Skip to main content

Wspaniałą rzeczą w wyborze mebli z drewna tekowego jest to, że masz taką różnorodność. Od krzeseł, ław po stoły i wiele innych – teak to idealne drewno do rozrywki na świeżym powietrzu.

Tek jest uprawiany w tropikalnych lasach deszczowych i jest naturalnie nasycony olejem, dzięki czemu drewno to jest wyjątkowo trwałe. Ponadto teak jest mocny, więc masz pewność, że użyje go jako mebli ogrodowych tydzień po tygodniu. Chociaż zwykle wydajesz trochę więcej na teakowe meble ogrodowe, warto niewielką inwestycję, aby wiedzieć, że każdy element trwa długo.

Jednym z najpiękniejszych dodatków do każdego pokładu lub tarasu jest kompletny zestaw tarasowy. Z teakowymi meblami ogrodowymi otrzymujesz stabilny stół i dopasowane krzesła. W zależności od producenta, od którego kupujesz, np B. Kingsley-Bate, możesz wybierać między stylami wewnętrznymi lub kupić niepowtarzalny styl.

Niezależnie od wyboru pokochasz piękno drewna tekowego. Niektórzy ludzie wolą, aby teak sezonował się naturalnie na słońcu i dodawali lekką warstwę uszczelniacza jako ochronę. Jednak niektórzy ludzie faktycznie malują teakowe meble ogrodowe, chociaż większość producentów wzdryga się na myśl o malowaniu drewna tekowego.

Kiedy zaczynasz kupować teakowe meble ogrodowe, chcesz wziąć pod uwagę inne rzeczy oprócz jakości drewna, takie jak konstrukcja mebli. Na przykład należy poszukać konstrukcji złącza wykonanej z zamka wpuszczanego i czopa lub wpustu i wpustu, które zapewniają maksymalną stabilność. W rzeczywistości niektórzy projektanci drewna tekowego na zewnątrz budują części z podwójnymi złączami, aby zwiększyć wytrzymałość w punktach naprężenia.

Zapytaj również o proces wykończenia mebli ogrodowych z drewna tekowego. W tym przypadku chcesz poszukać mebli, które zostały wysuszone w piekarniku, aby uniknąć pęknięć i wypaczeń, a także mebli, które nie mają węzłów. Jeśli współpracujesz z producentem lub projektantem mebli i masz pytania w dowolnym momencie, kontynuuj wyszukiwanie.

Chcesz również wziąć pod uwagę gwarancję producenta. Pamiętaj, że teakowe meble ogrodowe to renomowane drewno, które powinno być odpowiednio konserwowane. Ponieważ płacisz trochę więcej za teak, chcesz mieć pewność, że otrzymasz gwarancję na wypadek, gdyby coś się wydarzyło.

Bez wątpienia teakowe meble ogrodowe przeżyją inne rodzaje mebli zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dlatego masz wszelkie prawa i odpowiedzialność, aby upewnić się, że kupujesz tylko najlepszą dostępną jakość. Tek wysokiej jakości nie jest trudny do znalezienia, ale poświęć czas na badanie i zadawanie pytań. Oprócz zestawu tarasowego znajdziesz piękne stoły, donice, leżaki, standardowe krzesła i wiele innych wspaniałych elementów, z których wszystkie są piękne i stanowią idealny sposób na ulepszenie tarasu lub pokładu.

[ff id=”1″]