Skip to main content

Jednym z najczęstszych problemów z materacami jest dzisiaj zapach moczu. Jeśli masz dziecko w domu, to na pewno ci to przeszkadza przez pewien czas. Chociaż czyszczenie materaca jest zwykle wyzwaniem, istnieją sposoby na skrócenie czasu i ułatwienie czyszczenia.

Oto kilka ciekawych sztuczek, które możesz wypróbować w domu, jeśli napotkasz ten problem:

Sztuczka 1: metoda alkoholowa

Znajdź obszar, który wymaga Twojej uwagi. Obszar ten jest odbarwiony oprócz wszechobecnego zapachu moczu. Możesz spróbować kastrować alkohol na dotkniętym obszarze. Ta metoda jest jak zabicie dwóch ptaków jednym kamieniem. Możesz usunąć zapach i zdezynfekować materac.

Ta metoda działa szybko podczas usuwania zapachu. Najlepsze jest to, że w przeciwieństwie do innych metod, które wymagają suszenia materaca przez wiele godzin, wysycha dość szybko. Więc jeśli masz ograniczenia czasowe, ta metoda jest dla Ciebie.

Trick 2: metoda cytrusowa

Sok z owoców cytrusowych z pewnością usunie zapach. Możesz spróbować cytryny, limonki, pomarańczy lub calamansi. Cokolwiek masz w domu. Wyciągnij sok i dodaj trochę wody. Umieść go w butelce ze sprayem i rozpyl go na dotknięty obszar.

Oczywiście usunie zapach moczu. Zapach cytrusów może trwać kilka dni, więc Twój pokój z pewnością będzie pachniał latem.

Sztuczka 3: metoda sody oczyszczonej

Sztuczka z proszkiem do pieczenia zawsze działa dobrze. Wystarczy wziąć paczkę sody oczyszczonej i posypać coś po dotkniętym obszarze. Powoduje to, że rozprzestrzenia zapach i zmniejsza kwasowość materaca. Mocz jest kwaśny i normalizuje jego pH.

Po spryskaniu dotkniętego obszaru po prostu wetrzyj go trochę, aby proszek mógł wniknąć głębiej. Pozostaw go na kilka minut, a następnie odkurz.

Trick 4: metoda proszku dla niemowląt

Jeśli wszystko inne zawiedzie, spróbuj zastosować metodę proszku dla niemowląt. Podobnie jak w przypadku poprzedniej sztuczki, wystarczy posypać proszek cuchnącym obszarem. Pocieraj go trochę i poczekaj, aż zapach zniknie. Następnie odkurzyć dotknięty obszar. Wybierz ulubioną markę proszku dla niemowląt.

Oto sztuczki usuwania zapachu moczu z materaca. Gdy tylko pozbędziesz się zapachu, możesz teraz spokojnie spać. Wypróbuj jedną z tych metod, jeśli napotkasz ten problem.

[ff id=”7″]