Skip to main content

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że krew w moczu i kale psów jest spowodowana wieloma różnymi przyczynami, z których niektóre są poważne i zagrażają życiu, a inne są chorobami, które można leczyć.

Pasożyty lub robaki są powszechne u psów i szczeniąt. Szczenięta zwykle mają okrągłe robaki i muszą być odrobaczone w wieku około pięciu tygodni. Możesz również mieć nicienie i inne rodzaje pasożytów. Hookworms mogą również występować u dorosłych psów i powodować krew w kale psa. Owsik wiąże się z błoną śluzową jelita i wysysa krew z pokarmu, którego potrzebuje do życia, czego skutkiem jest krew w kale psa.

Zwalczanie urazów może powodować krwawienie wewnętrzne. Twój pies mógł opuścić podwórko i spotkał innego psa, co zakończyło się walką. Twój pies mógł doznać obrażeń wewnętrznych, które powodują krwawienie i krew w kale lub moczu twojego psa.

Problemy z prostatą u starszych samców prowadzą do krwi w moczu lub kale psa. Powiększona prostata może być spowodowana infekcją prostaty lub rakiem prostaty.

Dodatkowe przyczyny krwi u psów w moczu to:

1- Zaburzenie krwi lub pies z wolno krzepliwą grupą krwi, podobny do hemofila, ale nie tak ciężki.

2 kamienie pęcherza lub nerek.

3- Twój pies mógł zostać zatruty przez eksterminatora gryzoni. Rodzaj trucizny dla szczurów i myszy powoduje wewnętrzne krwawienie i śmierć.

4- Zakażenie macicy, które jest powszechne u kobiet po miocie.

5- Zakażenie układu moczowego psa.

Krew w moczu psa nie powinna być pobierana lekko. Dlatego umów się na wizytę. Udokumentowano, że pies znacznie częściej wraca po infekcji lub problemach z moczem.

Kiedy weterynarz zbada twojego psa i potwierdzi jego diagnozę, że jest to infekcja dróg moczowych, musisz omówić rodzaj leczenia, które ma być leczone. Możesz wybrać konwencjonalne leczenie antybiotykami, które ma niepożądane skutki uboczne, które mogą być bardziej niebezpieczne niż choroba, lub naturalny środek, który jest bezpieczny i skuteczny.

[ff id=”7″]