Skip to main content

Małe firmy potrzebują SEO, zwłaszcza na poziomie lokalnym. Na przykład, gdy ktoś szuka restauracji, pierwszą rzeczą, którą robi, jest szukanie go w pobliżu. Lokalne wykazy poprawiają widoczność i pomagają ci zajmować wyższe pozycje w wyszukiwarkach, nawet jeśli Twoja domowa firma może kierować reklamy na większe wyszukiwania.

Czy umieściłeś swoją firmę w lokalnych wyszukiwarkach internetowych?

Powinny one być wymienione w następujących katalogach: Yellow Pages Online, Yahoo Local, Bing, Google+ i lokalnych katalogach online Twoich miast. Jeśli Twoja firma jest powiązana z lokalnymi katalogami, użytkownicy będą mogli łatwiej Cię znaleźć. Możesz poprawić swoje rankingi w tych witrynach, prosząc zadowolonych klientów o publikowanie recenzji pod listą firm i kciuki w górę, np. B. +1 itd.

Linkowanie to kolejny sposób na umieszczenie Twojej firmy w wyszukiwarkach.

Możesz to zrobić, dodając komentarze i linki do innych firm podobnych do twojej. Możesz także promować się wzajemnie z innymi firmami i oferować wymianę linków. Upewnij się, że tworzysz swoje linki powoli i naturalnie. Wyreguluj je, wykonując kilka w ciągu jednego dnia i kilka w ciągu następnego. W ten sposób wyszukiwarki nie będą Cię karać i uznawać za spam.

Promuj swoją firmę na platformach społecznościowych.

Korzystaj z platform społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Google+, i powinny one odzwierciedlać lokalizację Twojej firmy. Fajnie jest mieć wielu obserwujących, ale nic nie znaczą, jeśli ci ludzie nie zostaną klientami. Kieruj swoje posty do lokalnej społeczności. Możesz publikować oferty specjalne, filmy i zdjęcia, aby zwrócić uwagę obserwujących.

To może być tak łatwe, że zobaczyłeś ten post lub tweet dzisiaj i otrzymujesz 20% zniżki na następny zakup. Zwiększasz zasięg swojej firmy i zachęcasz więcej klientów do odwiedzenia. To świetny sposób na powrót do biznesu z torfem i budowanie relacji z klientami.

Reklama w Internecie

Reklama typu płatne za kliknięcie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do lokalnej społeczności. Użyj PPC kierowanego geograficznie do swoich kampanii online. Na przykład Twoja firma znajduje się w Denver w Kolorado. Możesz wyświetlać reklamy kierowane na określone obszary Denver. Osoby spoza tego obszaru geograficznego powinny zostać wykluczone.

Chodzi o uzyskanie odpowiedniego rodzaju ruchu, aby zwiększyć sprzedaż i zachęcić klientów do powrotu. To tylko kilka sposobów na wykorzystanie lokalnego SEO firmy w celu zwiększenia obecności w Internecie.

[ff id=”5″]