Skip to main content

Rok 2016 zakończył się wyczerpaniem Amerykanów z emocjonalnej polityki, historii o zagranicznym zaangażowaniu i przemocy domowej. Firmy zmagały się również ze skromnym wzrostem gospodarczym i niespokojnym rynkiem akcji. Na początku 2017 r. Wszyscy, konsumenci i organizacje, napotykamy niepewność w różnych obszarach.

Na tym tle firmy nadal muszą opracowywać, planować i wdrażać strategie na rzecz rentownego wzrostu. Po rozmowach z różnymi współpracownikami i klientami oraz po przeczytaniu komentarzy wielu ekspertów i prognostów, widzę, czego mogą się spodziewać małe i średnie firmy B2B i B2C w nadchodzącym roku:

pierwszy Znaczna liczba marketerów – zarówno dużych, jak i małych – przeprowadzi przeglądy agencji w 2017 r. Najnowszy raport na temat postrzegania reklamodawców (oparty na 420 marketerach, którzy reprezentują około 90 procent 100 najlepszych reklamodawców w USA) ujawnia zadziwiającą liczbę planowanych recenzji:

· 66% przeglądów agencji kreatywnych planu;

· 65% planuje dokonać przeglądu agencji wyszukiwania;

· 64% planuje dokonać przeglądu agencji medialnych;

· 61% planuje dokonać przeglądu agencji cyfrowych.

Dlaczego? Oprócz braku zaufania do władz w całym społeczeństwie utracono również dobre lub złe zaufanie między marketerami i ich agencjami. Jeśli więc martwisz się relacjami z agencją, zdasz sobie sprawę, że nie jesteś sam.

drugi Liczba firm zatrudniających „pracowników”, tj. H. Znaczący wzrost niezależnych pracowników kontraktowych i niezależnych specjalistów. Przy rosnących płacach minimalnych, rosnących kosztach opieki zdrowotnej i rosnących podatkach od wynagrodzeń, firmy oczywiście robią wszystko, co mogą, aby obniżyć swoje stałe koszty pracy. Zdolność do zatrudniania najlepszych talentów w krótkim lub długim okresie również nabiera rozpędu. W rzeczywistości, ostatnie badanie przeprowadzone przez Deloitte University Press wykazało „znaczący wzrost o 7 procent” oraz wzrost o 44 procent w planowaniu zatrudniania pracowników w ciągu najbliższych kilku lat.

Należy pamiętać, że ci „osoby z zewnątrz” wnoszą świeżą energię i świeże pomysły do ​​każdego rodzaju organizacji, a także mogą zaoszczędzić na wynikach.

trzeci Liczba oszustw medialnych i blokerów reklam wzrośnie w 2017 r. Wiele ujawniło ośmiomiesięczne dochodzenie Stowarzyszenia Reklamodawców Krajowych w sprawie nieujawnionych rabatów płynących od firm z branży mediów cyfrowych do agencji. Oszuści mają jednak motywację do robienia tego, co robią, ponieważ systemy wykrywania oszustw można obejść. Ta powszechna praktyka może wpływać na rekomendacje mediów (i wynik końcowy) agencji, ale oczywiście nie leży to w najlepszym interesie klientów.

Być może, co ważniejsze, imponujący wzrost blokerów reklam na wszystkich rynkach stanowi poważne zagrożenie dla mediów cyfrowych. Co najmniej 419 milionów ludzi na całym świecie blokuje reklamy na swoich smartfonach, prawie dwa razy więcej niż na komputerach stacjonarnych. To 22 procent z 1,9 miliarda użytkowników smartfonów na całym świecie (PageFair – blokowanie reklam idzie na urządzenia mobilne).

Media cyfrowe i mobilne nie znikają, ale skuteczne wykorzystanie jest wyzwaniem. Znajdź zaufanych specjalistów, aby mieć pewność, że otrzymasz to, czego oczekujesz.

4-ci Ponieważ klienci i osoby wspierające są krwią każdej firmy lub organizacji non-profit, firmy muszą wzmóc wysiłki, aby uzyskać wgląd w ich rzeczywiste potrzeby i pragnienia. Ostatnie badanie przeprowadzone przez McKinsey & Co. z udziałem około 700 członków kierownictwa wykazało, co następuje: 1) Tylko 6 procent firm uważało, że bardzo dobrze rozumie potrzeby swoich klientów. oraz 2) 72% uznało, że budżety na odkrywanie klientów są niewystarczające.

Ilość dostępnych danych klientów gwałtownie wzrosła. Nowe programy analizują wszystkie rodzaje informacji o zakupach i opiniach, w tym media społecznościowe. Aby być konkurencyjnym, firmy muszą wykorzystywać te nowe informacje do poszerzania swojej wiedzy. Opracowanie ukierunkowanej strategii lub planu bez znajomości klientów nie wydaje się rozsądne. Upewnij się więc, że masz umiejętności zdobywania i interpretowania właściwych informacji.

5-cia Rozwój i utrzymanie pozytywnych wrażeń klientów staje się nowym królem marketingu. Nieufność do instytucji wydaje się być powszechna – produkty są przywoływane, skradzione hasła, tweety internetowe są tak samo wiarygodne jak agencje rządowe. Upewnij się, że pracownicy dysponują wiedzą i narzędziami, aby lepiej obsługiwać klientów, tworzyć pozytywne wrażenia oraz angażować się w wielokrotne zakupy i polecenia klientów.

Zaufanie to nowa czerń. Wszystkie aspekty życia marki powinny przekazywać wiarygodność w każdym punkcie kontaktu, co zawsze jest przekazywane w wiarygodny sposób.

6-ci Akceptacja i korzystanie z poczty bezpośredniej przez pokolenie milenijne będzie nadal eksplodować. Tak, milenialsi. I tak, ślimak. Ta grupa ludności najprawdopodobniej otworzy i odczyta pocztę bezpośrednią. W rzeczywistości 63% stwierdziło, że dokonało zakupu na podstawie przesyłki bezpośredniej, którą otworzyli w ciągu ostatnich 3 miesięcy (badanie trendów informacyjnych na temat marketingu bezpośredniego w Stanach Zjednoczonych).

Być może przytłoczony spamem, irytującymi reklamami i pozbawionymi znaczenia treściami sprawia, że ​​masz dość patrzenia na ekrany i szukania „nowego” medium. W końcu nie chodzi o technologię; Chodzi o skuteczność.

7-ci Podczas gdy wydatki na media w Internecie w 2017 r. Będą powiązane z telewizją dla największych wydań, więcej marketerów zauważy, że większość dużych wydatków na media to nadal media tradycyjne (65%). Wydatki na telewizory wzrosną o 1 procent, a poza domem o 4 procent, ponieważ radio pozostaje niezmienione, a tylko czasopisma i gazety odnotowują spadki (odpowiednio o 5 i 9 procent). Ponadto kategoria Marketing Services wzrośnie o 2,8 procent do 237 miliardów dolarów, prowadzona przez promocję sprzedaży, telemarketing, direct mail i sponsoring wydarzeń. (W wieku)

Jest rzeczą oczywistą, że ustalanie, gdzie wydawać pieniądze na marketing, staje się coraz bardziej złożone. Kluczem do tego jest zrozumienie różnicy między wyborem najnowszego „wydajnego” narzędzia taktycznego a wyborem „najskuteczniejszego”. Staje się to coraz ważniejsze dla małych firm, które nie mogą sobie pozwolić na kosztowne błędy.

8-cia Znacznie więcej czasu i inteligentnego myślenia inwestuje się w rozwój strategii marketingu, komunikacji marketingowej, pozycjonowania i planowania. Badanie Havas z 2015 r. Znaczących marek przeprowadzone przez Havas wykazało, że większość ludzi nie przejmowałoby się, gdyby trzy czwarte wszystkich marek ostatecznie zniknęło! Ponadto większość marek nie zaktualizowała swoich strategii, aby dotrzeć do dzisiejszych nabywców korzystających z Internetu. Ci kupujący mają dostęp do ogromnych ilości informacji i mają do wyboru różnorodne opcje zakupu. Aby przetrwać, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, aby Twoja marka była znacząca dla wyborców.

Zarówno marki nastawione na zysk, jak i non-profit muszą wyraźnie odróżnić się od konkurencji i uczynić swoją ofertę wartości absolutnie wiarygodną przy każdej okazji. Po wdrożeniu planu musisz wiedzieć, co działa i wszystko zmierzyć.

Ceniony konsultant ds. Marketingu i komunikacji marketingowej

2017 r. Niesie ze sobą znaczną liczbę niewiadomych i obaw, z którymi spotykają się Twoi klienci, potencjalni klienci, a nawet pracownicy. Są wyraźnie bardziej ostrożni w tym, w co wierzyć i komu zaufać w nadchodzącym roku. Wszystkie organizacje stoją w obliczu tych problemów i dylematu, jak prowadzić udany biznes w tym klimacie.

Wiele małych i średnich firm współpracuje z uznanymi i niezależnymi konsultantami wysokiego szczebla, aby pomóc im w budżetach i planach z zakresu marketingu i komunikacji marketingowej – oceny, rozwoju, udoskonalania i, jeśli to konieczne, wdrażania. Jeśli możesz to rozważyć, poszukaj osób z dużym doświadczeniem w zakresie B2B, B2C i organizacji non-profit z różnych branż i marek. Poszukaj neutralnych dla mediów doradców, którzy nie sprzedają określonej dyscypliny. I upewnij się, że z pasją analizujesz wyniki i jesteś gotów „powiedzieć nam to”, aby rozkwitła otwartość.

Poprawa rentowności zyskownej sprzedaży i komunikacji marketingowej jest trudnym zadaniem. Aby znaleźć odpowiedniego doradcę do współpracy, być może trzeba będzie poszukać czegoś, ale jak powiedział Yogi Berra: „Jeśli dojdziesz do rozwidlenia drogi, weź to”.

[ff id=”6″]