Skip to main content

Świat przeszedł ogromne zmiany w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Żyjemy teraz w świecie, w którym komunikacja jest najważniejsza. Wygląda na to, że wszyscy i wszystko jest w jakiś sposób połączone.

Dla studentów uczyniło to rzeczy znacznie bardziej wydajnymi. Badania, które były nudne przez wiele godzin, można teraz badać i dokumentować bez dotykania katalogu map lub indeksu okresowego. Światy informacyjne są teraz dostępne za jednym kliknięciem myszy.

Pytania, o których ludzie wcześniej myśleli bez odpowiedzi, można teraz po prostu wprowadzić do wygodnej wyszukiwarki i odpowiedzieć niemal natychmiast. Wszędzie w Internecie jest niezliczona liczba stron internetowych z krótkimi artykułami. Filmy i muzykę można teraz wyświetlać na żądanie, a wiadomości z całego świata można dostarczać natychmiast.

Niektórzy obawiają się, że rewolucja technologiczna i ewolucja, której doświadczamy, postępują zbyt szybko. Pod pewnymi względami wydaje się, że doszło do utraty prywatności, a widmo społeczeństwa Big Brother jest większe niż w 1984 roku. Pozostaje widać, czy ich obawy są uzasadnione, czy nie, ale jest mało prawdopodobne, aby ludzie kiedykolwiek dali Niemal natychmiastowe połączenia z naszym przewodowym światem.

Ludzie, którzy dzielą się swoimi światami za pośrednictwem swoich blogów, walczą z tymi obawami. To, co kiedyś było udostępniane bliskim znajomym, jest teraz udostępniane online milionom ludzi, aby sprawdzić, czy powinny pojawić się na stronie blogera. Ludzie uczą się z tego korzystać, wykorzystując swoje dobrze umieszczone blogi do sprzedaży produktów i usług. Internet pozwala jednostkom wchodzić na ten sam boisko, co wielki biznes. Dzięki odpowiednim informacjom i możliwości ich zobaczenia każdy może teraz dotrzeć do mas i dzielić się swoimi przemyśleniami, uczuciami, a nawet ofertami sprzedaży.

Zarówno firmy, jak i osoby prywatne polegają na Internecie jako źródle reklamy i sprzedaży. Całe modele biznesowe zostały opracowane i rozkwitły wyłącznie na podstawie korzystania ze stron internetowych. W dzisiejszych czasach rzadko można znaleźć tradycyjną stacjonarną firmę, która nie jest obecna w Internecie. Każda firma, która nie dostosowuje się i nie rozwija, aby nadążyć za najnowszą technologią, poważnie ryzykuje, że pozostanie w tyle za konkurentami, którzy zdecydują się na prowadzenie najnowszych technologii.

Czas pokaże, dokąd to wszystko zaprowadzi. Powinniśmy jak najlepiej wykorzystać pozytywne możliwości, jakie obiecuje technologia, ale powinniśmy również uważnie obserwować, dokąd zmierzamy.

[ff id=”4″]