Skip to main content

Czasami słyszę od ludzi, którzy próbowali „tradycyjnego sposobu”, aby skłonić człowieka do popełnienia błędu. Próbujesz sprawić, by był winny. Mówią mu, jak ważne jest dla nich małżeństwo. Dają mu ultimatum. Większość z nas wie, że ta taktyka po prostu nie działa. A jednak i tak czujemy się zmuszeni do wypróbowania ich. Kiedy nasze podejrzenia zostaną potwierdzone i zaryzykujemy pogorszenie sytuacji, przychodzi nam do głowy, że może mieć sens przeciwstawić się temu, by nie oczekiwać kolejnej taktyki.

Dobrym tego przykładem jest próba zastosowania psychologii odwrotnej. Chodzi o to, aby zmusił go do myślenia, że ​​nie chcesz lub nie chcesz myśleć o zaręczynach, aby mógł ci to łatwiej dać.

Ktoś mógłby powiedzieć: „Naprawdę uważam, że powinienem być żonaty z mężczyzną, którego widzę. Jestem głęboko przekonany, że powinniśmy mieć rodzinę i zestarzeć się razem. Problem w tym, że po prostu nie widzi „. Ma wrażenie, że się nie spieszy. Jego rodzice są ze sobą od ponad dekady i są dość szczerzy w związku małżeńskim tylko dla dzieci. Facet, z którym się umawiam, właściwie oddzielił się od swojej ostatniej dziewczyny, ponieważ ma mnie dość. Wie, że nie mogę użyć tej taktyki. Ale myślę, że mógłbym użyć psychologii odwrotnej. Czy to kiedykolwiek działa? Jeśli tak, to jak najczęściej z nich korzystasz? skuteczne? „

Aby osiągnąć pożądane zaangażowanie, psychologia odwrócona jest wypróbowywana na różne sposoby. Pierwszym przykładem jest to, że pozwalasz mu gonić cię. Chodzi o to, że udajesz, że on chce ciebie bardziej niż ciebie. Pod koniec tego procesu istnieje nadzieja, że ​​jest prawie zdesperowany, że okażesz mu jakieś oddane uczucie, ponieważ byłeś niezadowolony. Myślę, że to działa tylko wtedy, gdy facet szaleje za tobą – i nawet wtedy będzie działał tylko przez krótki czas. Większość ludzi ma dość odrzucania i grania w te gry. Ponadto w tym scenariuszu i tak wydaje się, że jest już za późno. Ta para była ze sobą od jakiegoś czasu i ten mężczyzna prawdopodobnie już wiedział, że byli przynajmniej trochę zainwestowani.

Drugim sposobem, w jaki ludzie próbują zastosować psychologię odwrotną, jest obowiązek, udając, że obowiązek nie jest dla nich tak naprawdę ważny. Będą udawać, że chcą wyjść zwyczajnie lub że związek ma znaczenie, a nie to, co ostatecznie się z nim stanie. Są to kobiety, które często mówią mężczyźnie, że chcą po prostu z nim być i dobrze się bawić i nie muszą się martwić, jak powinna wyglądać relacja.

Czasami działa to na doprowadzenie mężczyzny do związku, z którym nie chciał wcześniej się nawiązywać. Ale możesz posunąć się tak daleko. Ponieważ kiedy zaczniesz, musisz dalej udawać, że zaangażowanie nie jest dla ciebie tak ważne – nawet jeśli jest najbardziej odległe od prawdy. Co się stanie, jeśli będzie bardzo szczęśliwy, że będzie kontynuował tak swobodnie przez bardzo długi czas?

Zawsze jest nadzieja, że ​​po pewnym czasie będzie chciał się zaangażować bez konieczności wywierania na niego presji. Zawsze najlepiej jest pozwolić człowiekowi popełnić bez nacisku. Ale nie wszyscy to zrobią. Niektórzy są bardzo szczęśliwi, że kontynuują swój „niewiążący” związek. Takie jest ryzyko w przypadku odwrotnej psychologii.

Nie ma w tym nic złego. Ale musisz wiedzieć, że istnieje możliwość, że nie zmieni zdania i będzie chciał kontynuować swobodny związek. W tym momencie musisz albo kontynuować w ten sposób, albo przyznać, że zmieniłeś zdanie i przyznać, że zaangażowanie stało się dla ciebie ważne teraz.

[ff id=”6″]