Skip to main content

Jeśli chcesz upiększyć swój ogród, zrewitalizować swoją zmęczoną werandę lub taras, lub stworzyć ciepłą i przytulną część dzienną z tego nowego pokładu, możesz potrzebować nowych mebli. Co to za korzyść, jeśli Twoi goście nie czują się tam dobrze? Jeśli potrzebujesz kilku krzeseł, aby zrobić miejsce na werandzie, lub jeśli potrzebujesz wygodnej, wygodnej, głęboko siedzącej sofy na werandę, teak lub cedr, to prawdopodobnie najlepszy wybór dla tych zewnętrznych mebli domowych. Wybór zależy od wielu czynników. Co najważniejsze, weź pod uwagę wygląd, konserwację i cenę, które chcesz znaleźć najlepiej pasujące. Przeczytaj poniżej, a będziesz się wylegiwać na nowym leżaku w swoim nowym barze przy basenie!

Wygląd

Jedną z najważniejszych cech nowych mebli jest ich wygląd. Czy Twoja przestrzeń życiowa na tarasie zewnętrznym lepiej pasuje do rustykalnego wnętrza czy luksusowego, nowoczesnego stylu? Może nie Być może bardziej podoba ci się prosta, ale ciepła elegancja. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć przyjemne, relaksujące otoczenie z barem przy basenie i kilkoma leżakami, czy też prostą, rozmowną częścią wypoczynkową, teak i cedr, daje wiele do wyboru.

Cedr zwykle wygląda bardzo naturalnie i podkreśla Twoją przestrzeń życiową delikatnymi czerwonymi, jasnobrązowymi i szarymi tonami. Lekki i porowaty cedr może łatwo nabrać plamy, uszczelnienia, a nawet koloru, ale najczęściej pozostawia się go w surowym, drobno oszlifowanym wykończeniu, aby zachować jego naturalny wygląd, odczucie i zapach. Cedr jest naturalnie aromatyczny, co nie tylko przyczynia się do relaksu wieczorem, ale także pomaga chronić drewno przed owadami i warunkami atmosferycznymi.

Tek jest prawie dokładnym przeciwieństwem cedru. Tek jest naturalnie twardym drewnem, a zatem gęstszym i cięższym niż cedr. Tek jest uprawiany wyłącznie w regionach subtropikalnych i tropikalnych, a najczęściej w gęstej dżungli Indonezji i innych krajów azjatyckich. Tek jest prawie zawsze importowany, dlatego jest mniej powszechny. Egzotyka związana z meblami z drewna tekowego stworzyła poczucie rzadkości i bogactwa, co daje wrażenie luksusu i prestiżu. Meble ogrodowe z drewna tekowego kupuje się zwykle na dwa sposoby. Można go olejować, aby nadać mu ciemniejszy „plamisty” wygląd, lub pozostawić w naturalnym, niedokończonym stanie, w którym starzeje się z wdziękiem i przybiera miękki patynowo-szary kolor. Ten kolor, unikalny dla mebli z drewna tekowego, przyczynia się do jego egzotycznego wyglądu.

konserwacja

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie mebli ogrodowych, jest ilość prac konserwacyjnych, których potrzebujesz, aby żyć z nowymi meblami. Na szczęście współczynnik utrzymania lub jego brak jest jednym z głównych powodów, dla których zarówno teak, jak i cedr są pierwszym wyborem producentów mebli i konsumentów.

Cedr jest z natury bardzo wytrzymałym drewnem, którego właściwości pomagają wytrzymać pogodę we wszystkich klimatach, ale szczególnie w obszarach o silnych opadach deszczu. Śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz nie zapewniają długowieczności cedru, który zachowuje swój blask przez wiele lat. Jest to jeden z powodów, dla których zdecydowanie najpopularniejsze jest pozostawianie mebli cedrowych w wypolerowanym, niedokończonym stanie. Podobnie jak w przypadku wielu innych gatunków drewna, niektórzy chcą ulepszyć swoje meble cedrowe, aby uzyskać zupełnie inny wygląd. Poniżej znajdują się niektóre opcje przetwarzania końcowego w kolejności popularności.

  1. Bejca – wielu woli wykończony wygląd pięknej plamy na meblach ogrodowych. Zalety stosowania bejcy obejmują możliwość zmiany koloru mebla na praktycznie dowolny kolor, dla którego dostępna jest bejca. Ze względu na spektrum kolorów od ciemnego do jasnego plamy są teraz dostępne w wielu odcieniach. Bejca może również zapewniać niewielką ochronę przed żywiołami, chociaż nie jest tak naprawdę konieczna w przypadku drewna cedrowego i dlatego powinna być używana głównie do zmiany koloru. Wady plam polegają na tym, że bejca musi być nakładana co 2-3 lata, aby zachować oryginalny wygląd bejcy, ponieważ sama plama nie jest tak odporna na promienie UV i warunki atmosferyczne jak drewno.
  2. Uszczelnianie – niektórzy wolą zachować naturalny wygląd swoich mebli cedrowych i dlatego używają wysokiej jakości uszczelnienia. Plomby są wytwarzane przez wiele firm i są dostępne w każdym sklepie z narzędziami lub w hurtowni. Uszczelka zapobiega blaknięciu cedrowych mebli ogrodowych i spowalnia proces starzenia. Należy jednak pamiętać, że to starzenie jest często pożądanym efektem cedru. Wada uszczelnienia mebli cedrowych jest zgodna z wadą zastosowania bejcy. Aby zachować skuteczność, należy go nakładać co 2-3 lata, co może być uciążliwe i uciążliwe.
  3. Lakier – jak każda powierzchnia drewna, cedr można pomalować delikatnym kolorem drewna do użytku na zewnątrz. Nie jest to tak powszechne jak plamienie lub uszczelnianie mebli, ponieważ pęknięcia i płatki farby, a wygląd mebli drastycznie odbiega od jego naturalnego stanu. Gdy tylko farba wykaże pęknięcia i łuszczenie się, cała pomalowana powierzchnia musi być całkowicie oszlifowana i przemalowana, uszczelniona lub poplamiona.

Teak jest również bardzo odpornym na warunki pogodowe i wyjątkowo wytrzymałym drewnem, ponieważ ma tendencję do wydzielania naturalnego oleju z drewna tekowego, który przyczynia się do samoklimatyzacji i chroni przed surowymi wymaganiami mokrego i / lub wilgotnego klimatu. Z tego powodu wielu stoczniowców wybiera drewno tekowe jako główne drewno pokładów swoich statków. Wiele zatopionych statków podnoszono z głębin oceanu tylko po to, aby utrzymać teak w dobrym stanie i utrzymać go w dobrym stanie. Ta właściwość sprawia, że ​​teak jest bardziej powszechny w jego naturalnym, niedokończonym stanie, ponieważ nie ma funkcjonalnego powodu, aby nakładać zewnętrzny koniec na powierzchnię. Jednak niektórzy klienci używają dodatkowych ilości tego oleju tekowego, aby uzyskać ciemniejszy, bardziej poplamiony wygląd. Chociaż zachowuje to „nowy” wygląd mebli, należy go nakładać co 2-3 lata, aby zachować ten wygląd, i może stać się denerwujący. Nawet jeśli teak pozostanie w stanie naturalnym, często pożądany wygląd patynowanej szarości uzyskuje się oczywiście tam, gdzie nie można tego zrobić, gdy na powierzchnię mebli nakłada się olej teakowy lub inne wykończenie.

cena

Podczas gdy cena często stanowi problem dla konsumentów, czasami nie jest tak ważna dla konsumentów drewnianych mebli ogrodowych. Podobnie jak wszystko inne, cena jest miarą postrzeganej wartości. Im bardziej wartościowy produkt jest postrzegany przez konsumentów, tym bardziej kosztuje. Tylko z tego powodu meble ogrodowe wykonane z drewna tekowego i cedrowego są generalnie droższe niż inne popularne materiały do ​​mebli ogrodowych, takie jak meble plastikowe, wiklinowe lub rattanowe. Jednak sam tek i cedr mają również różnicę cen, która może być znaczna w zależności od mebla. Oto dlaczego

Cedr – Ze względu na niewielką wagę, bliskość, łatwość zbioru i dostępność, cedr jest tańszym wyborem dwóch rodzajów drewnianych mebli. Chociaż zajmuje dużo czasu i jest bardzo trwały, tek trwa dłużej.

Tek – Teak jest cenniejszym drewnem ze wszystkich powodów, które sprzeciwiają się cedrowi. Brak dostępności drewna cedrowego lub innego drewna pomaga stworzyć to elitarne, rzadkie uczucie, które przynosi teak i podnosi cenę. Kupowanie mebli z drewna tekowego jest często postrzegane jako oznaka dobrobytu lub bogactwa, ponieważ teak ma dobrze znaną reputację po osiągnięciu wyższej ceny. Żniwa są droższe, wysyłka droższa, a długotrwały urok w połączeniu z nowością przyczyniają się do wyższych kosztów produkcji, co z kolei prowadzi do wyższej ceny dla konsumenta.

Podsumowując, „lepsze” lub „najlepsze” może określić tylko klient. Biorąc pod uwagę wygląd, pielęgnację i cenę, teak i cedr można łatwo porównać i porównać pod względem podobieństw i różnic. Cedr, lżejsze i najczęściej używane drewno, jest idealny do mebli ogrodowych, ponieważ jest odporny na owady, gnicie i warunki pogodowe (zwłaszcza deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg) i może być wytwarzany stosunkowo niedrogo. Teak, twarde drewno tych dwóch, jest bardziej egzotyczne, rzadsze i trwa dłużej. W ten sposób osiąga wyższą cenę, ale oferuje również wyższą postrzeganą wartość pod względem prestiżu, trwałości i bezobsługowego użytkowania.

[ff id=”1″]