Skip to main content

Internet i MLM to dwa fascynujące zjawiska współczesności. Dziś istnieje silne połączenie między Internetem a MLM.

W tym artykule chcę zbadać podstawowe elementy tego silnego związku. Branża MLM jest starsza niż Internet. Zanim powstał Internet, pomysł polegał na wykorzystaniu sprzedawców amatorów do sprzedaży towarów osobom, które znają osobiście, takim jak rodzina i przyjaciele. Wraz z rozwojem Internetu pojawiło się jednak wiele nowych możliwości. Nawet kompletny amator może teraz łączyć się z milionami przez Internet.

Te dwa zjawiska nasilają się na wiele różnych sposobów, które wcześniej były niewyobrażalne. MLM jest zjawiskiem biznesowym, podczas gdy Internet jest zjawiskiem szerokim, które można zobaczyć na wiele sposobów. Aby przeanalizować Internet i MLM, możemy uznać Internet za zjawisko biznesowe. Internet ma wiele aspektów biznesowych. Zjawiska takie jak eksplozja informacji, łączność i multimedia odgrywają kluczową rolę w firmach na całym świecie.

Wykorzystanie Internetu do ulepszenia MLM koncentruje się na podstawowych zjawiskach ruchu sieciowego. Ruch internetowy to miara liczby pobrań określonej strony internetowej. W czasach bańki internetowej kropka była nazywana „gałką oczną”, ale obecnie w sieci jest wiele botów i jeśli strona naprawdę chce uzyskać ludzkie „gałki oczne”, używana jest captcha.

Zarówno wzrost MLM, jak i ruch w sieci mają cechy wzrostu wykładniczego. Otrzymujemy wykładniczy rozwój firmy, jeśli rozwój firmy jest proporcjonalny do wielkości firmy. W MLM każdy marketer wnosi do organizacji więcej marketerów. Rozwój organizacji MLM będzie proporcjonalny do liczby marketerów pomnożonej przez średnią rekrutację każdego marketera, co spowoduje wykładniczy wzrost, pod warunkiem, że średnia liczba bezpośrednich rekomendacji nie zmniejszy się zbytnio w czasie. W ruchu internetowym ruch internetowy rośnie zgodnie z liczbą łączy między stronami internetowymi. Dotyczy to w szczególności obliczeń strony w rankingu Google. Wzrost liczby linków między stronami jest proporcjonalny do liczby stron, co z kolei prowadzi do wykładniczego wzrostu.

Te wykładnicze zjawiska wzrostu stanowią podstawę połączenia między MLM a Internetem. Istnieje jednak inne podstawowe połączenie między Internetem a MLM. Związek można opisać jako demokratyzację marketingu. Większość początkujących MLM na świecie MLM to marketerzy. Pierwotny pomysł polegał na sprzedaży osobom, które znasz osobiście. W Internecie każdy nowicjusz może być globalnym sprzedawcą. Nie potrzebujesz już ogromnych budżetów marketingowych i zasobów, aby rozpocząć skuteczną kampanię marketingową. Zjawiska takie jak Google AdWords, marketing artykułów i marketing e-mail dają marketerom MLM potężne narzędzia do osiągania sukcesów w ich działalności.

[ff id=”6″]