Skip to main content

Wielu z nas uważa, że ​​marketing w wyszukiwarkach (SEM) lub płatne reklamy w wyszukiwarkach i optymalizacja wyszukiwarek (SEO) to to samo.

Ale czy są takie same?

Nie jesteś

SEM jest w zasadzie rodzajem marketingu internetowego.

Tutaj reklamujesz witrynę, zwiększając jej widoczność na stronach wyników wyszukiwania (SERP), głównie poprzez płatne wyszukiwanie lub reklamę.

Z drugiej strony SEO to optymalizacja stron metodami organicznymi i bezpłatnymi, treściami i reklamami w mediach społecznościowych.

Ale później szczegółowo omówimy różnicę.

Najpierw dowiedzmy się, czym jest SEM!

Jest to procedura uzyskiwania ruchu i widoczności z wyszukiwarek poprzez płatne i nieodpłatne działania.

Obsługuje i poprawia zasięg wyszukiwarek, dzięki czemu zyskujesz więcej klientów – we właściwym czasie i we właściwym miejscu.

Marketing w wyszukiwarkach obejmuje:

A. SEO: Pomaga to uzyskać ruch poprzez bezpłatne lub bezpłatne oferty. Współpracuje z zawartością witryny i architekturą witryny oraz poprawia rankingi w SERP w celu poprawy list płatności za kliknięcie (PPC).

B. SEM: Musisz kupować ruch za pośrednictwem list płatnych wyszukiwań.

SEM jest również nazywany:

A. Płatne reklamy w wyszukiwarce

B. Płatne reklamy

C. PPC (Pay Per Click)

Chociaż Google Ads to najbardziej znane i używane narzędzie do wyszukiwania płatnego, jeśli używasz Bing lub Yahoo, pomóż w marketingu internetowym.

SEO i SEM: co jest lepsze?

Powrót do różnic: główna różnica między nimi polega na tym, że SEO jest po prostu częścią SEM. Oprócz SEO, SEM obejmuje również wiele innych strategii marketingu w wyszukiwarkach, takich jak PPC i marketing w mediach społecznościowych (SMM).

Podczas gdy SEO zwiększa liczbę odwiedzających witrynę, dzięki czemu witryna osiąga wysokie wyniki w wyszukiwarkach, SEM to marketing internetowy, który zwiększa widoczność witryny poprzez bezpłatne wyniki wyszukiwania i reklamy.

Kolejna kluczowa różnica między nimi: w przypadku SEO trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na wyniki. Dzięki PPC możesz mieć nadzieję na natychmiastowe wyniki.

Nie używaj terminów SEO i SEM anonimowo.

Powód: Mimo że pracują obok siebie, są niczym innym niż tym samym terminem.

SEO lub SEM: która taktyka marketingowa jest lepsza?

Jak wiedzą niektórzy koneserzy, organiczne SEO ma przewagę, gdy porównamy oba.

Jednak lepsze wyniki mogą zależeć od ogólnych celów marketingu cyfrowego.

SEM nie może się rozwijać bez ekologicznego SEO.

Niemniej jednak PPC (składnik SEM) może mieć większy sens w porównaniu do SEO w wielu szczególnych przypadkach.

Na przykład, jeśli uruchamiasz witrynę po raz pierwszy i chcesz od razu uzyskać wysoką widoczność, rozpocznij kampanię PPC. Zajmie to mniej czasu pod względem SEO.

Jednak nie byłoby mądrym pomysłem skupiać się TYLKO na PPC i całkowicie ignorować SEO.

To prawda, że ​​uzyskanie SEO może zająć więcej czasu. Ale ostatecznie będzie to kosztować mniej, nawet jeśli jesteś w stanie stworzyć wiarygodność wyszukiwania, której możesz nie być w stanie osiągnąć dzięki PPC.

Gdy Twoje witryny zajmują wysoką pozycję w bezpłatnych wynikach dla docelowych słów kluczowych, zyskujesz wolny ruch przez całą dobę, uznanie branży i wszystkie zalety SEO.

Przy większej liczbie wyszukiwań możesz także skoncentrować wysiłki SEM na innych słowach kluczowych, aby zwiększyć zasięg.

Skuteczne pozycjonowanie sprawia, że ​​Twoja strona internetowa jest szybka i łatwa w użyciu.

Wahadło zmierza w kierunku SEO, ponieważ Google stosuje system znany jako Wynik Jakości.

Jeśli Google wykryje, że użytkownicy klikają, a następnie znikają z powodu złych wrażeń, musisz zapłacić więcej za każde kliknięcie.

Podsumowując: jeśli chcesz szybko przyciągnąć ruch, zacznij od marketingu w wyszukiwarkach, ale jednocześnie pracuj nad SEO.

Wygeneruj długotrwały i gwarantowany biznes online ze skutecznym SEO!

Nie polegaj tylko na płatnym ruchu!

[ff id=”5″]