możesz następnie przekształcić w klientów.

[ff id=”5″]