Skip to main content

Istnieją firmy na świecie produkujące meble, które specjalizują się w meblach wewnętrznych i zewnętrznych, i istnieje między nimi ograniczona liczba przejść. Meble ogrodowe są zbudowane inaczej niż meble wewnętrzne. Zawsze możesz użyć mebli ogrodowych, ale nie zawsze jest odwrotnie. Myśląc o przenoszeniu mebli na imprezę lub na długi czas, powinieneś wiedzieć, co powinno, a czego nie powinno być używane i co można poprawić, aby poradzić sobie z żywiołami.

Bądź materialną dziewczyną:

Nie musisz być Madonną, aby dowiedzieć się, że w zależności od rodzaju mebli, niektóre materiały są bardziej odpowiednie do użytku na zewnątrz niż inne. Materiały zewnętrzne muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać różne temperatury, pewną ilość wilgoci pochodzącej z deszczu, rosy itp. Oraz wilgoci.

Zdrowy rozsądek nakazuje, aby pewne materiały nigdy nie były przewożone na zewnątrz, chyba że masz absolutną pewność, że pogoda jest idealna. Na przykład dywany są katastrofą, gdy się zamoczą. Wysycha przez wieki i może się formować, a także staje się bardzo sztywny, gdy jest zimno. Dlatego dywany nieprzeznaczone na zewnątrz powinny pozostać w środku. Podobnie, materiałów takich jak zamsz, polar i materiały przeznaczone tylko do suchej odzieży nie należy nosić na zewnątrz. Firmy produkują tkaniny obiciowe i na siedzenia, które naśladują bardziej luksusowe materiały, ale są całkowicie wodoodporne.

Następnie są pewne części, które mogą wyjść na zewnątrz przez ograniczony czas, zanim będziesz musiał się martwić. Na przykład wiklina, choć technicznie rzecz biorąc, nie jest tak silna i wytrzymuje znacznie lepiej w ogrodach zimowych oraz przed długim wystawieniem na słońce i deszcz. Są też cienkie elementy ceramiczne, ceramiczne i plastikowe, które są wodoodporne, ale nie nadają się do mebli zewnętrznych ani zewnętrznych. Nie są wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać ekstremalne zmiany temperatury lub ciężką, złą pogodę. Nieobrobiony metal może zmoknąć przez krótki czas, ale znacznie dłużej, i istnieje ryzyko jego rdzewienia.

Są też takie materiały, które mają być używane jako meble ogrodowe. Materiały zewnętrzne są szczególnie mocne, ale nadal wyglądają atrakcyjnie wizualnie. Przykładami stołów, krzeseł, donic i innych są: impregnowane drewno i twarde drewno, ocynkowany metal, lakierowany proszkowo metal (aluminium, kute żelazo, złączki cynkowe), kamień i cement (jako stoły, ławki i stojaki na parasole), marmur, glina i wzmocniona ceramika (jako donice ), Tworzywa sztuczne z żywicy poliuretanowej i wodoodporny nylon (jako baldachim i poszewka na poduszkę).

Ta lista zaczyna jedynie zarysować powierzchnię wielu materiałów, które składają się na nasze życie. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zrobić wszystko, aby ocenić, czy coś może wyjść na zewnątrz. Weź pod uwagę warunki pogodowe. Jeśli to naprawdę miłe, możesz być bardziej wyrozumiały w kwestii tego, co zabierasz na zewnątrz jako meble. Warunki zewnętrzne mogą się jednak szybko zmienić. Więc miej oko.

Traktuj drewno

Najlepszą rzeczą, jakiej możesz użyć do użytku wewnątrz / na zewnątrz, jest drewno. Nie jest to trudniejsze niż dodanie lakieru i może zaoszczędzić niepotrzebnego zakupu nowych mebli. Najpierw spójrz na drewno, z którym pracujesz. Trzymaj się z dala od starego drewna, które jest w złym stanie, ponieważ zużywa się ono szybciej po użyciu na zewnątrz. Następnie sprawdź, jakie masz rodzaje drewna. Niektóre z naturalnie mocniejszych gatunków drewna, takie jak teak, sosna, cedr i cyprys, są idealne do użytku na zewnątrz. Te drzewa same w sobie są mocne i trwałe i nie wymagają dodatkowej ochrony. Bardziej wrażliwe drewno wymaga dodatkowego uszczelnienia, a nawet wtedy może nie wytrzymać tak długo na zewnątrz, jak drewno liściaste.

Aby rozpocząć proces ochrony przed warunkami atmosferycznymi, musisz zapewnić drewnu powłokę odporną na światło i promieniowanie UV. Przeszlifuj dowolny lakier na meblach. Niezależnie od tego, jaka jest powierzchnia, najprawdopodobniej jest przeznaczona do użytku w pomieszczeniach. Mimo że nadaje meblom wysoki połysk, nie chroni ich przed wilgocią i elementami na zewnątrz za pomocą odpowiedniego rodzaju lakieru. Po wygładzeniu, wypoziomowaniu i oczyszczeniu powierzchni można zastosować uszczelniacz, zwykle lakier na bazie oleju, chyba że pracujesz z drewnem, które wytwarza własne oleje, takie jak meble z drewna tekowego i cedrowego. Elementy atmosferyczne na zewnątrz suszą drewno szybciej niż meble trzymane w pomieszczeniu. Dlatego ważne jest, aby chronić powierzchnię i twardziel przed pęknięciami, gniciem i deformacją. Gdy to zrobisz, jesteś gotowy do pracy. Odtąd olej lub czyszczenie drewnianych mebli raz lub dwa razy w roku, aby pozostały zdrowe.

[ff id=”1″]