Skip to main content

Wybierając tatuaż, ludzie koncentrują się na wielu czynnikach, zanim ograniczą się do artysty lub salonu. Oprócz umiejętności artystycznych ważną rolę w procesie decyzyjnym odgrywa także higiena salonu i okolic. Na przykład ludzie nie chcą jeść w brudnej restauracji, która jest zaatakowana przez myszy i karaluchy.

Ponieważ tatuaż wymaga penetracji skóry, artyści muszą stosować skuteczne metody kontroli zakażeń. Procedury obejmujące penetrację skóry stwarzają znaczne ryzyko rozprzestrzeniania się choroby, ponieważ otwarta bariera skórna może stać się drogą wejścia dla szkodliwych mikroorganizmów. Choroby takie jak wirusowe zapalenie wątroby typu C, kiła, a nawet AIDS są często przenoszone przez brudne maszyny do tatuażu i zanieczyszczone salony. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwych chorób, tatuatorzy powinni stosować szereg skutecznych metod kontroli zakażeń.

Lokalny

Studio tatuażu może pomieścić więcej patogenów niż chciałbyś wiedzieć. Aby uniknąć zanieczyszczenia i możliwych infekcji, ważne jest, aby Twój salon był jak najbardziej sterylny i higieniczny. Oto kilka kroków, które powinieneś zrobić, aby upewnić się, że twoje studio tatuażu jest sterylne.

 • Wszyscy praktykujący sztukę ciała muszą być zarejestrowani w lokalnej radzie stanowej lub miejskiej. Budowa salonu powinna spełniać wszystkie wymagania Rady.
 • Wszystkie powierzchnie w salonie powinny być wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia.
 • Podłoga powinna być antypoślizgowa.
 • Salon powinien być wyposażony w odpowiedni sprzęt do sterylizacji, taki jak autoklaw, aby zapewnić częstą sterylizację całego sprzętu do tatuażu.
 • Powinien także mieć bezpieczną powierzchnię do mycia z umywalką i ciągłym dopływem wody.
 • Pomieszczenia powinny być również odpowiednio oświetlone i dobrze wentylowane.

Wyposażenie

Wyposażenie tatuażysty jest właściwie jedyną rzeczą, która ma kontakt z klientem. Dlatego bardzo ważne jest, aby wszystkie urządzenia były w 100% sterylne przed ich użyciem. Wszystkie urządzenia muszą być w idealnym stanie i muszą być zawsze czyste i suche. Jeśli urządzenie nadaje się do ponownego użycia, należy je sterylizować przed każdym użyciem. Sterylizację można przeprowadzić za pomocą sterylizatora stołowego, takiego jak autoklaw.

Autoklaw jest hermetycznym urządzeniem do sterylizacji, które wykorzystuje ciepło i wysokie ciśnienie do niszczenia mikroorganizmów. Urządzenia te są używane w szpitalach, laboratoriach, a teraz w salonach tatuażu do sterylizacji narzędzi i sprzętu przed ich użyciem. Aby upewnić się, że autoklaw działa w dobrym stanie, każdy właściciel studia tatuażu musi wykonać test zarodników. Aby wykonać test, próbkę zarodników umieszcza się w autoklawie i przeprowadza standardowy cykl.

Po zakończeniu cyklu próbka zarodników jest wysyłana do laboratorium w celu przetestowania. Próbka jest inkubowana w laboratorium i badana pod kątem wzrostu. Jeśli nastąpi wzrost, oznacza to, że autoklaw zawiódł i nie działa optymalnie. Jeśli nie nastąpił wzrost, autoklaw jest wydajny.

Jeśli urządzenie jest trudne do sterylizacji lub czyszczenia, można go użyć tylko raz. Igły używane do tatuowania powinny być jednorazowego użytku i należy je wyrzucić po użyciu. Ręczniki i inne rodzaje prania, które są używane do przykrycia powierzchni lub do innych celów podczas procedury, należy prać gorącą wodą i silnym detergentem.

Procedura higieny

Jak już wspomniano, niezwykle ważne jest, aby lokalizacje studia tatuażu były zawsze czyste. Oto kilka innych wskazówek, które możesz zastosować, aby zachować sterylność swojego studia tatuażu.

 • Obszary zabiegowe, takie jak krzesła, stoły, ławki itp., Należy dokładnie wyczyścić między każdym klientem.
 • Pomiędzy sesjami należy nałożyć czystą osłonę na te powierzchnie, szczególnie gdy nie są używane.
 • Wszystkie płyny, takie jak atramenty, pigmenty i kremy, należy zdekantować do jednorazowych pojemników. Do każdego klienta należy użyć jednorazowego aplikatora.
 • Opakowanie sterylnych urządzeń, takich jak igły, należy otworzyć bezpośrednio przed rozpoczęciem leczenia.
 • Miejsce do wytatuowania należy wysterylizować środkiem antyseptycznym.
 • Przed zabiegiem tatuażysta powinien umyć ręce i umyć je środkiem dezynfekującym. Powinieneś także nosić czysty fartuch i rękawiczki jednorazowe. Czarne nitrylowe rękawiczki są bardziej odpowiednie, ponieważ są hipoalergiczne i grubsze.
 • Po zakończeniu zabiegu artysta tatuażu powinien pokryć nowy tatuaż przezroczystym bandażem, który chroni go przed zanieczyszczeniem.

Jakie znaczenie ma kontrola infekcji w salonie tatuażu?

Higiena studia tatuażu odgrywa ważną rolę w procesie decyzyjnym potencjalnych klientów. Brudny salon z zakurzonymi podłogami, brudnym sprzętem i sflaczałymi artystami, którzy nie dbają o higienę osobistą, nie przyciągną klientów. Oprócz samego projektu tatuażu ludzie skupiają się na artyście i salonie.

Innym ważnym czynnikiem, dlaczego kontrola infekcji jest tak ważna, jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu C i AIDS. Choroby te mogą powodować poważne choroby i są nieuleczalne. Nie tylko zapobiegają rozprzestrzenianiu się chorób między klientami, ale także zmniejszają ryzyko zarażenia się chorobą.

[ff id=”7″]