Skip to main content

Czy naprawdę ciężarny posiłek naprawdę może zmniejszyć nawyki żywieniowe i wyeliminować popularne problemy związane z ciążą? Lekarze mówią znacznie więcej: „Tak!”

Dobry program diety w czasie ciąży często uważany był za ważny dla dobrego samopoczucia noworodków i matek. Teraz nowe badanie pokazuje silny związek między programem żywieniowym kobiety w ciąży a dziewięciomiesięczną spokojną ciążą.

Siniaki i bycie w ciąży

Jedną z najczęstszych dolegliwości w ciąży jest zasinienie. Może wahać się od niewielkiego do bardzo poważnego, a konsekwencje dla dobrego samopoczucia mogą być również różne. Praktycznie wszystkie przyszłe matki znają „normalne” obrzęki, które mogą być umiarkowane do łagodnych. Jednak około 7% ciężarnych dziewcząt cierpi na silne siniaki na dłoniach, stopach, szyi i twarzy, co jest potencjalnie zagrażającym życiu powikłaniem zwanym toksemią.

Świetne nawyki żywieniowe od ciąży w celu zmniejszenia obrzęku

Matki, które mają odpowiedni plan żywieniowy dla kobiet w ciąży, zgłaszają mniej siniaków z obu powodów: zwykle z rozdętym dzieckiem lub z toksemią. Uważa się, że wybrane pokarmy powodują zasinienie. Powszechnymi przestępcami są przetworzone posiłki zawierające sód i cola, zwłaszcza dietetyczna cola. Ciąża naturalnie poprawia wrażliwość organizmu na niską jakość żywności. Często manifestuje protesty zewnętrznymi objawami i objawami, takimi jak zasinienie.

W każdym razie największym wsparciem byłoby zwrócenie szczególnej uwagi na zdrową osobę, która ma jedzenie dla dzieci, ale jedzenie nie jest jedynym lekarstwem. Czytaj dalej, aby znaleźć różne inne składniki, które doprowadzą do prawidłowej i przyjemnej ciąży zarówno dla matki, jak i dziecka.

Odpocznij

Jeśli dostaniesz wystarczającą ilość snu, najlepiej po lewej stronie, w celu przyspieszenia krążenia krwi, krwawienie zostanie zmniejszone. Robienie przerwy i regularne puszczanie stóp w pracowity dzień może mieć znaczący wpływ.

sól

Sól po prostu nie zawsze jest rodzajem negatywnym. Jeśli spożyjesz za dużo lub za mało soli, nastąpi obrzęk lub zasinienie. Jedzenie posiłków wytwarzanych od podstaw w domu i dodawanie soli do smaku zazwyczaj rozwiązuje ten problem.

Sól, zwłaszcza sól sodowa składnika, jest ukryta w dużych ilościach w opakowaniach wszelkiego rodzaju. Obejmuje to kilka marek butelkowanej wody pitnej! Najlepiej trzymać się z dala od żywności pakowanej w dogodny sposób, aby można było sprawdzić zasolenie.

białko

Korzyści z białka są liczne w czasie ciąży, ale niewiarygodnie niewiele kobiet wie, że spożycie białka może zapobiec obrzękowi. Wiadomość staje się jeszcze większa, ponieważ niektóre badania wskazują, że wysokobiałkowa dieta ciążowa zapobiega nie tylko obrzękowi, ale także toksemii.

Zdobądź wystarczającą ilość odpowiednich napojów

Odwodnienie jest kolejną typową przyczyną powstawania siniaków. Jeśli ciało nie otrzymuje zadowalających płynów, zatrzymuje zawartą w nim wodę, co prowadzi do siniaków. Woda jest największym źródłem cieczy.

Unikaj innych napojów, takich jak soki, napoje sportowe, a zwłaszcza cola. Urodzenie dziecka źle reaguje na działanie moczopędne napojów gazowanych. Nawyki żywieniowe obejmują również kofeinę i sód, które są uważane za zaostrzające obrzęk.

Isabel De Los Rios, dietetyk, specjalistka od ćwiczeń, autorka i dochodowy właściciel firmy, ujawniła sekrety zdrowego utrzymania masy ciała nie tylko do życia, ale także w szczególnie ważnym okresie ciąży.

[ff id=”7″]