Skip to main content

Zastanawiasz się, dlaczego korporacyjne media społecznościowe są teraz popularne w mediach? Oto wyważony pogląd na sieci społecznościowe i marketing w mediach społecznościowych.

Na szczęście decyzja, czy sieci społecznościowe działają dla Twojej firmy, rozpoczyna się od decyzji podjętej przez wiele małych firm w ostatnich latach. Istnieje wiele informacji, które pomogą Ci zdecydować, w jaki sposób marketing społecznościowy może działać dla Twojej firmy i czy warto.

Kto korzysta z mediów społecznościowych? Już zacząłeś?

Czy korzystasz ze strategii i narzędzi marketingowych w mediach społecznościowych, aby budować lokalny biznes, promować swoje produkty, programy i usługi oraz obsługiwać klientów? Twoimi konkurentami są.

Zapewniają, że ich klienci (i potencjalni klienci) są obsługiwani przez całą dobę dzięki:

  • Szczegóły lokalizacji, mapy, linki do stron internetowych oraz szczegóły usługi lub produktu w Google.
  • Opinie klientów i rekomendacje na Yelp.
  • Ogłoszenia o wydarzeniach, konkursach i kuponach na Facebooku.
  • Cenne informacje i edukacja na ich stronie internetowej.

Trudne czasy gospodarcze dla małych i lokalnych firm

Są to trudne czasy gospodarcze dla małych lokalnych firm. Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, możesz zastanawiać się, co musisz zrobić, aby znaleźć nowych klientów, wygrywać klientów i nadal mieć zysk w portfelu. Czy wydajesz pieniądze na reklamy na żółtych stronach, reklamy w gazetach i więcej rabatów lub wydarzeń sprzedażowych niż kiedykolwiek wcześniej?

Ponad połowa gospodarki USA jest zasilana przez małe i lokalne firmy. Czy Twoja firma jest jedną z wielu osób, które wydają pieniądze na reklamę – czy przetrwasz tylko dzięki wiadomościom ustnym, ruchowi pieszych i okazjonalnym kontaktom z klientami, które przeszkadzają, ponieważ widział Twoją reklamę w reklamie „starej szkoły”?

„Old School Marketing” VS. Nowe strategie medialne

Ale gdy czekasz, aż Twoje reklamy „starej szkoły” przyciągną więcej klientów, setki tysięcy potencjalnych klientów przeszukało większość swoich informacji w Internecie. Twoje palce nie chodzą już po żółtych stronach.

Twoi potencjalni klienci coraz częściej kupują produkty i usługi tylko wtedy, gdy uspokajają ich rekomendacje innych osób. Daje to sieci społecznościowe i rekomendacje prezentowane online wymagającym kupującym.

Małe lokalne firmy stosują strategie marketingowe w mediach społecznościowych

Małe firmy coraz częściej korzystają z mediów społecznościowych, wynika z raportu opublikowanego w tym tygodniu przez Small Business Success Index (SBSI). W ubiegłym roku wskaźnik adopcji wzrósł z 12 do 24 procent, co podwaja konsumpcję.

Raport był sponsorowany przez Network Solutions i Center for Excellence in Service w Smith School of Business na University of Maryland, W wyniku spowolnienia gospodarczego okazało się, że małe firmy korzystają z mediów społecznościowych i używają mediów społecznościowych do identyfikowania i przyciągania nowych klientów, wzmacniania świadomości marki i utrzymywania kontaktu z klientami.

Więc teraz, kiedy jesteśmy gotowi, co dalej? Jak wyjaśnia Abby Johnson, media społecznościowe są fajniejsze niż biznes. Po tym, jak nowość nieco się uspokoiła, Chris Brogan, prezes Nowe laboratoria marketingoweuważa, że ​​nadszedł czas, aby media społecznościowe zostały potraktowane poważnie.

Dlaczego warto uczestniczyć w mediach społecznościowych? Jakie są zalety?

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym Twoja mała firma może skorzystać z uczestnictwa w co najmniej jednym serwisie społecznościowym. Jako właściciel firmy możesz:

  • Zwiększona uwaga
  • Maksymalizuj ekspozycję
  • Zwiększ wiarygodność
  • Buduj lojalność społeczności i marki
  • Pomnóż zyski
  • Dowiedz się więcej o swoich klientach

Jakie są wady?

Sieci społecznościowe nie są doskonałym narzędziem do budowania procesów marketingowych lub biznesowych. Istnieje kilka istotnych wad, w tym:

Może to być niezwykle czasochłonne.

Uczestnictwo w serwisach społecznościowych może codziennie zabierać dużo czasu. Kluczem do sukcesu często jest interakcja z innymi członkami sieci. Właściciele małych firm zazwyczaj nie mają godzin dziennie na uczestnictwo w portalach społecznościowych. Publikowanie i komentowanie postów innych osób może sprawić, że dzień pracy będzie cenny.

Uzyskanie wyników może być powolne.

W zależności od celów trasa do sieci społecznościowych może zająć dużo czasu, wysiłku i cierpliwości. Budowa sieci online zajmuje trochę czasu. A jeśli masz mało czasu, ten mały czas może oznaczać wybranie podejścia żółwia, aby zbudować zwolenników i zwiększyć swój biznes.

To tylko kolejna taktyka marketingowa do nauczenia się i opanowania.

Każda taktyka marketingowa dodana do planu marketingowego jest inną metodą, której musisz się nauczyć i ćwiczyć. Ta nauka wymaga czasu, energii i czasem pieniędzy. Proces uczenia się może być przytłaczający, zwłaszcza jeśli masz mało czasu, energii i pieniędzy.

Jest tak wiele opcji.

Dzięki dosłownie setkom serwisów społecznościowych, które przyciągają wszystkich typów uczestników, chcesz skupić się na sieciach, w których wysiłki poprzez kontakt z docelowymi odbiorcami opłacają się za twoje produkty lub usługi.

Dobre wieści.

Przy odpowiednim planie i podejściu wiele z tych wad można przezwyciężyć lub wyeliminować.

Out with the old – in with the new

Skoncentrowałeś swój czas i pieniądze na byciu przedsiębiorcą lub specjalistą w swojej dziedzinie. Statystyki awarii małych firm pokazują, że marketing może nie być pod kontrolą. Nawet w tej gospodarce 60% małych firm wydaje tę samą kwotę na reklamę, głównie na oldschoolowy marketing (taki jak media drukowane, broszury biznesowe i karty), a 26% chce wydać więcej. 69 procent firm chce wydawać pieniądze na marketing online.

[ff id=”5″]