Skip to main content

930 000 klientów korzysta z usług bankowości mobilnej Bank of America. Telefony z Androidem podwoiły się w ciągu ostatnich 8 miesięcy i przekroczyły iPhone’a. Średni współczynnik kliknięć w przypadku mobilnych kliknięć w mobilnych reklamach internetowych wynosi od 8,9% do 49%. Są to ważne powody, aby poważnie traktować marketing mobilny.

Istnieją trzy niekompatybilne systemy operacyjne na smartfonach. Blackberry dobrze obsługuje pocztę e-mail i aplikacje korporacyjne. IPhone firmy Apple, który ustanowił nowe standardy na rynku aplikacji i był liderem branży w ostatnich latach. Google Android był liderem w ostatnich miesiącach.

Więc dlaczego Sprzedawcy reagują?

Przeglądarki mobilne nadal stanowią tylko 1% ruchu w sieci, ale wystarczy spojrzeć na dane demograficzne użytkowników mobilnych. Są wykształceni, znający się na technologii i mają dochód do dyspozycji. Większość mobilnego surfowania w Internecie odbywa się podczas dojazdów do pracy. Ten segment jest obecnie najszybciej rozwijającym się segmentem rynku. Urządzenia mobilne podwajają się co kilka miesięcy.

Kto dobrze wykorzystuje marketing mobilny?

Większość organizacji, które robią to dobrze, uruchomiły coś w rodzaju mobilnego programu marketingowego z Holy Trinity of Marketing, aktualnościami, spersonalizowanymi i praktycznymi wiadomościami. Obecnie wiadomości (pomyśl o aplikacji New York Times) i media (połączenia filmów i SMS-ów itp.) Są prowadzone jako najlepsza praktyka, ponieważ mają model biznesowy, który ją obsługuje. Są jednak inne grupy, które robią to dobrze. W Sydney sklep odzieżowy w Oksfordzie wykorzystuje marketing mobilny w formie SMS-ów w celu promowania sprzedaży odzieży wśród subskrybentów.

Aplikacja do marketingu mobilnego?

Prawie wszystkie smartfony używają teraz GPS do informowania użytkowników o swojej bieżącej lokalizacji. Reebok wydał bezpłatną aplikację, która pozwoliła sportowcom śledzić ich lokalizację i udzielać trenerom dodatkowych informacji. To tworzy zaangażowanie i interakcję bezpośrednio z marką. Możliwości aplikacji do marketingu mobilnego są prawie nieograniczone. Łącząc GPS z WIFI, możesz prowadzić marketing oparty na lokalizacji aż do lokalizacji, kierunku i prędkości przelotowej.

SMS marketing?

McDonald’s, „wyślij SMS-a do Świętego Mikołaja i odbierz swój prezent w kilka sekund”. Doprowadziło to do imponującego wskaźnika odpowiedzi wynoszącego 25% – ponad 1,5 miliona gospodarstw w ciągu pięciu tygodni. Zachęcali do używania unikalnych kodów na kubkach, aby konsumenci mogli wysyłać SMS-y – bezpośrednio w restauracji. Każdy kod był zwycięzcą – po raz pierwszy w cenach fizycznych.

Marketing mobilny to kolejny duży sposób na pozyskanie i utrzymanie klientów. Firmy reklamują swoje produkty za pośrednictwem różnych inicjatyw marketingowych SMS, w tym dostarczania kuponów SMS, powiadomień klientów o ofertach specjalnych i wyprzedażach, reklam SMS opartych na wydarzeniach zachęcających do uczestnictwa w wydarzeniach i innych.

[ff id=”6″]