Skip to main content

Otwarcie sklepu na spacery lub spacery może być łatwe i zapewnia wiele korzyści właścicielom firm. Aby ta firma działała, nie musisz mieszkać w pobliżu parku narodowego ani atrakcji turystycznej. W rzeczywistości istnieje kilka opcji chodzenia lub chodzenia przed nosem – i praktycznie nie ma konkurencji!

Istnieją inne korzyści, które oferuje chodzenie lub wędrówki, takie jak ćwiczenia, utrata masy ciała, aktywność społeczna, obserwacja zwierząt lub po prostu ucieczka od codziennego życia. Jeśli interesuje Cię którekolwiek lub wszystkie z tych działań, może to być Twoja idealna kariera.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że firma dla pieszych z małą bazą klientów ma niewielkie szanse. Ale pomyśl jeszcze raz. W sklepie turystycznym masz okazję wybrać się na różnego rodzaju wycieczki, a nawet na tygodniowe wędrówki w odległych miejscach. Nie ma też tylko jednego rynku docelowego. Możesz dostosować swoją firmę do określonego poziomu turysty – od początkującego do zaawansowanego. Podczas gdy niektóre osoby chodzą od czasu do czasu, inni wędrowcy chcą dołączyć do regularnego klubu turystycznego, który spotyka się co tydzień lub kilka razy w tygodniu.

Kolejnym czynnikiem, o którym należy pomyśleć przy zakładaniu firmy, jest lokalizacja. Niebo jest prawie granicą. Możesz wędrować lub zwiedzać obszar lub urozmaicić swój harmonogram pracy, odkrywając nowe obszary. Możesz chodzić na spacery lub spacery po miastach, stanach, a nawet krajach. Możesz nawet zorganizować wycieczki lub spacery jako zorganizowane wycieczki grupowe – w tym koszty podróży i zakwaterowania.

Oczekuje się, że idealna osoba do prowadzenia sklepu na spacery lub spacery będzie w towarzystwie innych osób, poznawać nowych ludzi, spędzać czas na świeżym powietrzu i regularnie ćwiczyć. Podczas pracy z grupami ludzi z różnych środowisk cierpliwość i elastyczność ułatwiają pracę. Jeśli lubisz uczyć, jest to dodatkowy bonus.

Nie zapomnij o swojej konkurencji. Czy w Twojej okolicy są inne firmy oferujące tę samą lub podobną usługę? Idealnie jest wybrać się na wędrówki lub spacery, gdzie nie musisz się martwić o kilka innych firm konkurujących o tych samych klientów. Mniejsza konkurencja ułatwia lojalność klientów.

Jeśli istnieje znaczna konkurencja z innymi grupami pieszymi lub pieszymi w pobliżu, należy zróżnicować swoje spacery lub wycieczki. Czasami możesz ograniczyć lub nawet wyeliminować konkurencję, koncentrując się na innym rynku, np. B. Seniorzy, rodziny z małymi dziećmi lub osoby, które chcą schudnąć.

Promując spacery lub wędrówki, stosuj różne strategie marketingowe w zależności od tego, czy potencjalni klienci są na miejscu, czy poza miastem. Zacznij od wydrukowania broszur informacyjnych i planów wędrówek. Zostaw trochę w centrum dla odwiedzających miasto lub powiat, w Izbie Handlowej lub w parku i biurze rekreacji. Biblioteki miejskie, kawiarnie i uczelnie społeczne czasami oferują możliwość wydawania broszur i ulotek i zwykle przyciągają wiele osób. Ponieważ koszty reklamy nie są wydawane na reklamy, ale na broszury lub druki, poświęć czas na stworzenie czegoś interesującego i interesującego dla kogoś, kto odbierze i przeczyta Twoje artykuły marketingowe.

Moja najlepsza wskazówka? Uzyskaj porady eksperta na temat spacerów lub pieszych wycieczek. Mam na myśli osoby, które były właścicielami grupy sklepów z pieszymi lub spacerowymi sklepami. Pomocne może być również spotkanie z kimś, kto prowadzi wycieczki lub zajęcia grupowe jako firma.

Doświadczeni eksperci udzielają wielu wskazówek poufnych – i często oszczędzają dużo czasu i wysiłku przy zakładaniu własnej firmy. Jeśli nie znasz nikogo w terenie, przeszukaj lokalną bibliotekę lub księgarnię, aby uzyskać instrukcje dotyczące uruchomienia, zwykle napisane przez kogoś, kto wcześniej prowadził sklep z artykułami turystycznymi lub pieszymi.

[ff id=”1″]