Skip to main content
Rozwój osobisty

Kapitał podwyższonego ryzyka – nigdy nie jesteś za mały, aby zbierać pieniądze

Jednym z głównych powodów niepowodzenia nowych firm jest niewystarczające finansowanie. Ponieważ nigdy nie chcę, aby Ci się to przydarzyło, chcę przedstawić kilka ważnych wskazówek dotyczących generowania kapitału dla Twojej firmy, nawet jeśli Twoja nowa firma ma zaledwie kilka dni lub tygodni.

Prawda jest taka, że ​​wielu nowych właścicieli firm czuje się, jakby musieli wykazać się, zanim zaczną szukać finansowania zewnętrznego w celu stymulowania wzrostu, marketingu i sprzedaży. Uważa się tutaj, że banki lub inwestorzy venture capital szukają solidnych osiągnięć i dowodów sukcesu przed próbą wniesienia cennego finansowania. Ten dylemat jest problemem dla wielu właścicieli firm, którzy uważają, że potrzebują sukcesu, aby przyciągnąć finansowanie, i że finansowanie jest potrzebne, aby wygenerować sukces. Chociaż nie mogę zagwarantować, że postępowanie zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym artykule pomoże sfinansować Twój biznes, wykazano, że są one pomocne i zdecydowanie warto je realizować. W końcu dla wielu biznes jest marzeniem na całe życie, a czy w tym przypadku nie warto robić postępów, aby spełnić to marzenie? Co możesz zrobić, kiedy to powiesz?

Najpierw wymyśl jasną wizję swojej firmy. Jeśli nie masz jasnego i pisemnego biznesplanu, od razu pracuj nad jednym. Istnieje wiele zasobów, które mogą ci w tym pomóc, i uwierz mi, to zdecydowanie jest coś, co źródła kapitału chcą zobaczyć. W końcu firma z planem jest łatwiejsza do zidentyfikowania niż firma, która jest po prostu flash i hype.

Po drugie, należy rozważyć wszystkie możliwe rodzaje źródeł finansowania. Oczywiście możesz korzystać z własnych zasobów, ale dla wielu właścicieli firm może to być restrykcyjne. Inne rodzaje źródeł kapitału to: kredyty bankowe, linie kredytowe, prywatni pożyczkodawcy i inwestorzy venture capital lub anielscy inwestorzy. Każdy rodzaj źródła ma swoje własne kryteria kredytowe i warto wiedzieć, czy pracujesz nad zbiorem pieniędzy dla swojej firmy.

Po trzecie, bądź gotowy, aby zobaczyć duży obraz. Twoje potrzeby w zakresie finansowania mogą być w tej chwili niskie, a to może cię ograniczyć, jeśli szukasz tego, czego potrzebujesz w następnym miesiącu, a nawet w przyszłym roku. Przed złożeniem wniosku o finansowanie rozważ większy zakres swojej działalności. Co się stanie, jeśli Twoja firma stanie się krajowa, a nawet międzynarodowa pod względem obsługiwanych klientów? Więc jakie są twoje potrzeby i czy twoje finansowanie będzie odpowiedzialne za ten rodzaj wzrostu? Jeśli spojrzysz na swoją firmę w tym świetle, będziesz starać się o finansowanie tak agresywnie jak klienci, a to tylko będzie promować dalszy wzrost.

Wreszcie, daj sobie trochę uznania i uwierz w swój biznes. To, że jesteś teraz mały, nie oznacza, że ​​będziesz w najbliższej przyszłości. Jako właściciel firmy jesteś głosem swojej firmy i musisz wierzyć, że to, o co zabiegasz, jest warte każdego grosza, jaki może ci zaoferować źródło finansowania.

[ff id=”6″]