Skip to main content

Wiele kobiet niewiele wie o swojej anatomii. Doświadczają miesiączki tylko co miesiąc, ale nie są świadomi faktów leżących u ich cyklu miesiączkowego. Chociaż wiedzą, że miesiączka jest związana ze zdolnością kobiety do porodu, wiele osób nawet nie rozpoznaje ciąży w ciągu pierwszych kilku miesięcy, jeśli mają nieregularny cykl. Natura wyposażyła ludzkie ciało w taki sposób, że informuje nas o zmianach fizycznych poprzez objawy, podobnie jak w przypadku poczęcia. Ciało przekazuje pewne informacje poprzez objawy, gdy kobieta zajdzie w ciążę. Kluczem jest zrozumienie tych objawów i odniesienie ich do zdrowia. Rozpoznanie objawów wymaga obserwacji, a obserwacja ta powinna być ciągłym procesem zrozumienia komunikacji, jaką nasze ciała nawiązują z naszymi umysłami.

Jednak niektóre objawy, takie jak tkliwość piersi i skurcze żołądka, występują często zarówno w ciąży, jak iw fazie przedmiesiączkowej. Może to być przyczyną pomieszania ciąży z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Jeśli masz uporczywe skurcze bez miesiączki, eksperci uważają, że można podejrzewać ciążę. Ale pominięte miesiączki są pierwszym objawem ciąży obserwowanym przez wiele kobiet. Większość objawów może nie wynikać wyłącznie z ciąży. Pozwól nam jasno zrozumieć, jakie są ogólne objawy wczesnej ciąży.

Bolesne piersi: Czułość piersi może również pojawić się przed miesiączką. Jednak możesz zauważyć różnicę w obu. Wydzielanie hormonów ciążowych po zapłodnieniu prowadzi do wrażliwych piersi. Jego znakami są ciężkość i pełnia.

Skurcze brzucha: Niektóre kobiety w ciąży mogą odczuwać łagodne skurcze macicy we wczesnych dniach ciąży, które mogą również występować często przed rozpoczęciem cyklu miesiączkowego.

nudności: Powszechnie wiadomo, że kobiety w ciąży doświadczają nudności, ale nie jest konieczne, abyś doświadczył ich od pierwszego dnia ciąży. Można za to winić hormony i hormony te zaczynają się uwalniać, jak tylko zacznie się koncepcja. Może to potrwać tygodnie, miesiące, a niektóre mogą powodować nudności do ostatniego trymestru. Zwykle trwa do drugiego trymestru.

zmęczenie: Poranne mdłości i zmęczenie utrzymują się u niektórych kobiet w ciąży do ostatniego dnia ciąży i mogą wystąpić od pierwszych tygodni ciąży. Winę za progesteron można przypisać niespójnym poziomom, które mają decydujące znaczenie w odczuwaniu zmęczenia w pierwszych tygodniach ciąży.

Essensabneigungen: Nie jest przesadą stwierdzenie, że kobiety nie lubią niektórych pokarmów od pierwszego dnia ciąży. Czosnek, wrząca owsianka, owoce morza to nieliczne czynniki drażniące, na które często się natkniesz. Podobnie, możesz mieć ochotę na niektóre typowe potrawy lub, co zaskakujące, potrawy, których wcześniej nienawidziłeś.

Minimalne krwawienie: Jeśli zapłodnione jajo zostanie wszczepione do macicy, może wystąpić lekkie krwawienie, ale nie każda kobieta w ciąży doświadcza go w pierwszych tygodniach ciąży. Jeśli stwierdzisz, że krwawienie jest nieco powyżej plamy, być może będziesz musiał powiedzieć o tym lekarzowi.

wahania nastroju: Wszystkie powyższe czynniki, wraz z wrażliwymi niekonsekwentnymi hormonami, mogą odgrywać kluczową rolę w wpływie na nastrój kobiety w ciąży. Może to jednak ustąpić po pierwszym trymestrze ciąży. Bardzo niewiele kobiet ma długotrwałe skutki związane z nastrojem.

Chociaż interesujące jest zauważenie oznak wczesnej ciąży, które twoje ciało próbuje się z tobą komunikować, wykonanie testu ciążowego zapewni ci bezpieczne wyniki strzału, a zatem większość kobiet polega na tych testach bez konieczności oczekiwania przez pewien czas Czas zrozumieć dobre wieści.

[ff id=”7″]