Skip to main content

Przemysł muzyczny jest niezwykle złożony. Jak w każdej branży ważne jest, aby kariera była udana, aby mieć innowacyjne pomysły i myśleć nieszablonowo. Sam talent jest na tyle rzadki, że zamienia niepodpisanego artystę w gwiazdę. Talent jest dobry jako niepodpisany artysta, ale wymaga silnej etyki pracy i charakteru, aby przejść na wyższy poziom. Wielu popularnych artystów spędzało wiele lat bardzo ciężko pracując, wykorzystując odpowiednie możliwości i spotykając odpowiednich ludzi, aby dotrzeć tam, gdzie są dzisiaj.

Po prostu bądź sobą

Może to zabrzmieć kiepsko, ale pozostanie wiernym sobie jest pierwszą rzeczą, którą niepodpisani muzycy muszą zrobić, zanim zrobią cokolwiek innego. Możesz być z siebie dumny, ale daj się ponieść temu, co jest konieczne, aby dostać się tam, gdzie jesteś. Ostatnią rzeczą, którą chcesz być, jest to, że jesteś arogancki. Praca w charakterze niezależnego artysty jest bardzo satysfakcjonująca, ponieważ niewiele osób mówi ci, co robić. Jednak bycie własnym szefem nie jest dla wszystkich. Jeśli pracujesz w firmie, nie pozwól im próbować zmienić tego, kim jesteś. Różnica wydaje się utrudniać, ale na dłuższą metę nagrodą jest wiedzieć, że zrobiłeś to po swojemu.

Nie zapomnij, skąd pochodzisz

Kiedy wkraczasz na rynek muzyczny, łatwo zapomnieć, skąd pochodzisz. Ważne jest, aby trzymać znajomych z dala od muzyki z zewnątrz. Szanujcie tych, którzy w końcu na was patrzą i proszą o radę i wskazówki. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to pomóc promować muzyków, którzy wciąż są na dole. Zawsze znajdź czas dla tych, którzy są dla Ciebie ważni i zasługują na Twoją uwagę. To nie tylko uprości Twoją reklamę muzyczną, ale także rozszerzy sieć w sposób, który możesz sobie tylko wyobrazić.

Otocz się pozytywnymi ludźmi

Najlepsze, co możesz zrobić, to mieć ludzi, którzy regularnie cię wspierają i zachęcają. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi o podobnych zainteresowaniach, zawsze znajdą się tacy, którzy będą próbowali cię zburzyć, czasem z zazdrości lub zazdrości. Bądź optymistą, ponieważ w końcu dobre czasy pokonają złe czasy. Nic, o co warto walczyć, nie jest łatwe, a walka jest tego warta. Jeśli utrzymasz nadzieję przy życiu z dnia na dzień, sukces będzie słodszy. Posiadanie własnej sieci wsparcia znacznie ułatwia ten sukces na dłuższą metę.

Nigdy celowo nie pal mostów

Nie wszyscy będą po twojej stronie. To tylko fakt z życia. Ale staraj się pozostać otwartym dla wszystkich, których możesz. Czasami musisz przeprosić za sytuacje, które nie były nawet Twoją winą. Jeśli twoje przeprosiny nie zostaną przyjęte, zobaczysz, że to nie jest twój problem i możesz po prostu kontynuować. Życzliwość i uczciwość są na wagę złota. Jeśli masz te dwie rzeczy, znajdziesz odpowiednich ludzi do pracy, ludzi, którzy są naprawdę pasjonaci i poważnie promują artystów muzycznych.

Profesjonalizm jest wszystkim

Jak w każdej innej branży, networking jest kluczem do sukcesu. Tak więc profesjonalizm jest wszystkim. Dojrzałe, profesjonalne podejście to sposób na zdobycie szacunku. W końcu spokojnie jest, ale najpierw buduj bliskie relacje. Nie ma znaczenia, ile masz lat. Tak samo jest z siecią. To coś więcej niż promocja piosenki. Praca w sieci dotyczy ludzi.

Pomagaj innym. Nie chodzi tylko o pieniądze

Pieniądze to nie wszystko. Szczególnie w muzyce najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest pomoc innym w osiągnięciu sukcesu. Prawie nikt nie zarabia od razu dużych pieniędzy. Podążaj za swoją pasją, a pieniądze nadejdą. Jeśli zmierzysz się z innymi i rozwiążesz ich problemy, będziesz szczęśliwszą osobą. Upewnij się tylko, że jesteś szczęśliwy i usatysfakcjonowany oraz że możesz skuteczniej pomagać ludziom.

Bądź otwarty na wszystko, co muzyka. Zdziwisz się, jak inspirować gatunki muzyczne, których nigdy wcześniej nie widziałeś. Zastanów się dokładnie, jakie masz pomysły i konstruktywne opinie. Ważne jest, aby skorzystać z różnorodności przemysłu muzycznego. Nie rób ludziom przychylnych oczekiwań. Zrób to, ponieważ jest to dla Ciebie ważne i chcesz, aby ta osoba odniosła sukces. Bycie bezinteresownym i nie samolubnym pomoże ci na dłuższą metę poprzez nawiązanie kontaktów, których inaczej byś nie miał.

Ofiara, ambicja i poświęcenie

Chodzi przede wszystkim o muzykę, ale posiadanie dużego talentu i wspaniałej muzyki nie gwarantuje sukcesu. To wymaga wielu ambicji i zaangażowania, a po drodze trzeba będzie wiele poświęcić.

Posiadanie wzniosłych, pozornie nierealistycznych celów jest w rzeczywistości dobrą rzeczą, o ile nie dasz się ponieść emocjom. Wyznaczanie celów polega na zawsze osiągnięciu czegoś, niekoniecznie czegoś, co trzeba osiągnąć. Pomaga utrzymać wysokie oczekiwania. W rzeczywistości dobrze jest, gdy ludzie kwestionują i wątpią w twoje cele. To motywuje. Dobrze mieć dobre wizje, bo nawet jeśli za nimi tęsknisz, nadal osiągniesz coś pożytecznego.

Musisz także wiedzieć, jak bardzo zależy ci na muzyce. Czy to dla Ciebie prawdziwa pasja czy hobby? Jeśli możesz żyć bez nich, nie masz ochoty na rozpoczęcie kariery muzycznej. Podczas gdy muzyka jest hobby dla wielu osób, musisz znaleźć w niej prawdziwą pasję, zanim będziesz mógł liczyć na jej zabranie w dowolne miejsce.

Powodem, dla którego potrzebujesz tak dużego zaangażowania, jest to, że musisz dokonać wielu poświęceń. Muzyka musi być Twoim najwyższym priorytetem w życiu i nic innego nie może ci przeszkodzić. To jest jak rozpoczęcie działalności. Nie tylko jest wiele do zrobienia, które wymagają Twojej stałej uwagi, ale także sieć, aby znaleźć osoby, którym możesz przekazać niektóre z tych zadań, aby skupić się przede wszystkim na aspektach kreatywnych, wykonawczych i produkcyjnych muzyki może.

Musisz poświęcić części swojego życia towarzyskiego i wolnego, aby wszystko działało. Nie masz prawa wstrzymywać się, dopóki nie sprawdzisz. W rzeczywistości twoje koncerty mogą stać się twoimi przerwami, ponieważ najlepszymi motywacjami są zapakowane domy, które nie mogą się doczekać, aż zagrasz.

Jeśli podążycie za tymi punktami, pogoń za sukcesem w branży muzycznej będzie czymś więcej niż marzeniem. Gdzieś po drodze znajdziesz sukces, z którego możesz być zadowolony.

Więcej informacji na temat rozpoczynania działalności w branży muzycznej można znaleźć na stronie www.superstartunes.com/blogs/

[ff id=”4″]