Skip to main content

Co to jest SEO?

Search Engine Optimization (SEO) to strategia marketingu internetowego, która zwiększa ruch generowany na stronach internetowych poprzez zwiększenie widoczności stron w wyszukiwarkach takich jak Bing i Google. Gdybyś mógł w pełni skorzystać z wyszukiwarek w swojej firmie, zobaczyłbyś tempo wzrostu i wzrost ruchu, jak nigdy dotąd.

Im wyższa pozycja w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, tym wyższa pozycja strony na stronie wyników wyszukiwania (SERP) i tym większy ruch generowany jest na stronie. Oto kilka faktów, które pomogą Ci zrozumieć, jak ważne jest SEO:

  • 93% całego ruchu do strony internetowej pochodzi z wyszukiwarki.

  • Co sekundę wykonuje się 67 000 wyszukiwań w Google.

  • Pierwsza pozycja w Google ma współczynnik klikalności ponad 34%.

  • Prawie 75% użytkowników nie przewija obok pierwszej strony w Google.

  • Prawie 80% użytkowników ignoruje płatne reklamy w wynikach wyszukiwania.

  • 58% wszystkich wyszukiwań pochodzi z urządzeń mobilnych.

Oto niektóre ze sprawdzonych faktów i statystyk, jeśli chodzi o SEO. Pamiętaj, że ta branża ciągle się zmienia, więc Ty i Twoja firma musicie rozwijać się jak najwięcej. Poniżej znajdują się podstawowe strategie SEO potrzebne do poprawy rankingu witryny:

Optymalizacja słów kluczowych

Słowa kluczowe SEO to słowa kluczowe lub wyrażenia w Twojej treści internetowej, które umożliwiają znalezienie Twojej witryny za pośrednictwem wyszukiwarek. Używasz go zgodnie z niszą, w której piszesz, a każdy, kto szuka określonych słów kluczowych związanych z tą niszą, może łatwo znaleźć Twoją witrynę. W ten sposób możesz skierować grupę docelową na swoją stronę internetową i zwiększyć ruch.

title

Każda utworzona treść internetowa powinna być wyróżniona w tytule. To powiedziawszy, tytuł, nagłówek i pod nagłówek powinny zawierać co najmniej jedno słowo kluczowe związane z niszą, o której mówisz. Ułatwia to Google znalezienie Twojego artykułu, między innymi podczas wyszukiwania określonych słów kluczowych. Wszystko zaczyna się od tytułu.

I nie zapomnij, aby Twój tytuł był wystarczająco pouczający i fascynujący, aby przyciągnąć odbiorców docelowych.

metaopisami

Metaopis jest fragmentem podsumowującym zawartość strony internetowej. Opisy meta są wyświetlane, jeśli w wyszukiwarkach są wyszukiwane słowa kluczowe do witryny. Ma to kluczowe znaczenie dla optymalizacji wyszukiwarek na stronie i zachęca grupy docelowe do klikania ich witryn.

Dołącz treść

To zdecydowanie najważniejsza rzecz. Po co to wszystko robić, jeśli sama treść nie jest interesująca? Co byś zrobił, gdyby tak wiele osób zostało zaproszonych do Twojej witryny, gdyby sama treść była problemem? Czy twoje wezwanie do działania jest samo w sobie silne? Czy Twoje posty na blogu są przypadkowymi informacjami, które nie wpływają na twoją niszę? Czy to dlatego piszesz? Lub gorzej, w ogóle nie piszesz?

Ludzie nic nie czytają, jeśli nie ma to nic wspólnego z tym, czego szukają. Zwiększy to tylko współczynnik odrzuceń witryny i obniży pozycję witryny w Google – co przełoży się na zmniejszenie ruchu. Upewnij się, że robisz wystarczająco dużo badań na temat wszystkiego, co napiszesz na swojej stronie i w razie potrzeby dodaj odniesienia. Ponieważ gdyby nie było samej treści, cała praca byłaby daremna.

A jeśli nie masz czasu na pisanie, poproś autora treści, aby zrobił to za Ciebie.

[ff id=”5″]