Skip to main content
Podróże

Kupując fontannę lub posąg na zewnątrz – najpierw dowiedz się, ile to zajmie

Twoja nowa żywiczna fontanna była ekscytująca i satysfakcjonująca. Wyglądał pięknie, osadzony w twoim ogrodzie. Kolor wyblakł w ciągu lata. Grad wiosny oderwał go i teraz odrywa się. Radość ich przygasła, gdy zniszczona niegdyś ceniona fontanna Harz.

polyresin, znany również jako alabastryt lub żywica, należy do rodziny tworzyw epoksydowych. „Hong Tze” i „Liberty Bronze” to także produkty żywiczne. Produkty z żywicy są zwykle sprzedawane do użytku na zewnątrz, np. B. fontanny wodne, posągi, kąpiele ptaków, meble i odskocznie.

Niektóre produkty z żywicy sprzedawane do użytku na zewnątrz i w ogrodzie zostały przetestowane przez Gardecor®, LLC. Okazało się, że badane produkty żywiczne zostały pęknięte, obrane i wyblakłe w ciągu roku. Niektóre produkty żywiczne odkształcają się nawet w gorącym letnim słońcu! Niezawodny produkt z żywicy, taki jak fontanny lub posągi, odpowiedni do długotrwałego użytku na zewnątrz, jeszcze nie został znaleziony. Technologia żywicy nie jest tak zaawansowana, aby zapewnić dobry produkt poliresynowy, który nadaje się do długotrwałego użytku na zewnątrz, chyba że produkt jest przeznaczony do stosowania na zadaszonym ganku.

Jeśli szukasz fontanny, posągu, karmnika dla ptaków lub innego przedmiotu na zewnątrz narażonego na działanie żywiołów, powinieneś wiedzieć, jak będzie wyglądać w przyszłości. Oto kilka popularnych materiałów, które są odpowiednie do długotrwałego użytkowania na zewnątrz.

  • Brązy, w tym mosiądz.
  • Aluminium.
  • Obsada przerobu kamienia.
  • CSF.
  • Żelazo: żeliwo i stal COR-TEN®.
  • Marmur.
  • Ołów metalu.

Brąz i mosiądz może potrwać wystarczająco długo, aby zostać przekazanym jako skarby rodowe od pokoleń. Sztuka brązowa od B.C. został odkryty przez archeologiczne podwodne miejsca. To dużo czasu!

Pozostawiona do pogody, brązowa rodzina nadal rozwija zapierający dech wiek patyna (Powierzchnia). Sprawdź brązowe posągi w lokalnym parku. W zależności od składu metalu brąz i mosiądz mogą starzeć się w pięknych odcieniach niebieskiego i zielonego (wykonanego z miedzi i niklu), żółtego (żelazo) i innych kolorów.

Starzenie się nie następuje natychmiast, ale trwa dekady. Brązowe i mosiężne posągi starzeją się w ten sam sposób, ale nie dokładnie tak samo. Każdy kawałek ma unikalną patynę. Brąz i mosiądz mogą mieć taki sam wygląd, ponieważ w obu przypadkach miedź jest metalem dominującym.

Brąz zawiera cynę, a mosiądz cynk. Inne metale są obecne w małych ilościach i mogą przyczyniać się do koloru. Cyna czyni brąz twardszym niż mosiądz; Jednak właściciel domu nie może odróżnić. Mosiądz jest wystarczająco mocny na sprzęt i wyposażenie. Czysty brąz może być 3-4 razy droższy niż mosiądz. Dlatego niektóre fontanny i posągi są wykonane z mosiądzu z brązową patyną.

Jeśli chcesz kolor, poszukaj brązu z kolorową patyną. Złota folia może dodać błyszczące pomarańcze do dzieła sztuki, podczas gdy inne techniki mogą dodać ciemnoniebieski, czerwony i wspaniały żółty do twojego dzieła.

Kolejna uwaga na temat odlewania brązowych posągów. Poszukaj tych wykonanych techniką utraconego wosku. Proces tracenia wosku jest trudniejszy, ale wytwarza elementy bez szwów, które można zobaczyć w innych procesach odlewania.

Aluminium. Aluminium jest lżejsze niż brąz, ponieważ jest tańsze w transporcie. Aluminium nie jest tak narażone na działanie warunków atmosferycznych jak brąz lub mosiądz. Prawdopodobnie dlatego nie widzisz aluminiowych fontann ani posągów w parkach lub przed budynkami firmowymi. Możesz zachować kawałek aluminium, pokrywając go przezroczystym akrylowym woskiem podłogowym.

kamień obsada jest popularny wśród fontann, posągów i zewnętrznych kąpieli ptaków ze względu na swoją siłę, odważny wygląd i brak huraganu, nie przewróci się. Klasyczne kamienne posągi przypominają starożytną Grecję. Niektórzy producenci opracowali kolorowe powierzchnie, które działają długo.

Beton lany jest świetny w stanach południowych, ale jest podatny na zamarzanie i rozmrażanie wody w małych szczelinach w stanach północnych. Może być konieczne wysuszenie kubka z fontanną i zakrycie go w miesiącach zamarzania. Posągi mają tendencję do wytrzymywania zim, ponieważ nie mają misek zawierających dużo wody. Prawidłowo sformułowany Gussstein może wytrzymać ponad 10 zim.

włókno szklane rzadziej jest używany do posągów i fontann na podwórku. Niewielu konsumentów zna włókno szklane na dekoracyjną statuetkę. Włókno szklane nie pęka ani nie pęka tak łatwo jak żywica. Wykończenie powierzchni jest trudne do zastosowania w przypadku długotrwałego użytkowania, ale niektórzy producenci odnieśli sukces. Drobne szczegóły są również trudne do osiągnięcia w przypadku struktury z włókna szklanego. Detale są zwykle wykonywane z powłoką powierzchniową. W parkach rozrywki i innych miejscach zobaczysz ogromne posągi z włókna szklanego, ponieważ są one nie tylko mocne, ale także łatwe do przenoszenia bez dźwigu.

Produkty z żelaza i stali. Rdza może nadać dekorowi zewnętrznemu ochronną powierzchnię. Produkty żelazne należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz starzejący się lub przestarzały wystrój zewnętrzny. Żelazo jest bardziej kruche niż brązy i rzadko jest używane do posągów i fontann wodnych. Żelazo i stal mogą być malowane proszkowo, aby zapobiec rdzewieniu i dodać długotrwały kolor.

marmur Posągi i fontanny wodne są cenione za artystyczną rzeźbę i wyjątkowość, którą przekazuje każdy kawałek marmuru. Niektóre marmury są twardsze od innych. Marmur zewnętrzny starzeje się inaczej niż brąz. Mech i małe rośliny mogą znaleźć dom na marmurze i uczynić go prawdziwie żywym dziełem sztuki. W zależności od ilości kwaśnego deszczu tekstura powierzchni może się zmieniać z czasem. Podobnie jak beton, może pękać podczas zamrażania i rozmrażania w zimie. Tą samą ostrożność należy zachować w przypadku marmuru jak w przypadku kamienia lanego. Marmur należy stosować w pomieszczeniach, aby zachować oryginalne wykończenie.

Ołów metalu. Wielu projektantów i architektów woli fontanny ścienne i tablice dekoracyjne ze względu na ich tradycyjną jakość antyczną. Ołów może ciemnieć wraz z wiekiem i nie jest podatny na wpływy atmosferyczne, takie jak aluminium. Jest to bardzo miękki metal i fontanny mogą wymagać regularnego przekształcania z ostrożnym uderzeniem miękkiego pałki. Zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z produktami ołowianymi. Jeśli pokryjesz powierzchnię przezroczystą powłoką woskową lub akrylową, możesz zapobiec przedostawaniu się ołowiu do środowiska.

Cokolwiek wybierzesz, aby co roku przekształcać swoją naturę za pomocą żywicy lub prezentować dzieło sztuki, powinieneś poznać właściwości materiałów użytych przed zakupem.

Następnym razem omówimy, co powinieneś wiedzieć o materiałach ogrodowych, ogrodowych i meblach ogrodowych, a także o różnicach między autentycznym kutym żelazem a żelazną dekoracją.

[ff id=”1″]