Skip to main content

Impulsy Augmented Reality w e-handlu bezprecedensowo zmieniły przyszłość handlu detalicznego. Cudowna właściwość tworzenia wciągających wrażeń z zakupów produktów poprzez nałożenie informacji cyfrowych na środowisko fizyczne otworzyła drogę dla nowych doświadczeń klientów.

Aplikacje eCommerce oparte na AR poprawiają jakość zakupów online, wprowadzając produkty do życia dzięki realistycznym i interaktywnym wersjom produktów.

Kupujący online zawsze mieli do czynienia z niedociągnięciami w testowaniu i doświadczaniu produktów w środowisku czasu rzeczywistego, co często prowadzi do wzrostu kosztów, czasu i pieniędzy. Ale wraz z inwazją AR w krajobraz sprzedaży detalicznej, nabywcy technologii mogą lepiej ocenić wymiary i szczegóły produktów.

W tym artykule szczegółowo zbadamy, w jaki sposób rozszerzona rzeczywistość pozytywnie wpływa na handel elektroniczny lub doświadczenia sprzedaży detalicznej online i bezpośrednio wpływa na dolną linię marek.

1. Wirtualny przymierz, aby poprawić wrażenia z zakupów

Ta funkcja AR pozwala konsumentom zobaczyć produkt praktycznie w prawdziwym środowisku fizycznym. Samouczki dotyczące makijażu, testy wirtualnych okularów 3D i aplikacje konfiguracyjne to jedne z najpopularniejszych branż wykorzystujących rozwiązania AR. Ta funkcja pozwala klientom uzyskać w czasie rzeczywistym obraz tego, jak będą wyglądać produkty.

2. Aplikacja do wirtualnej adaptacji tkanin do personalizacji zakupów online

Ta aplikacja do pomiaru ciała oparta na AR zmienia sposób dokonywania zakupów przez klientów. Pomaga konsumentom spersonalizować zakupy, sprawdzając, jak wyglądają ubrania i jaki rozmiar by do nich pasował.

3. Popraw szybkość zakupu, zmniejszając odsetek odpowiedzi

AR pomaga poprawić wskaźniki zakupów, pomagając konsumentom odgadnąć rzeczywisty rozmiar produktu, który najlepiej pasuje do ich ciała, pomagając im znaleźć właściwe dopasowanie, wykonując dokładne pomiary i zmniejszając liczbę zwrotów produktu.

4. Replikacja doświadczeń biznesowych

AR pomaga firmom stacjonarnym wprowadzać innowacje, pomagając im zmienić układy sklepów w interaktywne zakupy. Wirtualne sklepy oferują konsumentom wspaniałe wrażenia zakupowe bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach.

5. AR dla kampanii marketingowych w celu zwiększenia sprzedaży

AR oferuje markom możliwość uzyskania przewagi marketingowej. Marki mogą teraz tworzyć treści generowane przez użytkowników za pomocą aplikacji AR. Reklamy tworzone za pomocą aplikacji AR pomagają marketerom budować emocjonalne relacje z klientami.

Ostatnie słowa: Marki starają się prowadzić AR w swoich aplikacjach eCommerce, aby zmotywować klientów do uwierzenia w swój produkt. Istnieje szeroka gama najlepiej sprzedających się marek, które korzystają z tej technologii i tworzą spersonalizowane interaktywne aplikacje cyfrowe. Od Sephora, Quiver, Net-a-Porter po Lacoste i Ikea wiele firm przetestowało swoje kampanie i teraz z powodzeniem je wdraża!

Rozwój aplikacji rozszerzonej rzeczywistości jest wciąż nową funkcją w e-handlu, ale stanie się koniecznością w nadchodzących latach. Marki, które chcą tworzyć aplikacje eCommerce, powinny wcześnie zainwestować w AR i poprawić jakość zakupów swoich klientów.

[ff id=”4″]