Skip to main content

Obecnie kobiety mogą korzystać z zestawu domowych zestawów testów ciążowych. Większość dostępnych obecnie zestawów testów ciążowych zapewnia dość dokładne wyniki. Ale kiedy najlepiej wykonać test ciążowy w domu, aby uzyskać maksymalną dokładność?

Teoria hCG

Zestaw ciążowy używany przez kobiety w domu to rozpoznaje poziom beta-hCG w moczu i odpowiednio dostarcza wynik. HCG jest hormonem rozrodczym. HCG jest uwalniany do krwi i moczu, gdy tylko zapłodnione jajo zostanie wszczepione. Możesz sprawdzić poziom hormonu we krwi lub moczu w celu wczesnego wykrycia ciąży. Czasami służy również do sprawdzania wad wrodzonych.

Dlaczego powinieneś wykonywać test ciążowy w godzinach porannych?

Odpowiedź jest dość prosta. Rano stężenie hCG w moczu jest dość wysokie. W pierwszym trymestrze ciąży, między czwartym a piątym tygodniem ciąży, poziom hCG zwykle pozostaje wysoki i można go przetestować o dowolnej porze dnia. Większość domowych zestawów testów ciążowych zaleca poranne testy ciążowe, jeśli nie jesteś zbyt odwodniony ani przedawkowany w płynach. Pod względem dokładności poranne testy ciążowe są bardzo dokładne. Jeśli zdołasz przystąpić do testu dzień lub kilka dni po nieudanym okresie, dokładność wynosi 99%.

Jakie czynniki wpływają na dokładność testu ciążowego?

Oczywiste jest, że wyniki testu ciążowego nie zawsze są takiej samej dokładności. Jak omówiono powyżej, wyniki testu zależą głównie od stężenia hCG. Istnieje jednak wiele innych czynników, które również wpływają na dokładność testu. Spójrzmy na te czynniki.

Sprzęt

Zawsze staraj się sprawdzić datę ważności zestawu przed zakupem. Zestawy, które utraciły ważność, mogą wyświetlać niedokładne wyniki. Nawet jeśli zdasz test zbyt wcześnie; Możesz być zdezorientowany niedokładnymi wynikami. Błąd w wynikach może również wystąpić z powodu pewnych problemów technicznych związanych z działaniem zestawu.

spożycie płynów

Ważne jest również to, co pijesz przed testem. Nadmiar płynu w organizmie może rozcieńczyć stężenie hCG i wpłynąć na wynik. Jeśli nie piłeś od nocy, dokładność może się również zmniejszyć.

lek

Czasami silne leki, takie jak antykoncepcja lub leki na płodność, mogą wpływać na dokładność wyniku testu ciążowego. Lęk lub leki związane z moczem mogą również wpływać na wyniki.

Historia ciąża

Niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży po raz pierwszy, czy miałeś podobne sytuacje kilka razy; Historia ciąży może wpływać na wyniki testu ciążowego. W przypadku ciąży chemicznej zapłodnione jajo nie ma kontaktu ze ścianą macicy, dlatego wyniki badań mogą być mylące.

Pierwszy poranny mocz, a co jeśli go przegapiłeś?

Otwórz oczy rano i najpierw zobacz zestaw do testu ciążowego! Cóż, jeśli to zadziała, aby zrobić test moczu pierwszego ranka, ten dziwny pomysł również brzmi dobrze. Kobiety często zapominają wziąć udział w tym teście i napić się wody, herbaty lub kawy. Gdy te ciecze dostaną się do organizmu, stężenie hCG nie utrzymuje się na wysokim poziomie, a dokładność zostaje ostatecznie obniżona.

Jeśli przegapiłeś mocz pierwszego dnia, nie musisz się martwić. Możesz uniknąć picia dużej ilości płynów przez kilka godzin, a nawet nie odwiedzając łazienki. Stężenie hCG stopniowo staje się wysokie i uzyskuje się prawie dokładny wynik. Może się to jednak zdarzyć tylko w początkowej fazie ciąży.

Tak, to jedna z największych chwil w twoim życiu, kiedy odkrywasz życie w sobie, ale nie możesz w pełni polegać na zestawach ciążowych. Chociaż poranne wyniki testu ciążowego są najdokładniejsze, musisz udać się do lekarza, aby potwierdzić pozytywny lub negatywny wynik testu.

Zastrzeżenie: Pomysły i poglądy przedstawione w tym artykule należą wyłącznie do autora, który jest blogerem dla rodziców, a nie ekspertem medycznym lub powiązaną instytucją. Ten artykuł został opracowany po długim badaniu. Porady w tym artykule nie pochodzą od lekarza. Czytelnicy powinni skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z porad podanych w tym artykule.

[ff id=”7″]