Skip to main content

Lokalna optymalizacja wyszukiwarek jest zdefiniowana jako działanie marketingowe online, które pozwala lokalnym firmom reklamować swoje usługi lokalnym klientom dokładnie wtedy, gdy szukają Twojej firmy. Mówi się, że cztery na pięć osób korzysta z Internetu na smartfonach w celu uzyskania informacji lokalnych. Aby Google i inne wyszukiwarki mogły dostarczać użytkownikom odpowiednie informacje z dużej ilości danych, lokalne wyniki stają się coraz bardziej trafne i rozpowszechnione.

Listy katalogów są ważną cechą optymalizacji lokalnych wyszukiwarek. Mogą to być wpisy niszowe lub ogólne. Służą jako katalogi telefoniczne online z danymi NAP, czasem wraz z mapą i adresem URL. Niektóre zezwalają również na zdjęcia. Niektóre są bezpłatne, inne są płatne; niektóre na całe życie, niektóre tylko przez jedenaście miesięcy, istnieje wiele opcji. Istnieją tysiące list katalogów. Warto wymienić przynajmniej w niektórych z nich. Skowyt! Google Moja Firma jest popularna w Stanach Zjednoczonych.

Lokalna optymalizacja wyszukiwarek jest doskonałym narzędziem dla małych firm, ponieważ jest tylko tak wielu konkurentów. Im bardziej jesteś widoczny na SERP, tym bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz swój cel! Jest to również świetny sposób dla wyszukiwarek, aby zapewnić użytkownikom wyszukiwarki najbardziej trafne wyniki, a także podać lokalizacje.

Wyszukiwarka Google dostarczy wyniki wyszukiwania lokalnego w nowym formacie karuzeli, który jest dostarczany z kartą, z wciętą listą numerów telefonów, ocen i innych.

Dlaczego lokalne pozycjonowanie staje się coraz ważniejsze?

 • Lokalni klienci korzystają z Internetu, aby znaleźć lokalne firmy
 • Lokalne wyszukiwanie stało się z czasem coraz bardziej popularne.
 • Lokalne wyszukiwanie jest bardzo ukierunkowane i aktualne
 • Zapewnia lepsze wyniki niż tradycyjne możliwości reklamowe
 • Korzystanie z urządzeń mobilnych jest powszechne. Lokalna optymalizacja wyszukiwarek obejmuje zarówno laptop, jak i telefonię komórkową
 • Najwyższy zwrot z inwestycji. Brak zmarnowanej ekspozycji
 • Jeśli zgłosisz swój lokalny wpis do Google, wyprzedzasz konkurencję
 • Lokalna optymalizacja wyszukiwarek jest nadal darmowa. Czytelnictwo w gazetach spadło o duży procent – 40% do 80%
 • Opinie klientów, które są bardzo popularne, stanowią dużą część optymalizacji lokalnych wyszukiwarek.

Jak poprawić lokalne SEO Twojej firmy?

 1. Tworząc stronę lokalną, zwróć szczególną uwagę na to, jak dzielisz ją na wiele podanych kategorii.
 2. Upewnij się, że Twój NAP (nazwa, adres i numer telefonu) jest spójny w Internecie, na stronach lokalnych i na listach katalogów
 3. Używaj wysokiej jakości katalogów. Użyj wyszukiwania kategorii i lokalizacji, aby dowiedzieć się, czy można znaleźć się na liście w dowolnym miejscu.
 4. Pracuj nad uzyskaniem większej liczby recenzji ze swojej witryny. Recenzje są prezentowane na SERP
 5. Dodaj wiele zdjęć do lokalnego wpisu, aby wyglądał interesująco. Upewnij się, że słowo kluczowe pojawia się często.
 6. Postaraj się uzyskać linki przychodzące od blogerów, gazet i poprzez udostępnianie społecznościowe, opracowywanie treści itp.
 7. Zatrudnij renomowaną lokalną firmę SEO, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, ponieważ jest to ciągły proces, w którym zmiany w wyszukiwarce zachodzą stale.

[ff id=”5″]