Skip to main content

Marketing w wyszukiwarkach (SEM) reklamuje witrynę w Google, Yahoo i innych wyszukiwarkach za pomocą różnych metod, takich jak bezpłatny marketing w wyszukiwarkach, płatne miejsca docelowe i reklama kontekstowa. Podczas wyszukiwania produktu lub usługi w witrynie organiczny marketing w wyszukiwarkach może wyświetlić witrynę na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, zwiększając jej widoczność. Płatne miejsce docelowe umożliwia umieszczenie witryny na liście sponsorowanych wpisów, które zwykle znajdują się w bezpłatnych wynikach wyszukiwania (np. Linki sponsorowane od Google). Płatne miejsce docelowe jest również określane jako płatne za kliknięcie, ponieważ reklamodawca jest obciążany opłatą za kliknięcie linku. Reklamy kontekstowe umieszczają reklamy tekstowe w witrynach o tym samym temacie co reklamodawca (np. AdSense od Google).

Media społecznościowe umożliwiają interakcję między dwiema lub więcej osobami, które są znane bezpośrednio lub pośrednio, poprzez wymianę poglądów i przemyśleń na temat wspólnego zainteresowania. Media społecznościowe obejmują witryny i portale, takie jak YouTube, Facebook, Wikipedia, Twitter i Flicker itp. Marketing w mediach społecznościowych wykorzystuje sieci społecznościowe, społeczności internetowe, blogi, strony wiki lub inne oparte na współpracy media internetowe do marketingu, sprzedaży, public relations i obsługi klienta.

Search Engine Marketing

o Klienci szukają produktu lub usługi w wyszukiwarce, jeśli są zainteresowani. Sprzedawca może użyć wyszukiwanej frazy w wyszukiwarkach, aby zidentyfikować zamiary klienta. Pomaga to zidentyfikować trafne słowa kluczowe.

o Gdy użytkownik szuka określonego produktu, usługi lub informacji, wyszukiwarki zwracają najbardziej odpowiednie strony internetowe do zapytania znajdującego się u góry strony wyników wyszukiwania (SERP). Z reguły znaczenie strony internetowej dla wyszukiwanego hasła zmniejsza się, gdy przewijamy do ostatnich wyników. Dlatego użytkownik koncentruje się na najpopularniejszych witrynach wyświetlanych na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

o Właściciele witryn mogą promować swoje produkty lub usługi, umieszczając je w wynikach wyszukiwania w ramach kampanii optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Profesjonalna firma SEO może aktywować rankingi pierwszej strony dla witryny, zwiększając prawdopodobieństwo kliknięcia.

o Reklamodawcy mogą również wybrać reklamy płatne za kliknięcie w wyszukiwarkach, aby promować swoją stronę internetową.

o SEM można dokładnie zmierzyć. Witryna internetowa może mierzyć sprzedaż na podstawie wyszukiwanego hasła. Jest to bardzo skuteczne w śledzeniu ROI dla każdej frazy.

o SEM jest tańszy dla małych i średnich firm w reklamowaniu swoich produktów i usług w ramach budżetu marketingowego.

Marketing w mediach społecznościowych

o Media społecznościowe umożliwiają bezpośrednią komunikację między firmami a klientami na temat produktu lub usługi.

o Jest to świetne narzędzie do poznawania opinii i opinii klientów oraz pozostawania w kontakcie z klientami.

o Bardzo łatwo jest uzyskać negatywny wizerunek marki w mediach społecznościowych. Na przykład osoba, która miała złe doświadczenia z produktem, może wyrazić swoją opinię negatywnym tonem. To niszczy pozytywny wizerunek tej marki lub produktu, który może szybko rozprzestrzenić się wirusowo.

o Główną wadą marketingu w mediach społecznościowych jest to, że media społecznościowe są wykorzystywane głównie do komunikacji, a nie do zakupów lub reklamy, co rozprasza wrażenia użytkowników. Dlatego w większości marketingu w mediach społecznościowych nie można zmusić klienta do zakupu.

o Może nie być tak przydatny jak SEM dla małych i wschodzących marek, ponieważ większe i popularne marki dominują treści.

o Możliwości współczynnika konwersji są najniższe w marketingu w mediach społecznościowych.

Badanie przeprowadzone przez GFK Roper dla „Citibank Small Business Segment” pokazuje, że małe firmy wybierają marketing w wyszukiwarkach zamiast marketingu w mediach społecznościowych. Ponad 76% właścicieli małych firm uznało, że media społecznościowe nie pomagają im w pozyskiwaniu potencjalnych klientów i rozwoju firmy. 86% właścicieli firm nie korzystało z serwisów społecznościowych w celu promocji firmy lub innych informacji.

Po silnym wzroście o 33% w 2008 r. Oczekuje się ujemnego wzrostu o 3% w 2009 r. W przypadku reklam w sieciach społecznościowych. Według eMarketer w ciągu najbliższych dwóch lat spodziewany jest wolniejszy wzrost o 13,2%, a następnie o 8,2% w 2011 roku. Z drugiej strony sprzedaż w wyszukiwarkach stanowiła 47 procent przychodów z reklamy internetowej w drugim kwartale 2009 roku, po 44 procentach w drugim kwartale 2008 roku.

Marketerzy dużych firm, którzy już zbudowali wizerunek marki, korzystają z mediów społecznościowych. Właściciele małych firm w mniejszym stopniu polegają na mediach społecznościowych. Nie korzystają nawet z mediów społecznościowych, aby uzyskać porady biznesowe lub informacje. Zamiast tego około 61% respondentów twierdzi, że polega na witrynach wyszukiwarek.

[ff id=”5″]