Skip to main content

Rolety zewnętrzne są idealne do tworzenia przytulnych salonów na zewnątrz, ponieważ zapewniają ochronę i cień przed promieniami słonecznymi, a także prywatność przed ciekawskimi oczami sąsiada. Zwiększają estetykę każdej nieruchomości. Pod względem funkcji możesz lepiej cieszyć się popołudniowym balkonem lub werandą, blokując ciepło za pomocą żaluzji zewnętrznych.

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych rodzajów żaluzji zewnętrznych, w tym żaluzje do kawiarni, żaluzje tarasowe z widokiem na cień, żaluzje tarasowe z pełnym blokiem, markizy okienne i kratki ekranowe wykonane z aluminium lub drewna. Przy tak wielu możliwościach wybór odpowiednich żaluzji, które najlepiej pasują do Twojego stylu życia, może być dość mylący. Przeczytaj więc następujące pomocne wskazówki:

Nowoczesne domy

Ogólnie rzecz biorąc, nowoczesne domy mają minimalistyczny design z prostymi, neutralnymi kolorami w całym domu. Użyj zewnętrznego kremu przeciwsłonecznego do każdego z tych rodzajów żaluzji zewnętrznych: automatyczne markizy do bezpośredniego montażu nad oknami; Rolety nad oknami, pergolami i werandami; oraz zmotoryzowane rolety prowadzące przewody zainstalowane nad oknami.

Tradycyjne domy

Dodanie zmodernizowanego rozszerzenia do tradycyjnego domu staje się teraz bardzo popularne. W domu w starym stylu można stosować zarówno nowe, jak i tradycyjne rodzaje zabiegów na zewnątrz. Zainstalowanie różnego rodzaju zasłon okiennych z tyłu i z przodu domu może być skuteczne, aby zachować jego atrakcyjność. Rozważ płótno w paski, aby uzyskać bardziej konwencjonalny styl żaluzji zewnętrznych. Oto kilka pomocnych pomysłów na przód domu: automatyczne rolety prowadzące z czarno-białymi paskami; automatyczne rolety prowadzące z dwukolorowym paskiem; Rolety proste z beżowymi i kremowymi paskami; i rolety o prostym spadku z płótnem w jednolitym kolorze.

Domy w stylu retro

Są to te, które zostały zbudowane w latach 1950-1980. Zewnętrzne i wewnętrzne wiele domów w stylu retro zostały przebudowane. Upewnij się więc, że styl wybranej przez Ciebie rolety zewnętrznej pasuje do świeżego wyglądu. Po remoncie domu warto wybrać bardziej nowoczesną roletę. Po przywróceniu oryginalnego wyglądu domu wybierz kolory i style, które najlepiej pasują do czasu budowy domu. Domy zbudowane w latach 60. i 70. XX wieku mają stosunkowo współczesny design, dlatego żaluzje zewnętrzne w minimalistycznym stylu o neutralnych kolorach są idealne do takich domów.

Bez względu na to, jaki styl żaluzji zewnętrznej wybierzesz, upewnij się, że osiągniesz doskonałe połączenie funkcjonalności i estetyki. Kompromis w jednym z tych aspektów nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może być katastrofalny zarówno dla twojej kieszeni, jak i ogólnego wyglądu twojego domu.

[ff id=”1″]