Skip to main content

Obszary problemowe dla dźwięku na żywo

Niektóre problemy z miksowaniem dźwięku na żywo w środku to odbicia i fale stojące powstałe w wyniku wymiarów i kształtu pomieszczeń oraz położenia sceny w pomieszczeniu. Zmienia się to wraz z miejscem na zewnątrz. Na scenie na zewnątrz może być niewiele lub nie ma żadnych odbić. Jeśli pojawiają się refleksje, zwykle wracają one na scenę znacznie dłużej. Czasami niektóre częstotliwości są odbijane od powierzchni, ale inne częstotliwości nie są odbijane w tym samym stopniu.

Często występuje mniej problemów z informacją zwrotną na otwartej scenie zewnętrznej. Jeśli jest dach, zwykle jest wyższy niż w sytuacji klubowej. Mogą również nie być ściany lub tylko ściana tylna, która odbija szum z powrotem do mikrofonów. Wewnętrzne sceny z wąskimi ścianami i sufitami mogą odbijać dźwięk z powrotem do mikrofonów, podczas gdy na zewnątrz często nie stanowi to problemu.

Możliwe są odwołania i wzmocnione obszary w zależności od lokalizacji głośnika. Są one bardziej przewidywalne w przypadku hałasu zewnętrznego. Jeśli użyjesz stosu po obu stronach sceny, w tym łodzi podwodnych, na środku sali będzie mocny dolny koniec, ale punkty anulowania są również niecentralne po każdej stronie, zwykle między linią środkową a stosami. Z pozycji bezpośrednio przed jednym ze stosów słychać rzeczywistą równowagę miksu.

Co jest potrzebne do pokazów na świeżym powietrzu

W zależności od stylu muzyki i pożądanej głośności system dźwiękowy może wymagać większej mocy i większej liczby głośników podczas pokazu na świeżym powietrzu. Być może trzeba będzie mikrofonować niektóre rzeczy, które nie są potrzebne w klubie. Sceny zewnętrzne są często większe niż sceny w klubach, więc nie wykrwawiasz się tak bardzo do mikrofonów wokalnych i innych mikrofonów na żywo na scenie. Jeśli masz odpowiedni sprzęt, łatwiej będzie miksować na zewnątrz, ponieważ nie będziesz walczył z problemami dźwiękowymi występującymi w pomieszczeniu.

Możesz potrzebować danych wejściowych z każdego instrumentu, a także z mikrofonów wokalnych. Możesz także znaleźć korzyści, opracowując drzwi do zamocowania mikrofonów napowietrznych do bębnów. Talerze mogą zamieniać się w mikrofony głosowe na scenie klubowej, ale mogą zgubić się na scenie zewnętrznej. Miksowanie każdego bębna daje większą kontrolę, gdy masz dostępne mikrofony i kanały. Gitary i klawiatury mogą wymagać miksowania, aby zapewnić równowagę i dyspersję. Wiele skrzynek gitarowych jest zwykle jasnych, a dźwięk może spaść z osi w zależności od częstotliwości.

System monitorowania może również wymagać wzmocnienia w przypadku dużej sceny zewnętrznej. Muzycy mogą potrzebować więcej rzeczy na swoich monitorach do pomiaru czasu. Dodatkowe miksy monitorów są również pożądane w obiektach zewnętrznych. Zwykle cztery miksy działają dobrze na wydarzenia inne niż koncerty. Dzięki mieszance prawej sceny, środkowej sceny, lewej sceny i perkusji możesz dać muzykom to, czego potrzebują w większości przypadków.

Miłego programu

Słyszałem, jak wiele osób mówi, że uważają występy na świeżym powietrzu za trudne. Prawdziwym sekretem jest posiadanie wystarczającej ilości nagrań na koncert i miejsce. Wolę mieszać na zewnątrz, ale mam niezbędny sprzęt do wykonywanych prac. Nagrywanie stereo na żywo występu na zewnątrz z wystarczającą liczbą mikrofonów i sprzętu może być bardzo dobre.

[ff id=”1″]