Skip to main content

Niemożność wyparcia stolca z odbytnicy jest strasznym dyskomfortem fizycznym. Jeśli wystąpi ten stan, prawdopodobnie jest to zaparcie. Jest to stan układu trawiennego, który występuje, gdy okrężnica wchłania za dużo płynu z pożywienia. Jednocześnie powolny ruch pokarmu w przewodzie pokarmowym ułatwia okrężnicy wchłanianie z nich większej ilości płynu i utrudnia je. To sprawia, że ​​odchody są suche i twarde oraz utrudnia stolec.

Jest to najczęstszy powód zaparcia. Jednak u kobiet w ciąży przyczyny leżą u podstaw innych przyczyn tego stanu. A gdy zdarza się to kobietom w ciąży, jest to dość bolesne i nie do zniesienia, ponieważ inne powikłania ciąży pozostają u szczytu.

Przyczyny zaparć u kobiet w ciąży

Trudne opróżnianie lub rzadsze ruchy jelit są określane jako takie, gdy u kobiet w ciąży rozwija się zaparcie. Szacuje się, że 11–38% kobiet w ciąży cierpi na to powikłanie wypróżnień.

Podczas ciąży przewód pokarmowy u kobiet napotyka zmiany anatomiczne i fizjologiczne. W rezultacie możesz zaobserwować wiele zmian hormonalnych u kobiet w ciąży. Na przykład poziomy progesteronu widzą wzrost, podczas gdy poziomy hormonu motyliny spadają. I razem wpływają na czas ruchu jelit przez przewód. W tym samym czasie zwiększa się spożycie płynów z jelita, co pomaga w wysuszeniu stolca. Oprócz zmian hormonalnych istnieją również inne czynniki, które zachęcają do wysiłku stolca u kobiet w ciąży.

Podczas ciąży zwykle bierzesz inne pigułki i suplementy witaminowe. W większości przypadków kobiety w ciąży przerywają aktywność fizyczną. Dlatego zwiększona ilość tabletek witaminowych i ograniczony trening matki prowadzą do zaparć. Poważne powikłania zaparcia mogą wystąpić później w fazie ciąży, kiedy macica rośnie i utrudnia ruch stolca.

Powikłania zdrowotne zaparć podczas ciąży

Chociaż wpływy kałowe są rzadkie, wiele kobiet w ciąży może rozwinąć ten stan. A kiedy tak się dzieje, wynik zmienia się w drastyczną kondycję fizyczną. Jest to najczęstszy problem zdrowotny przewodu pokarmowego, a następnie nudności u kobiet w ciąży. Najczęstszymi powikłaniami zaparcia podczas ciąży mogą być lęk, niepokój i lęk. Te komplikacje wpływają na codzienne życie i czynności.

Sposoby zapobiegania zaparciom podczas ciąży

Pierwsza linia leczenia objawów zaparć obejmuje zwiększenie spożycia błonnika w połączeniu z umiarkowaną ilością codziennych ćwiczeń.

Stosuj dietę bogatą w błonnik

Podczas ciąży idealnie jest włączyć 25-30 gramów błonnika do swojej diety. Świeże owoce, warzywa, zboża, otręby, chleb, zboża i śliwki są bogate w błonnik.

Zwiększ swoją zależność od płynów

Jeśli zwiększysz dzienne spożycie błonnika, musisz pić dużo płynów. W ten sposób unikasz powstawania wzdęć, gazów i skurczów, stosując nadmierne ilości materiałów sypkich lub włókien. Pamiętaj, aby wypić co najmniej 10-12 szklanek płynu składającego się z soków owocowych i wody. Jeśli nie odczuwasz potrzeby picia płynów, możesz obficie pocić się podczas ćwiczeń. Zwiększa to zapotrzebowanie na więcej płynów.

Rób codzienne ćwiczenia

Stajesz się nieaktywny, jeśli nic nie robisz. I to pojawia się podczas ciąży. Umiarkowane codzienne ćwiczenia. Pomóc może energiczny spacer lub pływanie. Są wystarczająco dobre, aby stymulować wypróżnienia. Ćwicz 30 minut trzy razy dziennie.

Rzeczy, których należy unikać podczas ciąży

Środki przeczyszczające są surowe nie nie. Powodują skurcze macicy i prowadzą do odwodnienia. Jednocześnie pamiętaj, aby nie stosować zbyt dużej ilości suplementów żelaza. Możesz naturalnie uzupełnić swoje zapotrzebowanie na żelazo.

[ff id=”7″]