Skip to main content

W dzisiejszym świecie, szczególnie w krajach rozwijających się, nastoletnia ciąża jest wynikiem tradycyjnych ról i wczesnego małżeństwa, ponieważ nastoletnia ciąża jest uważana za błogosławieństwo i dowód na to, że młoda kobieta jest płodna. W większości przypadków ubóstwo przyczynia się, jeśli nie masz kogoś, kto mógłby się nim zaopiekować w młodym wieku.

W rozwiniętym świecie przyczyny nastoletnich ciąż różnią się tym, że w dużej mierze są poza małżeństwem i niosą ze sobą wiele piętna społecznego. Dlatego zachowanie seksualne nastolatków jest jedną z przyczyn ciąży u nastolatków. W dzisiejszym świecie seks jest modny 20 lat temu, jest nawet normalny na całym świecie, co doprowadziło do wysokiego poziomu ciąży wśród nastolatków, co prowadzi do relacji seksualnych między nastolatkami bez dostarczania wyczerpujących informacji na temat seksu.

Przyjmowanie narkotyków, alkoholu itp. Ma duży wpływ na ciążę nastolatków, podczas gdy jako nastolatka możesz nie być gotowy na stosunek seksualny w tej chwili, ale jeśli jesteś odurzony narkotykami i alkoholem, bierzesz udział w niezamierzonej aktywności seksualnej tylko dlatego, że Seks w tym czasie jest mniej emocjonalnie bolesny i zawstydzający. Aby tego uniknąć, wyeliminuj alkohol lub narkotyki.

Ponadto wykorzystywanie seksualne jest również jedną z przyczyn ciąży wśród nastolatków. Gwałt jako wykorzystywanie seksualne ma większy wpływ na życie naszych nastoletnich dziewcząt i prowadzi do niechcianego seksu i nastoletnich ciąż.

Podsumowując, różnice wieku powodują również ciążę wśród nastolatków w tym sensie, że młoda dziewczyna z partnerem, który jest znacznie starszy od niej, jest bardziej narażona na zajście w ciążę niż dziewczyna, która ma partnera w bliskim wieku, odkąd woli dzieci od aborcji, ponieważ nie jest wystarczająco wyszkolona, ​​aby stosować środki antykoncepcyjne.

[ff id=”7″]