Skip to main content

Wiele osób uważa, że ​​marketer to osoba, która jedynie stymuluje popyt na produkty i usługi na rynku. Innymi słowy, marketerzy próbują przekonać ludzi do kupowania rzeczy, których nie potrzebują. To nie jest takie proste. Sprzedawca to osoba, która wykorzystuje metody marketingowe do reklamowania produktu. Może być wielu marketerów, ale mało jest skutecznych marketerów. Sukces marketera mierzy się głównie poprzez wzrost sprzedaży i zysków firmy. Marketingowiec może odnieść sukces na kilka sposobów.

Pierwszą rzeczą, którą marketerzy muszą zrobić, aby rozwijać firmę, jest znalezienie sposobu na powiązanie wzrostu sprzedaży z marketingiem. Można to zrobić, jeśli marketer jest w stanie obliczyć stały procent wzrostu sprzedaży w wyniku niektórych działań marketingowych.

Przykładem tego jest kampania reklamowa w pierwszym i drugim kwartale, która doprowadziła do 10% wzrostu sprzedaży. Jeśli marketer jest w stanie zdefiniować sprzedaż jako produkt działań marketingowych, jest upoważniony do zdefiniowania zwrotu z inwestycji (ROI). Daje to marketerowi dodatkowy autorytet w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Skuteczny marketer musi zachęcić inne jednostki biznesowe do przyjęcia nowych technologii i narzędzi – rzeczy, które mogą zwiększyć zadowolenie klienta. Na przykład w British Telecom marketing jest odpowiedzialny za dział IT. Chcesz poprawić zaangażowanie klientów poprzez rozwój usług internetowych.

Istniejące instrumenty sprzedaży, które już istnieją, są sprawdzane wielokrotnie i podejmowane są próby zwiększenia wydajności. Klient jest podstawą dzisiejszego biznesu. Chodzi o klienta. Dlatego współczesny biznes nie może przetrwać bez marketingu zajmującego główne miejsce w rozwoju różnych technologii i narzędzi. Jest to konieczne dla zadowolenia klienta.

Marketing zapewnia również usługi i wskazówki dla organizacji. Szczegóły, takie jak przyszłe wymagania rynku, są przekazywane ekspertom ds. Badań i rozwoju oraz inżynierom. Robi się to, aby firma mogła sprostać zmieniającym się wymaganiom czasowym i odpowiednio wytwarzać produkty.

Jednocześnie marketing współpracuje ze sprzedażą, aby znaleźć możliwości. Produkty muszą być akceptowane za pośrednictwem odpowiednich kanałów. Są to sugerowane przez te dwie operacje. Zachowanie potencjalnych i obecnych klientów jest oceniane przez tych dwóch klientów. Nie tylko kupują produkty, ale także wpływają na mechanizm przyszłych produktów. Jeśli wprowadzane są innowacje w nowych produktach i usługach, odbywa się to poprzez marketing i sprzedaż.

Skuteczny marketer będzie także strategicznym liderem. Możesz zarządzać różnymi projektami, od innowacji produktowych po pozycjonowanie, ceny i komunikację. Skuteczny marketer musi myśleć z wizją. Skuteczny marketer zatrudni także osoby, które mogą zrobić znacznie więcej niż ich koledzy obecni w konkurencyjnych firmach.

[ff id=”6″]