Skip to main content

Kiedy popyt na szkolenie SEO jest tak wysoki, jak obecnie, możesz być pewien, że zawsze znajdą się tacy, którzy chcą zarabiać pieniądze przy ograniczonej wiedzy specjalistycznej. Najlepszym sposobem na to jest skomplikowanie tematu i sprawienie, by wyglądał jak bardzo trudny orzech do zgryzienia. Im bardziej skomplikowana i trudna wydaje się cała sprawa, tym łatwiej jest pobierać nadmierne opłaty za szkolenie ludzi.

Prawdopodobnie cię zaskoczę, zauważając, że optymalizacja wyszukiwarek (SEO) i szkolenie SEO są bardzo łatwe, ponieważ dotyczą podstaw udanego biznesu. To naprawdę takie proste.

Dam ci prostą ilustrację.

Gdyby twoja firma robiła krzesła, a przyjechałeś do miasta, aby założyć firmę i odkryłeś, że 100 innych firm robi to samo, co byś zrobił? Czy powiedziałbyś, że opłacanie krzeseł w tym mieście jest zbyt trudne i złożone? (Ludzie mówią, że niemożliwe jest pojawienie się w 10 najlepszych wynikach wyszukiwania popularnych słów kluczowych związanych z każdą branżą i że żadne szkolenie SEO nie może Cię tam dostać).

A może zamiast tego poszukasz swojej niszy na podstawie tego, co robisz najlepiej i na podstawie aktualnego popytu na rynku? Na przykład możesz ograniczyć się do robienia krzeseł do biura, a następnie robić krzesła biurowe tylko dla osób z wysoką nadwagą. Czy istnieje sposób, aby krzesła, które są nie tylko większe, ale także znacznie wygodniejsze dla naprawdę wysokiej osoby z nadwagą? Właśnie w ten sposób firmy odnoszą sukcesy w prawdziwym świecie i dzięki temu sprytni właściciele witryn korzystają z wielu ukierunkowanych działań, które zostały osiągnięte dzięki trafieniom słów kluczowych z wiodących wyszukiwarek, takich jak Google.

[ff id=”5″]