Skip to main content


Stworzenie skutecznego raportu SEO jest jedną z najważniejszych części całego procesu SEO. Przed rozpoczęciem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek musisz utworzyć pełny raport dla swojej witryny. Zastanawiasz się także, które raporty chcesz wygenerować.

Tytuł raportu tag

Tag tytułowy jest ważny nie tylko z punktu widzenia SEO, ale także pod względem czytelności. Tag tytułowy informuje nas o Twojej stronie. Tytuł strony jest jak ludzkie imię i dostarcza nam wielu cennych informacji na temat strony internetowej. Ważne jest, aby wiedzieć, że kafelek powinien być inny dla każdej strony i pasować tylko do zawartości strony.

Tag tytułowy jest zawarty w tagu tytułowym.

Na przykład,

<title>SEO, PPC, SEM, Search Engine Optimization SwamiSEO</title>

Nie to, że główna nazwa strony została dodana jako ostatnia (opcjonalnie)

Meta tag raport słów kluczowych

Słowa kluczowe są niewątpliwie najważniejszą częścią optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Starsze roboty wyszukiwarek, które w dużym stopniu opierały się na metatagach i słowach kluczowych, odegrały bardzo ważną rolę w pomaganiu robotom w wyszukiwaniu informacji o witrynie. Większość współczesnych robotów wciąż na nim polega, ale obecnie używa innych metod, aby znaleźć najbardziej odpowiednią stronę dla danego słowa kluczowego.

Metatag słowa kluczowego jest zawarty w następującym elemencie. Poniżej znajduje się przykład metatagu słowa kluczowego

<meta name="keywords" content="SEO, SEO Report, PPC, SEM, Search Engine Optimization, Pay Per Click, Search Engine Optimization">

Nie ma ustalonych wytycznych dotyczących liczby słów kluczowych, które można uwzględnić, ale oczywiście nie należy nadmiernie korzystać z tej funkcji, aby zagrozić pozycji SERPS.

Raport z opisem metatagu

Opis Metatag zawiera krótkie szczegóły dotyczące strony i powinien być krótki. Przykład metatagu opisu.

<meta name="description" content="SwamiSEO is London based SEO Company offering Guaranteed top 10 position in search engines.">masa

Cała zawartość pomiędzyTagi stanowią główną część każdej strony internetowej. To miejsce, w którym znajduje się cała zawartość twojego głównego ciała. Warto zauważyć, że roboty wyszukiwarek nie widzą strony tak, jak widzą ją ludzkie oczy. Czytasz stronę w kolejności. Dlatego kolejność tekstu jest ważna i powinieneś się tym zająć. Dobry raport SEO powinien wygenerować treść ciała i podać jej opis.

tag H1

Niektóre wyszukiwarki cenią tagi H1, więc powinieneś dołączyć tag H1, który może być głównym słowem kluczowym tej strony. Ważne jest również umieszczenie znacznika H1.

tag H2

Chociaż opcjonalne, należy również sprawdzić, czy znacznik H2 jest obecny na stronie Body.

URL

Chociaż opcjonalny, wybór adresu URL witryny powinien mieć ogromne znaczenie. Jeśli już zarejestrowałeś swój adres URL, nic nie możesz na to poradzić. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się nad odpowiednim adresem URL, dopasuj go do głównych słów kluczowych swojej witryny.

Podsumowując, pełny raport SEO musi zawierać:

* Analiza tagów tytułowych

* Raport Desnsity słów kluczowych

* Raport metatagu słowa kluczowego

* Opis raportu z metatagiem

* Treść raportu

* Na stronie Raport linków

* Raport popularności linków

* Raport linków wychodzących

* Raport atrybutów IMG ALT

* Raport 1o Optymalizatora linków przychodzących

* Raport gęstości słów kluczowych

* Raport wypromowania słowa kluczowego

* Raport o rankingu stron

* Raport tekstowy z kotwicą

* Kompleksowe podsumowanie

* Sugestie dotyczące optymalizacji

Narzędzia do generowania raportów SEO

Istnieje wiele przydatnych narzędzi do tworzenia raportów SEO, z których większość ma charakter komercyjny, ale można również znaleźć wiele bezpłatnych narzędzi, które mogą być bardzo przydatne.

[ff id=”5″]