Skip to main content

wytrzymałość:

Niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży przez kilka tygodni, czy przez kilka miesięcy, będziesz chciał dalej rozwijać swoją siłę, ponieważ niezależnie od tego, czy jesteś gotowy, czy nie, podczas tej ciąży rośnie inna osoba, która wraz z porodem kosztuje energię i energię. Joga prenatalna pomaga budować siłę i stabilność w górnej i dolnej części ciała, nóg i pleców. Budowanie siły w tych obszarach ogromnie pomaga w utrzymaniu tej dodatkowej wagi, zapobiega bólowi pleców podczas ciąży i równoważy zmiany równowagi, które nadejdą szybko!

saldo:

Czy ostatnio czułeś się trochę niezręcznie? Witamy w ciąży!

Pomiędzy dodatkowymi kilogramami a rosnącymi hormonami możesz czuć się trochę niepewnie. Joga ogromnie pomoże w tych zmianach; od masy ciała po kształt ciała po poród. Istnieje wiele różnych pozycji, aby poprawić równowagę i siłę. Jedną z najbardziej znanych pozycji jest pies skierowany w dół (Adho Mukha Savanasa). Ta pozycja wykorzystuje każdy mięsień w ciele, gdy się rozciąga i napina. Pomaga także dziecku przesunąć głowę w dół w kierunku grawitacji. Odciąża dno miednicy i dolną część pleców, jednocześnie utrzymując własną wagę ciała za pomocą ramion, nóg i mięśni rdzenia.

Ból pleców:

Jeśli jesteś nowy w ciąży, możesz nie odczuwać żadnych objawów bólu pleców podczas ciąży, ale w krótkim czasie będzie wyglądać brzydko. Większość matek to potwierdzi.

Ból pleców podczas ciąży zwykle zwiększa się wraz ze wzrostem macicy i dziecka, co powoduje ciągnięcie pleców do przodu, co nazywa się „lordozą”. Jeśli tego doświadczysz, jestem pewien, że ćwiczenia są ostatnią rzeczą, o której myślisz, że chcesz to zrobić, ale joga prenatalna może faktycznie zapobiec temu bólowi i sprawić, że odejdzie z regularną praktyką. Jeśli wykonasz tylko jedną, wypróbuj sekwencję rozciągania krów i kotów (Bitilasana). Stań na rękach i kolanach i zegnij plecy podczas wdechu i zaokrąglaj plecy podczas wydechu. Czuje się świetnie!

praca:

To naturalne, że się denerwujesz lub boisz się porodu, szczególnie w przypadku pierwszego dziecka. Nie pomaga to, że wszyscy i ich matki mają dramatyczną historię narodzin do opowiedzenia. Wierzcie lub nie, praktyka jogi polegająca na głębokim oddychaniu brzusznym pomaga zrelaksować się i złagodzić lęk. Powoduje to, że twoje ciało wytwarza endorfiny i zmniejsza twoje odczuwanie bólu.

Nauczysz się dostosowywać swój oddech i rozpoznawać każdy oddech, który wdychasz i wydychasz. Spokojna atmosfera przy spokojnej muzyce przygotowuje scenę. Wszystkie zmartwienia wkrótce znikną, jeśli nauczysz się cieszyć chwilą. Ta pogoda prowadzi do głębszej więzi z twoim dzieckiem, wiedząc, że każdy oddech, każde bicie serca odżywiają ciebie i twoje dziecko.

Joga może nie tylko zwiększyć siłę, ale także pomóc ci łatwiej się urodzić.

Joga prenatalna jest niesamowita, aby otworzyć biodra. Istnieje wiele pozycji i odcinków, których nauczysz się podczas zajęć, aby przygotować Ciebie i Twoje dziecko do porodu, aby pomóc dziecku w znalezieniu właściwej pozycji do pracy i wesprzeć przejście z pracy do porodu.

Co musisz stracić

Oto krótka lista: lęk, ból pleców, ból rwy kulszowej, problemy z ciążą. Zdobędziesz zaufanie do siebie i swojego ciała, przygotowując się do pracy. Być może znajdziesz nowych przyjaciół, gdy spotkasz garstkę ciężarnych matek, które doświadczają tych samych rzeczy, którymi są. Mamo, zaczynaj. Pokochasz to! „Spuśćmy psa!”

[ff id=”7″]