Skip to main content

Milna, wioska w zachodniej części wyspy Brac, znajduje się 18 km od Supetar. W Milnej znajduje się głęboka zatoka z miejscami do cumowania jachtów i łodzi. Zatoka jest dobrze wyposażona do bezpiecznego pobytu i cieszy się dużą popularnością przez cały rok przez żeglarzy z całego świata.

Na całym świecie opowiadano historie o pięknie portu Bobovisca, wiosek Lozisca, Podhume i okolicznych zatok. Jasne błękitne morze, zdrowa żywność ekologiczna oraz idealne warunki do nurkowania, żeglowania i wędkowania przyciągają ludzi z całego świata, którzy wracają rok po roku.

Osada Milna została założona w XVI wieku, kiedy rodzina arystokratów postanowiła zbudować tam kościół i fortecę. Oprócz wspaniałej architektury i uspokajającego śródziemnomorskiego klimatu wioska Milna słynie z wielu zatok z piaszczystymi i żwirowymi plażami, takimi jak Lucice, Pasikova, Osibova i Maslinova. Te plaże i zatoki są idealne dla rodzin z małymi dziećmi

Milna jest również znana jako dobry punkt wyjścia dla wielu wycieczek, zarówno na wyspie Brac, jak i na zewnątrz. Miłośnicy aktywnego wypoczynku przekonają się, że Milna jest idealna do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, tenisa i żeglarstwa, lub po prostu odkrywania pięknych plaż i ukrytych zatoczek. Nurkowanie jest obecnie bardzo popularną aktywnością na całym świecie, a Milna jest idealną bazą wypadową do odkrywania piękna dna Adriatyku.

Dla tych, którzy chcą zwiedzić Milnę, biura podróży oferują wycieczki do niektórych wspaniałych miejsc na całym Adriatyku. Możesz odwiedzić Bol, wybrać się na rafting na rzece Cetina, odwiedzić Pałac Dioklecjana w Splicie lub odwiedzić wyspę Vis i okoliczne atrakcje, takie jak Błękitna Jaskinia.

[ff id=”1″]