Skip to main content

To magiczne, jak szybko wszystko może się zmienić i doprowadzić do dużych skoków w świecie Internetu. Na przykład mniej niż dekadę temu outsourcing agencji marketingu w wyszukiwarkach (SEM) był niedozwolony dla małych firm, ponieważ trzeba było wydać co najmniej 10 000 do 15 000 USD na miesiąc Zwykle z umową na 12 miesięcy.

Inne opcje obejmowały przeprowadzenie SEM wewnętrznie (kto ma czas lub wiedzę?) Lub zatrudnienie freelancera (czas poświęcony na pracę ręczną, a nie na strategię; czasami oferowano tylko SEO lub PPC, a nie jedno i drugie.) Plus, brak raportowania , Istnieją technologie, które mogą śledzić wiele silników w jednym miejscu i czasie rzeczywistym. To były „niezbyt dobre” stare czasy.

Zróbmy szybko do przodu. Od kilku lat małe firmy outsourcingują zespoły ekspertów SEM, aby przyciągnąć więcej odwiedzających na swoich stronach internetowych szybki i niedrogi. Wreszcie jesteśmy w stanie zaoferować dostosowane rozwiązania, platformę śledzenia wyników i umowy krótkoterminowe w cenach, na które możesz sobie pozwolić.

Zmienił się także sposób na wejście na szczyt. Wyszukiwarki widzą jak dotąd największą zmianę. czynnik: 7 z 10 najważniejszych czynników wpływających na silniki jest powiązanych z linkami. * Ale nie wszystkie linki mają ten sam rozmiar i Jakość ma znaczenie.

Kolejnym ekscytującym wydarzeniem, które jest obowiązkowe dla lokalnych firm, jest Optymalizacja Map Google. To miejsce na stronie wyszukiwarki, w którym Twoja firma może wyświetlać nazwę i numer telefonu obok mapy. Te wyniki są zwykle wyświetlane nad wynikami SEO. Dlatego często bardzo ważne jest, aby lokalna firma była notowana obok swoich konkurentów.

Muszę przyznać, że jestem bardzo podekscytowany, gdy usługa staje się dostępna dla mas, ponieważ naszą gospodarkę kształtują małe firmy. Jako firma naszym celem jest śledzenie trendów marketingowych i technologicznych, szczególnie w odniesieniu do małych firm. Z tego powodu nie mogę być szczęśliwszy, że pole marketingu w wyszukiwarkach zostało wyrównane.

* Źródło: SEOmoz.org

[ff id=”5″]