Skip to main content
Zdrowie

Leczące zapalenie ścięgien

Zapalenie ścięgna może być bardzo bolesne i wymaga wyleczenia. Zapalenie ścięgna odnosi się do obrzęku i zapalenia ścięgna. Zwykle jest to wynikiem urazu, który występuje, gdy ciało poddawane jest nadmiernym ćwiczeniom. Zapalenie ścięgna zwykle występuje, gdy ktoś powtarza stresujący czyn, taki jak skakanie lub wspinanie się. Wzrost intensywności podczas ćwiczeń lub rozpoczynania nowej aktywności fizycznej może wywołać zapalenie ścięgien.

Zapalenie ścięgna charakteryzuje się sztywnymi, bolesnymi stawami i obrzękami, które poprawiają się, gdy staw jest ogrzewany przez umiarkowane stosowanie, i gorzej, gdy wznawia się forsowna aktywność. Jednak jeśli występuje znaczny obrzęk i grudki, ból może się nasilić przy każdej aktywności. Standardowe leczenie zapalenia ścięgien polega na przyjmowaniu leków przeciwzapalnych, napinaniu lub unieruchamianiu okolicy i odpoczynku. Jeśli zapalenie ścięgien nie zagoi się w ciągu 2-3 dni, może to być poważniejszy stan, taki jak: B. tendinoza.

Ścięgna mogą mieć małe pęknięcia, które wywołują zapalenie, obrzęk i ból związany z zapaleniem ścięgien i ścięgien. Ścięgna mają powolny obrót kolagenem, który jest potrzebny do naprawy ścięgna. Dlatego gojenie jest powolne. Ciało próbuje przyspieszyć proces gojenia, używając kolagenu typu 3 do leczenia tych plam. Tendinoza jest przewlekłym stanem, w którym wiele z tych obszarów zostało wyleczonych za pomocą tego niezorganizowanego kolagenu. Rezultatem jest słabe ścięgno i łatwo łzy.

Witamina E zwiększa aktywność fibroblastów, komórek tkanki łącznej, które ułatwiają gojenie i syntezę kolagenu. Odżywcze fibroblasty z witaminą E prowadzą do szybszego gojenia. Badania wykazały, że witamina E może również zwiększać ilość wytwarzanego kolagenu i zwiększać zdolność ścięgna do skutecznego leczenia się.

Witamina C odgrywa również ważną rolę w produkcji i syntezie kolagenu. Bez wystarczającej ilości witaminy C kolagen jest zbyt niestabilny, aby wykonywać swoją pracę. Ponieważ ludzie nie wytwarzają witaminy C, należy ją przyjmować w pożywieniu lub poprzez witaminy i suplementy diety. Jeśli doznasz kontuzji, zażywasz leki lub odczuwasz stres, twoje ciało szybko wyczerpuje się witaminą C.

Witamina C jest ważna, jeśli leczysz zapalenie ścięgien lub ścięgno. Aby wyprodukować i zsyntetyzować duże ilości kolagenu potrzebne do skutecznego leczenia ścięgien, musimy dać ciału to, czego potrzebują. Witamina C i witamina E razem tworzą matrycę niezbędną do leczenia łez ścięgien. Ponadto witamina C i witamina E są silnymi przeciwutleniaczami, które zwalczają stany zapalne, obrzęk i ból.

Pracuj z lekarzem, jeśli zdiagnozowano u Ciebie zapalenie ścięgien lub ścięgien. Twój lekarz może zalecić bezpieczne ilości najlepszej witaminy C i witaminy E przed zakupem witamin. Zapotrzebowanie na witaminy może wzrosnąć, jeśli doznasz obrażeń. Poproś lekarza o sprawdzenie poziomu witamin przed zakupem witamin i suplementów.

[ff id=”7″]