Skip to main content

Przed wyruszeniem na wyprawę pieszą zawsze powinieneś zabrać ze sobą ważne rzeczy przed wyjściem z domu. Niezależnie od tego, czy wędrujesz po górach, czy nad jeziorem, powinieneś mieć niezbędne rzeczy:

  1. Woda – nie zapomnij, może być bardzo niebezpieczna. Jeśli podczas wędrówki staniesz się odwodniony, Twoje mięśnie staną się napięte i zablokowane, przez co chodzenie będzie prawie niemożliwe. Nie chciałbyś pozostać na wolności bez wody.
  2. Przekąski – jeśli twój żołądek ma ochotę warczeć, masz coś, co zaspokoi Twój głód.
  3. Dobre buty turystyczne – chcesz uzyskać kontrolę nad tymi butami na śliskich skałach, luźnym żwirze. Powinieneś także upewnić się, że podeszwy buta nie skręcają się, aby maksymalnie podpierać kostki. WAŻNE w przypadku niebezpiecznych wycieczek górskich.
  4. Kapelusz – na słoneczne dni orzeźwia, gdy jest gorąco i zachodzi słońce. Zmniejsza prawdopodobieństwo wyczerpania cieplnego i udaru cieplnego, również bardzo ważnego elementu ubrania.
  5. Odstraszacz owadów / ochrona przed słońcem – trzymaj te irytujące komary z dala i chroń swoją skórę przed ekspozycją na słońce.
  6. Gwizdek – weź ze sobą jednego z nich z pilnych powodów, jeśli jest niedźwiedź lub zranisz się.
  7. Laska – pomaga wspinać się na wzgórza i utrzymywać równowagę podczas przekraczania kłody nad strumieniem lub rzeką.
  8. Kamera – jeśli nie weźmiesz ze sobą kamery, przegapisz zapierającą dech w piersiach scenerię. Możesz robić najpiękniejsze zdjęcia dzikiej przyrody, sylwetki na tle nieba, horyzonty i wspomnienia. Zapakuj produkt jednorazowego użytku, jeśli boisz się utraty aparatu cyfrowego. MUSI!
  9. Plecak – dzięki czemu możesz przenosić wszystkie ważne przedmioty i być mniej obciążonym.
  10. Przyjaciel – miło jest podróżować z kumplem, dzięki czemu podróżowanie i turystyka stają się przyjemniejsze, bezpieczniejsze i ekscytujące.

Po napełnieniu plecaka całym ekwipunkiem możesz rozpocząć eksplorację i rozpocząć przygodę. Baw się dobrze i bądź ostrożny. W razie potrzeby rób przerwy i ciesz się krajobrazem i świeżym powietrzem. To świetny sposób na poruszanie się i kontakt z naturą. Pamiętaj jednak, aby nie wyrzucać śmieci, w przeciwnym razie środowisko będzie gorzkie.

[ff id=”1″]