Skip to main content

Młodzi ludzie są tacy sami jak wszyscy inni, ponieważ chcą być kochani, szanowani i troszczeni się o nie. Zapobieganie ciąży nastoletniej nie rozpoczyna się, gdy dziecko wchodzi w okres dojrzewania, ale większość dorosłych rozpoznaje „nagły początek” opcji ciąży nastoletniej. Zapobieganie ciąży nastoletniej rozpoczyna się, gdy dziecko jest małe, ponieważ rodzice budują relacje z dzieckiem.

Relacja rodzic-dziecko ma kluczowe znaczenie

Rodzice są wzorem do naśladowania dla dziecka. Rodzice ustalają standardy zachowania i wytyczne, które chronią i prowadzą dziecko przez dorosłość. Jeśli dziecko szanuje i docenia swoich rodziców, zwykle spełnia wszystkie życzenia rodziców. Jeśli dziecko boi się rodzica lub ma dla niego niewielki szacunek, to, co rodzic mówi i / lub robi niewiele, wpłynie na niego. Im bliższy jest związek, tym więcej okazji rodzice mogą porozmawiać z dzieckiem o wszystkim i wszystkim.

Żaden rodzic nie może zagwarantować, że ich nastolatek nie będzie miał dziecka. Młodzi ludzie wierzą, że są niepokonani, że nic im się nie stanie; Jest to proces myślowy, który jest częścią ich procesu rozwoju. Nie oceniają ryzyka dokładnie, a zatem nie działają w taki sposób, aby zapobiec konsekwencjom impulsywnych decyzji.

Im bardziej troskliwi rodzice są otwarci na swoje dzieci, tym mniej obawiają się, że dzieci lub młodzież zwrócą się do rodziców o pomoc, wskazówki lub wsparcie. Absolutnie najgorsze, co rodzic może zrobić, to ocenić, kim i / lub jakie mogą być ich dzieci.

Kiedy rodzice podejmują inicjatywę, aby porozmawiać z dziećmi, okazuje, że są zainteresowani tym, kto i co jest ważne dla ich dziecka. Zainteresowanie inną osobą okazuje szacunek i troskę. Jeśli dorośli są zbyt zajęci lub zbyt zajęci, aby rozmawiać z dziećmi, jak mogą oczekiwać, że ich dziecko przyjdzie do nich, gdy sytuacja stanie się trudna, zagmatwana, problematyczna lub przytłaczająca?

W przeszłości współpracowaliśmy nad rozwiązywaniem problemów, przewidywaniem problemów oraz opracowywaniem metod zapobiegania lub podejść, które nie powodują trudności ani stresu. Daje to nastolatkowi pewność siebie w rozmowach z rodzicami na temat poważnych problemów. Seksualność jest jedna bardzo poważny (i interesujący) temat dla nastolatków, ponieważ ich ciała zmieniają się i nie kontrolują już emocji, wrażeń i reakcji. Otwarte dyskusje na temat faktów dojrzewania człowieka, środków antykoncepcyjnych, opcji i konsekwencji niechcianych ciąż, kosztów i obowiązków rodzicielskich muszą odbyć się, zanim dziecko może zostać rodzicem.

Choć może to być niewygodne dla rodzica, aby omówić te problemy z dzieckiem, znacznie trudniej byłoby poradzić sobie z konsekwencjami dziadka, zanim ty i twoje dziecko będziecie gotowi wziąć odpowiedzialność za dziecko.

[ff id=”7″]