Skip to main content

Technologia szybko się rozwija i wszyscy jesteśmy świadomi tego efektu. Przy tak wielu zmianach spowodowanych postępem technologicznym najbardziej ucierpiał świat handlu elektronicznego. Nawet dzisiejsi klienci znają się na technologii i wolą robić zakupy online. Klienci są znacznie mądrzejsi niż wcześniej, gdzie dają się zwieść cenom i jakości produktów. Wiedzą więcej niż nam się wydaje i jak znaleźć idealny sklep do składania zamówień.

Technologia jest tak szybka, że ​​śledzenie zamówień online staje się łatwiejsze, a Ty możesz także wybrać sposób komunikowania się ze sprzedawcami online. Sprzedaż detaliczna e-commerce spadła od 2014 roku. W 2017 r. Przychody wzrosły do ​​2,3 bln USD, a do 2021 r. Mają wzrosnąć do 4,88 bln USD.

Wzrost liczby witryn e-commerce

Liczba witryn e-commerce ogromnie wzrosła. Prawie każda firma jest dzisiaj online, ponieważ wie, że jej klienci czekają na nich online. Nikt nie ma czasu na zakupy w sklepach, ponieważ są przeciążone, ale przy tak wielu opcjach online wszystko stało się łatwe. Większość sklepów internetowych oferuje oferty i rabaty w celu przyciągnięcia klientów. Istnieją oferty takie jak „Uzyskaj 20% rabatu przy pierwszym zakupie” itp. Dziś nie ma nic lepszego niż czas na siedzenie w domu i kupowanie ulubionej sukienki od ulubionej marki. A potem zostanie dostarczony do twojego domu. Kto nie chce tego luksusu? Oszczędza to również pieniądze detalistów, ponieważ żaden sklep nie musi wyświetlać więcej niż 1000 produktów.

Kilka faktów

  • Średnie współczynniki konwersji e-commerce wynoszą od 3% do 4%.

  • Przychody z handlu elektronicznego w Stanach Zjednoczonych osiągnęły w 2016 r. 396 mld USD, a do 2020 r. Mają wzrosnąć do ogromnych 684 mld USD.

Wzrost liczby aplikacji mobilnych dla e-commerce

Każda firma internetowa przenosi się do świata mobilnego. Łatwo jest im robić interesy podczas podróży. A kupujący uwielbiają korzystać z telefonów komórkowych. 55% firm ma witrynę zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych, aplikacji mobilnej lub obu. Co czwarty dolar w e-handlu wydawany jest na urządzenie mobilne. Oto spojrzenie na trzeci kwartał 2017 r.

Ułatwia to łączenie się z użytkownikami za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Możesz korzystać z ofert w podróży i dokonywać zakupów bezpośrednio przy użyciu różnych opcji płatności i bramek płatności. Jeśli masz w telefonie aplikację marki, możesz wyszukiwać nowości lub nowe oferty. Dotyczy to również klientów. Dlatego liczba aplikacji mobilnych rośnie.

płatności online

Wraz z rozwojem handlu elektronicznego wzrasta zapotrzebowanie na zaawansowane i dynamiczne opcje płatności online. Nastąpił także wzrost technologii płatności za pośrednictwem stron internetowych i aplikacji mobilnych. To sprawia, że ​​kupowanie i sprzedawanie produktów jest proste i łatwe. Istnieją również międzynarodowe opcje płatności, które upraszczają zakupy transgraniczne dzięki rozwiązaniom płatniczym online, takim jak PayU. Umożliwia to klientom płacenie w ruchu bez konieczności korzystania z kart lub innych danych. Oszczędza to dużo czasu i pieniędzy zarówno dla klientów, jak i firm. Bramki płatności, takie jak PayPal, mają o 70% wyższe transakcje kasowe niż transakcje inne niż PayPal.

Detaliści zwracają uwagę klientów

Z biegiem lat reklamodawcy mobilnych powiadomień push szybko rozpowszechniali powiadomienia e-mail. Dzięki tym funkcjom marketerzy mogą przyciągać uwagę konsumentów, jak nigdy dotąd.

Wiadomości reklamowe, które kiedyś były uważane za spam, można teraz wyświetlać bezpośrednio na ekranie mobilnym użytkownika i aktualizować o nowych ofertach lub produktach.

Rośnie osobiste doświadczenie zakupowe

Podczas zakupów nic się nie zmieniło. Każdy kupujący chce spersonalizowanego doświadczenia związanego ze wzrostem technologicznym. Technologia zapewnia, że ​​każdy kupujący czuje się komfortowo dzięki zaledwie kilku spersonalizowanym ofertom. Korzystanie z technologii do wysyłania ofert urodzinowych i rocznicowych daje im poczucie ważności i zapamiętania.

Ekspresowa dostawa i ogromne zniżki

Kto nie chce produktu w niższej cenie bez negocjacji z właścicielami sklepów? Jeśli nie chcesz, aby Twój produkt został dostarczony tego samego dnia bez konieczności odwiedzania sklepu. Wzrasta konkurencja i popyt na oba. Jest to czasem wyzwanie, ale w przypadku sklepów oferujących opcję dostawy tego samego dnia za dodatkową opłatą, staje się to coraz bardziej popularne wśród konsumentów. Amazon jest jedną z takich witryn internetowych, które dzisiaj kochają wszyscy konsumenci.

Media społecznościowe

Media społecznościowe odegrały ważną rolę w zbliżaniu klientów do detalistów. Klienci mogą wysyłać wiadomości bezpośrednio do marek i uzyskiwać szybkie odpowiedzi na swoje pytania. To znacznie poprawiło obsługę klienta. W rzeczywistości marki wykorzystują również platformy społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest itp. W celach reklamowych. W rzeczywistości na tych platformach istnieje bezpośrednie wezwanie do przycisków akcji, takich jak „kup teraz”, „kup teraz”, za pomocą których klienci mogą robić zakupy bezpośrednio na stronie. Dają klientom możliwość odkrycia marki i zobaczenia, co jeszcze ma do zaoferowania

To tylko kilka sposobów, w jaki technologia miała duży wpływ na handel elektroniczny. Nie są to jedyne opcje, ale tylko niektóre z popularnych narzędzi, które wpłynęły na e-commerce i biznes online. Metody te przyczyniły się do przekształcenia handlu elektronicznego i uczynienia go tak dużym jak obecnie. Oferty, rabaty i różne opcje płatności oferują małym firmom możliwość założenia firmy internetowej przy niewielkich nakładach inwestycyjnych.

wniosek

Witryny i aplikacje mobilne dostosowane do urządzeń mobilnych zmieniły podejście ludzi do handlu elektronicznego. Jest to najpopularniejszy sposób robienia zakupów dla większości ludzi. Aplikacje mobilne i media społecznościowe pomagają firmom osiągać większe zyski dzięki tym platformom. W rzeczywistości niektóre z nich rozpoczynają działalność online z domu przy niewielkich nakładach inwestycyjnych. Ogólnie rzecz biorąc, technologia miała najbardziej pozytywny wpływ na rozwój handlu elektronicznego i wszystkich firm internetowych.

[ff id=”4″]