Skip to main content

Wakacje na morzu mogą być naprawdę wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem – jednym z najprostszych sposobów na rozkoszowanie się takim doświadczeniem jest czarter guletu. Wiele osób decyduje się na tę opcję, ponieważ jest tańsza i bardziej elastyczna w porównaniu do statków wycieczkowych. Gulety to małe statki, które zwykle są wykonane z drewna i są podobne do starych łodzi rybackich. Mają jednak bardzo przytulne kabiny i nowoczesne udogodnienia dla przyjemności podróżowania. To ich niewielki rozmiar i pojemność, z którą tylko garstka gości może być na pokładzie, sprawia, że ​​wakacje w gulecie są jeszcze bardziej intymne i satysfakcjonujące, ponieważ potrzeby gości są uwzględniane na poziomie osobistym.

Dwie z najbardziej popularnych opcji wakacji w gulecie to chorwackie i niebieskie rejsy po Turcji. Rejsy po Chorwacji kształtują się w formie żeglarstwa i zwiedzania różnych atrakcji, które ma do zaoferowania Adriatyk. Na tej karcie guletu możesz poznać historyczne miasta, takie jak słynne na całym świecie wybrzeże Dalmacji z wyjątkowymi wioskami i naturami, które pozostały praktycznie niezmienione od niepamiętnych czasów. Istnieje wiele innych wspaniałych miejsc do odwiedzenia, takich jak Dubrownik, Split i Zadar, a także wyspy takie jak Kornati, Brac, Korcula, Mljet i Elafite, a także wodospady Krka i inne zapierające dech w piersiach atrakcje do zobaczenia.

Według pseudonimu „Kolebka cywilizacji” Turcja ma wiele wspaniałych i starych atrakcji do zaoferowania. Karta guleta jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na dotarcie do większości tych atrakcji, ponieważ zdecydowanie nie są one dostępne samochodem. Wybrzeże Turcji jest spektakularne z porośniętymi sosnami wzgórzami, dziwnymi, ale raczej stylowymi starymi wioskami, skąpanymi w słońcu plażami, setkami malowniczych zatok i licznymi stanowiskami archeologicznymi ze starożytnych cywilizacji. Rejs guletem zabierze Cię do fantastycznych miast, takich jak Marmaris, Selimiye, Gokova Bay, Bozburun, Orhaniye, Ekincink, Knidos, Gocek itp. To są wszystkie miejsca, które z przyjemnością odwiedzasz siedząc na pokładzie swojego guletu.

Na twoje życzenie kapitan może zakotwiczyć w jednej ze spektakularnych zatok, zatok lub plaż i cieszyć się sportami wodnymi, takimi jak wędkarstwo, nurkowanie z rurką, pływanie, sport, a nawet zwykłe opalanie na dziobie twojego guletu. Zwykle rejs guletem trwa około 4 godzin dziennie, a reszta dnia pozostaje na trasie zwiedzania, sportów wodnych, odwiedzania miast, kupowania lokalnych pamiątek itp. Wakacje są również bardzo wygodne podczas wakacji w gulecie, ponieważ Twój bagaż jest zawsze przy Tobie, gdziekolwiek się wybierasz. W ten sposób można uniknąć kłopotów z pakowaniem i rozpakowywaniem, znajdowaniem posiłków itp.

[ff id=”1″]