Skip to main content

Istnieje wiele krajów na świecie, które faktycznie noszą obrączki na prawych rękach. Na przykład greccy prawosławni członkowie, którzy biorą ślub, noszą swoje pierścienie po prawej stronie po ślubie i noszą po lewej stronie przed ślubem.

Istnieje wiele innych krajów, które mają obrączki na prawym palcu: Norwegia, Portugalia, Hiszpania, niektóre kraje, które stanowiły byłą Jugosławię, takie jak Serbia i Chorwacja, Rosja, Ukraina, Norwegia, Bułgaria, Polska, Austria, Dania, Niemcy i oczywiście Grecja. Wszystkie te praktyki są powszechne, z wyjątkiem katolików, którzy postępują odwrotnie. W Belgii (przynajmniej w części niderlandzkojęzycznej) noś ją po lewej stronie, w pozostałej części kraju jest to zwykle ta właściwa.

Podczas tradycyjnej żydowskiej ceremonii pan młody kładzie pierścień na palcu panny młodej, a nie na palcu jednej ręki. Dzisiaj, po ceremonii, pierścień jest często przenoszony z palca wskazującego na palec serdeczny (szczególnie na zachodzie), a większość żydowskich stajennych również nosi obrączkę. Powodem, dla którego Żydzi używają palca wskazującego jest to, że wierzyli, że jest to najważniejszy palec.

Indyjskie panny młode są również zdezorientowane, na którym palcu założyć pierścień. Według kultury indyjskiej lewa ręka jest mniej ważna niż prawa. Ale wielu nadal będzie nosić pierścień po lewej stronie.

[ff id=”1″]