Skip to main content

Wszyscy jesteśmy różni i bardzo różnie budujemy i zarządzamy naszymi firmami. Oto pięć podejść, z którymi musi się rozwijać większość ludzi, oraz odpowiednia strategia, na której każdy facet musi się skupić.

1. „Po prostu mnie wypuść i sprzedaj!”

Ten rodzaj uwagi sprawia, że ​​firmy są tak wyjątkowe. Bez sprzedaży, bez biznesu. Jednak skupienie się na sprzedaży za każdą cenę może często prowadzić do niepożądanych rezultatów, zarówno w odniesieniu do rodzajów klientów, jakie to podejście może osiągnąć, jak i wewnętrznego zamieszania, które często może prowadzić do podejścia rozproszonego do pozyskiwania nowej działalności ,

Strategiczne ukierunkowanie: Tego rodzaju podejście musi koncentrować się strategicznie na wynikach wymaganych przez firmę, aby potężne działania sprzedażowe mogły wskazywać właściwy kierunek.

2. „Jesteśmy w BRW Fast 100”

Aby dojść do tego punktu, zwykle występuje wiele z powyższych przypadków, a szybki wzrost sprzedaży umożliwia notowanie spółki na giełdzie. Podczas gdy sprzedaż szybko rośnie, firma zwykle koncentruje się przede wszystkim na działaniach sprzedażowych. W zależności od tego, jak szybko firma się rozwinęła i jak bardzo firma się zmieniła w tym czasie, zwykle występują znaczące zmiany strukturalne, np. Na przykład szybki wzrost liczby pracowników, znacznie większa liczba klientów, więcej kont do zarządzania i większa zależność od przepływów pieniężnych nadążają za wzrostem.

Strategiczne ukierunkowanie: Struktura poprzez systemy, automatyzację i procesy dla ważnych funkcji firmy. Bez tej struktury biznes będzie implodował z ciągłym szybkim wzrostem.

3. „Nie prowadzimy sprzedaży ani marketingu”

Firmy w tym obszarze są przedmiotem zazdrości innych firm, które muszą agresywnie i agresywnie sprzedawać swoje produkty i usługi, aby stymulować wzrost. Jednak firmy, które nigdy nie muszą wprowadzać na rynek ani sprzedawać, nie mają specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie i będą miały trudności z otwarciem nowych obszarów biznesowych, jeśli ich rekomendacje kiedykolwiek wyschną. Wiele firm księgowych należy do tej kategorii, ponieważ tworzenie konta jest koniecznością, a nie koniecznością. Więc wszyscy musimy szukać księgowych wcześniej niż później.

Strategiczne ukierunkowanie: Nie spoczywaj na laurach. Weź odpowiedzialność za strategiczny kierunek swojej firmy, a nie kieruj się tym, dokąd cię zaprowadzi. Dowiedz się więcej o marketingu i bazie klientów – nigdy nie wiesz, co znajdziesz w tej skarbie!

4. „Nie chcę się powiększać”

Może to być podobne do trzech powyżej. Chodzi bardziej o strefy komfortu niż o cele sprzedażowe i sprzedażowe. Ograniczenie wielkości firmy, ponieważ chcesz zminimalizować złożoność, to solidna strategia. Jednak lepszą strategią jest zaprojektowanie lepszego modelu biznesowego o mniejszej złożoności, który nie ogranicza sprzedaży i rentowności.

Strategiczne ukierunkowanie: Zmniejsz prostotę dzięki lepszemu modelowi biznesowemu.

5. „Muszę tylko wpłacić trochę pieniędzy!”

Ten rodzaj podejścia jest podobny do szału sprzedaży w 1. Różnica polega jednak na tym, że kierowcą jest tu większy strach i porzucenie niż cel, jakim jest zwiększenie sprzedaży i przejście do czegoś ekscytującego.

Strategiczne ukierunkowanie: Bądź strategiczny. Klient poziomu 1 jest dla ciebie o wiele więcej wart niż trzech klientów poziomu 2. Rozsądnie wykorzystuj energię i skup się na tym, kogo chcesz jako klient. Nie trać czasu i energii na podejście do karabinu.

Niezależnie od tego, jak podchodzisz do swojej firmy, zawsze dobrą praktyką biznesową jest regularne zatrzymywanie się, przemyślenie strategicznego kierunku, a następnie opracowanie niezbędnego planu gry, który doprowadzi Cię do zrównoważonego i rentownego wzrostu.

[ff id=”6″]