Skip to main content

Kuchnie ogrodowe stają się obecnie coraz bardziej popularne dla każdego, kto chce cieszyć się przyrodą. Wiele rodzin lubi jeść na zewnątrz, szczególnie w sezonie letnim. Te stanowiska do gotowania są również idealne do grillowania. Planowanie przestrzeni życiowej na zewnątrz może czasem zająć trochę czasu, ponieważ należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Gdy jednak będziesz mieć własną kuchnię na zewnątrz, przekonasz się, że czas, wysiłek i pieniądze, które poświęcisz na planowanie i budowę kuchni, są tego warte.

rozważania

Przed przekształceniem domu w kuchnię na zewnątrz bardzo ważne jest, aby wszystko najpierw zaplanować. Ma to na celu upewnienie się, że dokładnie wiesz, co powinieneś robić, ile wydajesz i co najważniejsze. Koszt jest zdecydowanie jednym z najważniejszych czynników do rozważenia. Ile chcesz wydać na swój projekt kuchni? Zakres cen dla kuchni na zewnątrz wynosi zwykle od 3000 do 15 000 USD.

Oprócz kosztów projekt jest kolejnym kluczowym czynnikiem. Należy upewnić się, że twoja kuchnia na zewnątrz nie koliduje z projektem domu, krajobrazem ogrodowym lub tarasem. Te kuchnie mogą zwiększyć wartość nieruchomości w Twoim domu. Dlatego upewnij się, że wtapiają się w środowisko. Możesz zatrudnić profesjonalistę do zaprojektowania kuchni lub obejrzeć zdjęcie popularnych salonów na świeżym powietrzu w celach informacyjnych.

Wspólne projekty

Do wyboru są różne projekty kuchni zewnętrznych: wyspa w kształcie litery L, wyspa podstawowa i centrum w kształcie litery U. Dla osób o kształcie litery L istnieje oddzielne pomieszczenie do przygotowywania i gotowania potraw. Z drugiej strony podstawowy projekt wyspy zwykle obejmuje zlew, małą przestrzeń do przygotowywania posiłków i grill. Zazwyczaj nadaje się to tylko do lekkiego gotowania. Środkowa konstrukcja w kształcie litery U dzieli kuchnię na pewne obszary. Istnieją specjalne strefy do przygotowywania, gotowania i jedzenia.

Oprócz powyższych trzech istnieją inne projekty i plany kuchenne. Możesz stworzyć własny projekt w zależności od wielkości i kształtu domu. Nadal możesz korzystać z trzech popularnych projektów wymienionych powyżej, ale możesz uczynić go wyjątkowym. Można to zrobić, dodając akcesoria i inne rzeczy, które odpowiadają Twoim potrzebom i gustom. Indywidualnie zaprojektowane kuchnie mogą uatrakcyjnić Twój dom. Twoja kreatywność wchodzi w grę podczas planowania projektu.

Poza kuchnią

Lokalizacja kuchni na zewnątrz to kolejna kwestia do rozważenia. Z reguły istniejące patio lub pokłady przydomowe są dobrą podstawą do kuchni na świeżym powietrzu. Jeśli nie masz patio lub patio, znajdź inne miejsce na kuchnię na zewnątrz. Tylko upewnij się, że jest blisko domu. Należy również wziąć pod uwagę pozycję grilla. Podczas ustawiania grilla pamiętaj o kierunku wiatru. Dym nie powinien być przenoszony do domu.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy budowaniu kuchni zewnętrznych, to oczekiwany rodzaj gotowania i funkcja kuchni. Na przykład, jeśli chcesz dużo gotować, prosty projekt wyspy nie jest dla Ciebie najlepszą opcją. Jeśli chcesz korzystać z kuchni na zewnątrz tylko podczas uroczystości rodzinnych, nie musisz budować dużej. Ale jeśli jest to na duże przyjęcia, zrób większe.

[ff id=”1″]