Skip to main content

Przegląd

Podczas moich lat szkolenia jako mentora i menedżera ładu korporacyjnego zwykle chcesz, żebym powiedział im, czy uważam, że mają cechy pozwalające odnieść sukces w biznesie w domu.

Chociaż odpowiedź na to pytanie może wydawać się trudna, badania wykazały, że istnieją pewne cechy, które powodują, że niektórzy ludzie odnoszą sukcesy w firmach domowych.

Dążenie do zostania przedsiębiorcą z domu jest dość ekscytujące. A co z dumą z bycia własnym szefem? Ale pożądanie to jedno, a posiadanie odpowiednich cech osobistych, które mogą zapewnić sukces w biznesie, to zupełnie inna gra w piłkę.

Niektóre z tych cech są wrodzone, a innych można się nauczyć. Wymieniłem je jednak tutaj, abyś mógł je rozważyć przed podjęciem decyzji. Nie powinno cię to zniechęcać, ale doprowadzi cię do świadomości, abyś mógł odpowiednio się przygotować i sprawić, by twoje marzenie zakończyło się sukcesem. Nie lękajcie się, nawet jeśli brakuje wam niektórych z tych cech, ponieważ można się ich nauczyć lub zdobyć poprzez szkolenie.

W tym artykule przyjrzymy się cechom osobistym, jakie zawsze wydają się mieć odnoszący największe sukcesy przedsiębiorcy z domu.

Mam nadzieję, że pomoże to w dokonaniu samooceny, a następnie zainwestowaniu w szkolenia w celu poprawy obszarów, które tego potrzebują.

Atrybuty są wymienione poniżej bez dalszej zwłoki.

• Wielka determinacja

Od samego początku musisz zdecydować, czy chcesz osiągnąć wybrany cel. Posiadanie „Can Do Spirit” jest zawsze zaletą. Kiedy presja rośnie, tylko wielka determinacja, aby odnieść sukces, pomoże ci przetrwać.

Jak mówi przysłowie: „Kiedy dzieje się ciężko, dzieje się ciężko”

• Miej zaufanie

To prawie jak silna determinacja. Zaufanie do własnych umiejętności jest również bardzo ważne dla potencjalnej matrycy sukcesu, której potrzebuje właściciel domu. To musiało doprowadzić do powiedzenia „pewność siebie czyni człowieka”. Nawet zwykły oszust jest w stanie wykonywać swoje działania dzięki swojej pewności siebie.

• Idealny samozrusznik

Autostart to osoba, która nie waha się. Nie czeka, aż ktoś go zmusi do podjęcia niezbędnych działań.

Samozamykacz nie odłoży tego, co robić dzisiaj, do jutra. Self-starter to osoba zorientowana na działanie, która atakuje dane zadanie i osiąga określone cele bez monitorowania i przypominania.

• Bądź naturalnym podejmującym ryzyko

Aby odnieść sukces jako przedsiębiorca z siedzibą w domu, musisz być naturalnym ryzykiem. Niektórzy ludzie są niechętni do ryzyka, ale prawie wszyscy odnoszący sukcesy właściciele domów są gotowi podjąć to ryzyko, spalić wszystkie mosty i zrobić wszystko, aby odnieść sukces.

• Szybkie myślenie i elastyczność

Umiejętność szybkiego myślenia i szybkiego reagowania na zmieniające się sytuacje to znak rozpoznawczy odnoszącego sukcesy właściciela domu.

Zagrożenia mogą nagle pojawić się w wyniku nowych polityk rządowych, a umiejętność szybkiego myślenia i dostosowania się do nowej sytuacji może mieć wpływ na sukces biznesowy i załamanie.

• Rób, co lubisz

Musisz mieć całkowitą obsesję na punkcie swojego domowego biznesu. Jesz i pijesz o każdej porze dnia.

Musisz mieć wielką pasję do swojego biznesu, w przeciwnym razie możesz się poddać wraz ze wzrostem presji.

Zalecam zaangażowanie się w to, co lubisz robić. Nawet jeśli przekształcisz swoje hobby w domową firmę, może to być najlepsza decyzja.

Będziesz pracował ciężej i szybciej odniósł sukces, ponieważ nie zobaczysz, co robisz jako pracę. Inwestuj w to, co lubisz, nawet jeśli nie ma żadnych korzyści finansowych.

• Mieć dobry biznesplan

Musisz być w stanie stworzyć i stworzyć dobry biznesplan. Mówi się: „Ci, którzy nie planują, poniosą porażkę”. Twój biznesplan jest jak niebieski wydruk dla Twojej firmy. Jednak musi być elastyczny, aby mieć wystarczająco dużo miejsca na regulacje w pracy. To jak mapa drogowa prowadząca do ostatecznych celów Twojej firmy.

• Dobre umiejętności zarządzania pieniędzmi

Właściwe podejście do pieniędzy jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, ile gotówki jest dostępne, właściciel domu bez odpowiednich umiejętności zarządzania pieniędzmi znajdzie się na mieliźnie.

Musisz mieć plan zarządzania pieniędzmi i trzymać się go. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób zasoby są przydzielane do najbardziej potrzebnych obszarów firmy.

Moja rada jest taka, że ​​musisz być mądry i oszczędny ze swoimi wydatkami – zwłaszcza przepływami pieniężnymi. Ma to na celu zapobieganie wyczerpaniu pieniędzy w dogodnym czasie.

• Dobre umiejętności sprzedażowe

Dzięki odpowiednim umiejętnościom sprzedażowym możesz odnieść sukces w swojej firmie.

Musisz być w stanie wyjaśnić ludziom, dlaczego to, co oferujesz, jest najlepszym rozwiązaniem ich problemu.

• Utwórz organ blisko ciebie

Jeśli chcesz odnieść sukces w domu, musisz nauczyć się nowych rzeczy. Musisz być gotowy na bieżąco z najnowszymi trendami w branży.

Bardzo ważne jest, aby być gotowym na czytanie książek, uczestniczyć w seminariach i wyprzedzać konkurencję.

Twoja zdolność do promowania siebie jako eksperta i rzetelnego zasobu w swojej dziedzinie jest bardzo ważna.

Ludzie będą biegać do ciebie, aby rozwiązać swoje problemy.

• Potrzebujesz dobrych umiejętności marketingowych

Zdolność do opracowania idealnego USP dla twojego domowego biznesu jest bardzo ważna. Musisz mieć bardzo dobry powód, dla którego powinienem kupować twoje produkty / usługi zamiast kupować je później w sklepie. Może to być różnica między wzrostem a wczesnym bankructwem.

• Doskonałe umiejętności pracy w sieci

Domowy przedsiębiorca z doskonałymi umiejętnościami tworzenia sieci ma już przewagę.

Dobre umiejętności pracy w sieci wymagają umiejętności budowania relacji, które mogą stworzyć możliwości biznesowe i wzajemnie korzystne relacje.

Nie powinna to być jednak ulica jednokierunkowa. Musisz pomyśleć o tym, co możesz dodać do związku, zanim zastanowisz się, co możesz uzyskać od drugiej osoby.

• Rozwijaj osobowość magnetyczną

Korzystna jest osobowość, która przyciąga ludzi. Zaprojektuj atrakcyjną stronę internetową w Internecie. Nie bądź daleko. Zawsze bądź w kontakcie ze swoimi klientami i społecznością.

• Bądź zorganizowany, zdyscyplinowany!

Nie możesz zakładać, że jesteś swoim własnym szefem. Obudź się więc o 10 rano i zrelaksuj się przy lampce wina i muzyce. Nie! Musisz zachować wysoką samoocenę i dyscyplinę. Obudź się wcześnie, posłuchaj wiadomości branżowych i rozpocznij dzień.

To znaczy, musisz mieć pozytywną codzienną rutynę

• Wprowadzenie nowych technologii i procesów zarządzania

Mam na myśli, że powinieneś zgodzić się na wykorzystanie nowoczesnych technologii. Inwestuj w nowe technologie, które pomogą Ci pracować mądrzej, uzyskując więcej wyników przy mniejszej pracy. Na przykład, jeśli jesteś zalany zamówieniami i masz trudności z dotrzymaniem terminów, możesz zlecić ten aspekt swojej działalności ekspertom w tej dziedzinie. W ten sposób utrzymujesz swoją firmę szczupłą i elastyczną.

Możesz także zainwestować w nowoczesne oprogramowanie, takie jak oprogramowanie do zarządzania zapasami, aby efektywniej zarządzać firmą.

Możesz także inwestować w technologie informacyjno-komunikacyjne, aby bardziej efektywnie prowadzić swój biznes.

• Bądź profesjonalny

Dokładaj wszelkich starań, aby być profesjonalistą we wszystkich swoich firmach. Przestrzegaj najwyższych standardów etycznych. Uczciwość musi być Twoim słowem!

Ubieraj się odpowiednio, gdy poznasz klientów.

Upewnij się, że masz biuro domowe i dedykowaną linię telefoniczną dla swojej firmy

• Nie bój się porażki

W końcu może to zabrzmieć dziwnie, ale porażka jest częścią procesu uczenia się, jak zrobić to lepiej następnym razem. Nie bój się zawieść, ale pamiętaj o zabraniu ze sobą wiedzy.

Wielki Thomas Edison, który ponad 5000 razy poniósł porażkę, próbując dostrzec żarówkę, powiedział, że jakikolwiek błąd nauczył go, jak robić lepiej następnym razem.

okład

Doszliśmy do końca tej dyskusji i mam nadzieję, że ten opis okaże się pomocny. Chociaż niektóre z tych atrybutów są wrodzone, wszystkie można je zdobyć poprzez ustrukturyzowane szkolenie. Więc nie zniechęcaj się, jeśli napotkasz niedobór w niektórych obszarach.

Czy czujesz, że coś pominąłem? Prześlij nam swoje przemyślenia.

[ff id=”2″]